Podívejte se, jak 3HP Peel P50 dokončí velmi útržkovité 25minutové kolo na Nurburgringu


Hloupá auta jedoucí na Nürburgringu Nordschleife je obvykle činnost ponechána virtuálnímu světu. Jistě, turistické dny často zahrnují autobusy a dodávky vedle superaut, ale existuje omezení na nejpomalejší vozidlo, které je na ‚Ringu přípustné. Pokud byste chtěli obkroužit Zelené peklo v něčem směšném, a la Gran Turismo, budete si muset pronajmout dráhu. Přesně to udělal Quadrant, když se pokusil o kolo v Peel P50.

Peel P50 potřebuje trochu představovat. Většina z vás to viděla několikrát Top Gear, kde sloužil jako komický reliéf. Ale pro nezasvěcené je to britské tříkolové mikroauto, které se původně vyrábělo v 60. letech, tehdy se jich vyrobilo jen 50. V roce 2010 dva podnikatelé založili novou společnost, aby je s malými změnami opět vyráběli, ale z velké části existují stejně jako v roce 1962. P50 má výkon kolem tří až čtyř koňských sil z motoru o objemu 49 cm3, má maximální rychlost 37 mph, a je možná nejhorším vozidlem pro Nürburgring. Dobře, možná druhý nejhorší.

Přesto se bývalý závodní jezdec Max Fewtrell připoutal na dlouhé, pomalé kolo kolem Nordschleife. Možná si myslíte, že ledovcové tempo P50 udělá kolo bezpečné, ale mechanik posádky předvedl, jak snadné je stočit P50 na parkovišti před kolem. Fewtrell byl varován, že zatáčky doleva budou obzvláště zrádné, protože motor je namontován na pravé straně P50, takže je pravděpodobnější, že se v takových případech převrhne.

P50 se snažila dostat se do kopců na 13mílové trati a hrozilo, že brzy v kole projede přes Adenauer Forst. Fewtrell řekl, že to bylo nejvíce soustředěné a na hraně, jaké se kdy v autě cítil, a mluvíme o chlápkovi, který závodil ve Formuli 3. Přes veškerou snahu zajel Fewtrell kolo v čase 25:44,136, které začalo za denního světla. a skončilo ve tmě. Pro srovnání, P50 jel pomaleji než traktor Claas Xerion 5000, který dosáhl 24:50,570 v Auto Motor a Sport testování. Nový Civic Type R zvládne kolo za 7:44,881.

Stačí říct, že Peel P50 je neuvěřitelně pomalý. Ale rozhodně je zábavné sledovat, jak objíždí nejděsivější závodní dráhu na světě.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com