Ohromující Mazda Iconic SP Concept je rotační hybridní sportovní vůz, na který jsme čekali


Myslím, že je čas na další úžasný koncept sportovního vozu Mazda. Vstupte do Mazdy Iconic SP, dnes odhalené na autosalonu v Tokiu jako možná nejhezčí auto s odznakem Mazda od RX-Vision v roce 2015. Je to jako mix mezi elektrifikovanou Miatou a FD RX-7 s nádherným trojúhelníkovým twist: dvourotorový rotační hybridní pohon. Někde si Peter prohlíží všechny své patenty na rotační hybridy Mazdy a dobře se směje.

Vydání je nenáročné na technické detaily a náročné na zajištění, ale uděláme vše pro to, abychom to pro vás vyřešili. Iconic SP měří 164,6 palce od přídě k zádi, stejně jako 45,3 palce na střeše a 72,8 palce ze strany na stranu. To znamená, že je asi o 10 palců delší než ND Miata a zároveň je o znatelné množství nižší a širší. Stále pevně na území kompaktních sportovních vozů. S otočným středem namontovaným uprostřed – i když zpráva neuvádí, zda je středem vpředu nebo vzadu – má vůz nízké těžiště a svou pohotovostní hmotnost 3 196 liber rozděluje téměř v poměru 50:50 zepředu dozadu.

Ačkoli Mazda experimentovala s malými rotačními motory jako prodlužovači dojezdu pro elektrická vozidla, zdá se, že by to mohlo být spíše konvenční hybridní nastavení, podobné patentu, který jsme vykopali v květnu. Pohonné ústrojí je popisováno pouze jako „dvourotorový EV systém“ s „vysokým [power] výkon,“ a rotační zařízení je navrženo tak, aby spalovalo řadu paliv včetně vodíku. Vydání také nikdy nenazývá elektromobil. Požádali jsme Mazdu o vysvětlení a aktualizujeme příběh, pokud jej mohou poskytnout.

Mazda říká, že Iconic SP produkuje kolem 365 koní, což je více, než může tvrdit kterýkoli z klasických výkonných vozů značky. Je také velmi vpřed, pokud jde o svůj cíl pro auto; v tiskových zprávách často necitujeme obleky, ale toto od generálního ředitele Mazdy Masahiro Moro mluví za vše:

„Mazda bude vždy dodávat vozidla, která lidem připomenou, že auta jsou čistou radostí a nepostradatelnou součástí jejich životů,“ řekl. „Jako společnost milující auta, která masově vyrábí inspirativní zážitek z mobility, jsme odhodláni utvářet budoucnost s našimi partnery, kteří sdílejí stejný cíl, a také s našimi fanoušky, kde každý může hrdě říci: ‚Milujeme auta‘.“

A jak. Můžeme být rádi nebo smutní z toho, co zde elektrifikace nabere na tvar, ale měli bychom se shodnout alespoň na designu. Vypadá to vražedně, že? Fotografie, které zde Mazda poskytla, nejsou nejlepší, ale inspirace RX je jasná, zvláště v tomto zadním tříčtvrtečním pohledu. Zadní paluba je opravdu široká, ale přechod z dlouhé kapoty přes kokpit do zádě vozu je tak přirozený.

Jakkoli je ohromující, vypadá také na hony vzdálený skutečnému produkčnímu modelu. Doufám, že se alespoň některé z těchto stylových a technických trendů nějakým způsobem dostanou na cesty. Jen málo výrobců má takovou pozici, jakou má Mazda, aby dodávala neředěné, elektrifikované sportovní auto.

Pokud je tohle ochutnávka toho, co přijde, pak se nemůžu dočkat, až uvidím skutečnou nabídku.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com