Nissan postavil Safari Rally Z Tribute pro SEMA a bohužel jen SEMA


V roce 1971 vyhrál rallyový vůz Datsun 240Z Východoafrickou Safari Rally a vypadal při tom jako šílený. Na počest tohoto krásného pouštního běžce přináší Nissan na SEMA vůz Safari Rally Z Tribute, který poběží od 31. října do 3. listopadu. Jako někdo, kdo je plnohodnotným členem kempu „Rally All the Cars“, tuto stavbu plně podporuji. a modlete se, aby Nissan udělal něco nemyslitelného a uvedl to do výroby.

Tento Nissan Rally Z Tribute je dílem Tommyho Pikea a jeho týmu Tommy Pike Customs se sídlem v Jižní Karolíně, který jej postavil pro Nissan, aby jej mohl vystavit na SEMA, spolu se zbytkem konceptů značky. Není to však jen auto na autosalonu; tento off-road Z má mechanické vylepšení, aby zvládl opravdovou jízdu Safari.

Jeho světlá výška je zvýšena o dva palce díky zakázkovému odpružení KW Safari a dílům Nismo. Tato vyšší světlá výška umožňuje použití prototypových kol Nismo Safari 17 x 7,5 palců a pneumatik Yokohama Geolandar M/T G003. Ochranný kryt předního nárazníku a kluzná deska chrání část jeho břicha, rally světla namontovaná na jeho kapotě a předním nárazníku poskytují noční osvětlení pouště a vlastní sedadla Recaro Pole Position – se čtyřbodovými pásy – udržují cestující v bezpečí a pohodlí. Není jasné, zda Nissan použije tento Safari Rally Z Tribute pro něco jiného, ​​než je pastvou pro oči na autosalonech, ale pokud ano, zdá se, že zvládne mnohem víc.

3,0litrový motor V6 s dvojitým turbodmychadlem má přívod studeného vzduchu, zadní výfuk a dvoukotoučovou spojku a setrvačník pro manuální převodovku. Nissan tvrdí, že vyrábí více než 400 koní sériového Z, ale neuvádí přesně kolik.

Tommy Pike Customs odvedl skvělou práci, aby nové Z vypadalo stejně jako vítěz rally z roku 1971, s téměř identickým lakem a sponzorským nátěrem. Je zřejmé, že je téměř nemožné překonat vzhled původního 240Z, protože to bylo od začátku tak dokonale navržené auto, ale Tommy Pike a Nissan by měli být pochváleni za to, že přinesli světu patřičnou poctu.

Jedním z původních sponzorů soutěžního vozu 240Z z roku 1971 byla společnost Seiko. Na oslavu tohoto partnerství se Seiko a Nissan znovu spojily a vytvořily limitovanou edici hodinek Seiko Safari Z, které budou debutovat spolu s Safari Z Tribute na SEMA. Hodinky jsou vyrobeny tak, aby vypadaly jako původní sponzorská grafika, mají černo/červeno/modrý řemínek NATO, používají quartzový strojek kalibru 6N52 a budou omezeny na pouhých 240 kusů.

Vím, že Nissan toto Safari Z ve skutečnosti nikdy nevyrobí, protože má dost těžké prodávat běžné Z. Nicméně, jak Porsche, tak Lamborghini staví rally verze svých vlastních sportovních vozů, všichni víme, jaký je další krok Nissanu. by měl být.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com