UAW Strike se rozšiřuje na továrnu GM na SUV v plné velikosti, 5 000 zaměstnanců odejde


United Auto Workers rozšířili svou pokračující stávku proti detroitské „Velké trojce“ zahájením stávky v továrně General Motors v Arlingtonu v Texasu – jedné z nejziskovějších v zemi. UAW říká, že lepší než očekávané finanční výsledky GM za 3. čtvrtletí dávají důvod zdvojnásobit a získat větší podíl na zisku.

Stávka v Arlingtonu bezprostředně následuje po oznámení finančních výsledků GM za 3. čtvrtletí, které údajně vykazovaly kumulativní dopad 600 milionů dolarů, odhadovaný na 200 milionů dolarů týdně. Očekává se však, že zastavení výroby v Arlingtonu drasticky zvýší týdenní náklady na stávku pro GM, která v pondělí stáhla svou roční prognózu zisku. Reuters. Zatímco výsledky za 3. čtvrtletí údajně stále překonaly očekávání, tržby vzrostly o 5,4 procenta na 44,1 miliardy dolarů, čistý příjem za 3. čtvrtletí se snížil o 7,3 procenta na 3,06 miliardy dolarů, což částečně poškodila ztráta Cruise 732 milionů dolarů.

Růst prodejů elektromobilů v poslední době také stagnoval, což vedlo k tomu, že GM odložilo náběh výroby. GM také údajně revidoval svůj výhled zisku, aby zohlednil rostoucí náklady na záruku, vyšší mzdové náklady při ratifikaci další smlouvy UAW a potenciální ekonomický pokles. Nicméně prezident UAW Shawn Fain navrhl, že zdravé finance GM poskytují odborům páku při vyjednávání s GM.

„Další rekordní čtvrtletí, další rekordní rok. Jak jsme říkali celé měsíce: rekordní zisky se rovnají rekordním kontraktům,“ uvedl Fain v prohlášení. „Je čas, aby pracovníci GM a celá dělnická třída dostali svůj spravedlivý podíl.“


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com