Nejlepší halogenové žárovky do světlometů


Abychom přišli s tímto průvodcem pro kupujícího Top Three, prošli jsme recenze a využili naše vlastní zkušenosti v této věci. Philips, HELLA a Osram jsou velmi renomované značky, které jsou ve hře již dlouhou dobu, a my jsme měli mnoho úspěchů, když jsme jejich produkty rozkývali na našich vlastních projížďkách. Poté, co jsme si prohlédli uživatelské a odborné recenze na tyto tři nejlepší halogenové možnosti, nám je pomohlo nejen dostat sem, ale také je seřadit podle příslušných názvů. Další informace o tom, jak vybíráme produkty, naleznete zde.

Nejlepší halogenové žárovky do světlometů Recenze a doporučení

Klady

 • Jasné, ostré osvětlení
 • Příjemný modrý odstín
 • Dobře prořízněte mlhu

Nevýhody

 • Někteří lidé nemusí zapálit modrý odstín
 • Ne nejlepší životnost

Tyto 12voltové, 55wattové žárovky vytvářejí zářivě bílý vzhled a připomínají HID světla. Během dne vytváří jedinečná modrá krytka žárovek chladný modrý efekt v reflektoru světlometu. Žárovky CrystalVision podtrhnou styl vašeho vozidla a zároveň nabízejí vyšší výkon ve srovnání se standardními žárovkami.

Tyto žárovky jsou jasné a ostré, vyčnívají daleko a pomáhají vám vidět několik set stop před vaše vozidlo. Vydávají jasné bílé světlo bez ostrého oslnění. Světelný paprsek je zaostřený a jasný; a mají chladnější, bělejší barvu než standardní standardní halogenové žárovky. Také vám pomohou lépe vidět v mlze a snadno se instalují.

Objevily se nějaké stížnosti, že světla nemají modrý odstín. Mohou vyhořet během jednoho roku a ztratit jas během několika měsíců. Žárovky navíc nepasují na některé značky a modely.

Klady

 • Pěkný, čistý paprsek
 • Velmi levné
 • Stejně dobré nebo lepší než akcie

Nevýhody

 • Ne tak jasné jako jiné možnosti, pro ty, kteří si na to dávají záležet
 • Ne nejlepší životnost

Tyto 12voltové, 55wattové žárovky mají certifikaci DOT, ECE a INMETRO pro Spojené státy, Evropu a Brazílii. Balení obsahuje dvě žárovky, které zvyšují viditelnost a výkon ve srovnání se základními žárovkami a HELLA zaručuje optimální uchycení a funkci. Žárovky se dodávají také ve žluté a +50, které poskytují až o 50 procent vyšší světelný výkon než standardní žárovky.

Tyto žárovky fungují skvěle, jsou kvalitní a vydávají pěkné, čisté světlo. Největší devizou je, že jsou výrazně levnější než konkurenční produkty stejné kvality. Snadno se instalují, jsou stejně jasné nebo jasnější než OEM žárovky a perfektně pasují jako náhrada. Jsou také nákladově efektivním řešením, pokud se vám pravidelně vypalují světlomety.

Objevily se některé stížnosti, že žárovka nemá příliš dlouhou životnost a může selhat během několika měsíců nebo roku. Také nemusí být tak jasné, jak očekáváte, a mohou být slabší než některé konkurenční značky.

Klady

 • Skvělá teplota
 • Světlejší než sklad
 • Dobrá cena za optickou čistotu

Nevýhody

 • Někteří poukazují na to, že po chvíli trochu zežloutnou

Tyto 3400K, 12voltové, 55wattové žárovky zvyšují viditelnost tím, že produkují světelný paprsek až o 35 metrů delší ve srovnání se standardními žárovkami. Celkové světlo je zesíleno až o 110 procent a částečný kobaltový povlak skleněného těla přispívá až o 20 procent k bělejšímu světlu. Patentovaný modrý prstencový povlak navíc pomáhá snižovat odlesky.

Tyto žárovky jsou velmi kvalitní a produkují znatelně jasnější světlo než běžné halogenové žárovky. Teplota barev je ideální pro noční vidění do dálky. I když se nemusí zdát jasnější, když se na ně podíváte, můžete vidět rozdíl, když jedete ve tmě. Jsou také bělejší než standardní světlomety s pouhým nádechem žluté.

Jedním problémem je, že tyto žárovky nemusí vydržet tak dlouho jako některé jiné žárovky H1 a po několika měsících mohou vyhořet. Obal OSRAM dokonce uvádí, že životnost je kratší než u standardních žárovek. Také se objevily nějaké stížnosti na nažloutlý odstín, který žárovky vyzařují.

Náš verdikt o nejlepších halogenových žárovkách do světlometů

Úvahy o výběru nejlepších halogenových žárovek do světlometů

 • Kompatibilita. Ne všechny halogenové žárovky se hodí pro všechna vozidla. Musíte zkontrolovat značku, model a rok svého vozidla, abyste se ujistili, že odpovídá číslu dílu produktu. Tím bude zajištěno, že nejlepší halogenové žárovky bude správně pasovat do sestavy světlometů vašeho auta, nákladního auta nebo dodávky.
 • Rozsah. Nejlepší halogenové žárovky do světlometů by vám měly poskytnout dlouhé zorné pole a viditelnost v noci. Čím dále na dálnici nebo na venkovské silnici dohlédnete, tím budete bezpečnější. I jen pár stop světla navíc může znamenat velký rozdíl.
 • Teplota barvy. Čím jasnější a bělejší žárovka, tím vyšší je barevná teplota. V minulosti byly halogenové žárovky žluté. V těchto dnech můžete najít zářivě bílé halogenové žárovky pro váš vůz. Kromě vynikající viditelnosti dodávají vašemu vozidlu stylizovaný vzhled. Žárovky s teplotou nižší než 3000 K (Kelvin) budou produkovat žluté světlo. Pokud je vyšší než 3000 K, žárovka bude bílá. Žárovky nad 4000 K budou produkovat jasné bílé světlo.
 • Snadná instalace. Výměna halogenové žárovky obvykle není příliš náročná. Zkontrolujte uživatelskou příručku svého vozidla a také pokyny k produktu, abyste to udělali správně. Jen se ujistěte, že máte správné připojení. Můžete například vyžadovat nejlepší žárovku do světlometu H1 nebo můžete potřebovat nejlepší halogenovou žárovku H7.

Ceny

 • Méně než 10 USD: Některé halogenové žárovky do světlometů jsou velmi levné. Jsou dobrou náhradou za žárovky originálního vybavení, ale obecně nezvýší jas nebo výkon vašich světlometů.
 • 10–20 USD: V této cenové hladině je k dispozici mnoho vysoce kvalitních halogenových žárovek do světlometů. Často jsou jasnější než běžné žárovky a poskytují lepší rozsah výhledu v noci.
 • 20 $ a více: Čím více utratíte za halogenové žárovky, tím jasnější a bělejší bývají. Očekávejte, že utratíte 40 $ nebo více, pokud chcete světla, která jsou extrémně bílá a intenzivní.

Tipy

 • Náhradní halogenové žárovky jsou obvykle dostupné v balení po dvou nebo po jednom balení. Při výběru nejlepší značky žárovek se ujistěte, že znáte požadované množství.
 • Pokud se rozhodnete pro upgrade na jasnější žárovku, je dobré vyměnit obě žárovky současně. Nejjasnější halogenové žárovky mohou být výrazně jasnější než standardní halogeny a nechcete produkovat nerovnoměrný světelný paprsek.
 • Když hledáte náhradní halogenové světlomety, vyberte si ty, které jsou legální pro ulice. Zkontrolujte, zda jsou certifikovány ministerstvem dopravy (DOT). Pokud tomu tak není, zkontrolujte předpisy svého státu, abyste se ujistili, že vám nezpůsobí žádné právní problémy.
 • Žárovky světlometů ztrácejí asi 20 procent své světelné kapacity zhruba po dvou až třech letech. Chcete-li zajistit optimální viditelnost, zvažte výměnu žárovek dříve, než vyhoří.
 • Dávejte pozor, abyste se během instalace nedotkli skleněného povrchu halogenové žárovky. Při manipulaci s žárovkou používejte rukavice nebo papírový ručník, abyste zabránili kontaminaci povrchu a prodloužili její životnost.

Nejčastější dotazy

Otázka: Kdy musím vyměnit halogenové žárovky?

A. Žárovky stárnou a časem se zhoršují. Pokud žárovka přestane fungovat, musíte ji vyměnit. Žárovku je také nutné vyměnit, pokud již nesvítí příliš daleko nebo není tak jasná jako dříve.

Otázka: Jak dlouho vydrží halogenové žárovky do světlometů?

A. Jak jsme již zmínili, halogenové žárovky mají kratší životnost než některé jiné typy žárovek. Halogenová žárovka obvykle vydrží 2 000 hodin nebo dva roky.

Otázka: Jsou halogenové žárovky do světlometů bezpečné?

A. Halogenové žárovky se mohou velmi zahřát. Když žárovky stárnou, mohou produkovat ještě více tepla a může chvíli trvat, než se ochladí. Jako každý jiný typ světla může být sklo nebezpečné, pokud žárovka praskne.

Otázka: Jaká je nejlepší a nejjasnější halogenová žárovka do světlometu?

A. Existuje několik vynikajících halogenových žárovek do světlometů dostupných online a v obchodech. V tomto nákupním průvodci zahrnujeme mnoho možností, takže si určitě najdete tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Otázka: Můžete umístit LED žárovky do halogenových světlometů?

A. Ne, je nezákonné vyměňovat halogeny za LED žárovky, pokud nedostanete utěsněné kompletní sestavy světlometů, nejen žárovku. Pouhá výměna žárovky je nezákonná. Nedělej to.

Naše recenze jsou založeny na kombinaci praktického testování, odborného vstupu, hodnocení „moudrosti davu“ od skutečných kupujících a našich vlastních odborných znalostí. Vždy se snažíme nabízet originální a přesné průvodce, kteří vám pomohou najít ty nejlepší tipy.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com