IRON MAN | Rodina vlastněná ’63 C-10


Solidní Hand-Me-Down

Barvy této C-10 na první pohled připomínají hrdinu komiksu Marvel Iron Man se strategickým použitím červené a zlaté barvy. I když majitel Chevy, Joe Oritz, možná stylově směřoval k elegantní barevné kombinaci, v hloubi tohoto náklaďáku je víc, než se na první pohled zdá.

MOTOR LS SPOLU SE SMĚSÍ DALŠÍCH KVALITNÍCH KOMPONENTŮ POMOHLY UDĚLAT Z MOTOROVÉHO PROSTORU VIZUÁLNÍ PASTU PRO OČI.

UVNITŘ KABINY ZVYŠOVALA CELNÍ POSÁDKA JEDNODUCHÉ POMOCÍ LAKOVANÉ ČÁRKY, JEDNORÁZOVÉHO DIGITÁLNÍHO MĚŘIDLA DAKOTA A VÝBĚROVÉHO VÝBĚRU PŘÍSLUŠENSTVÍ BILLET.

Existují určité předměty, které si možná pamatujete, že jste je viděli v domě svých prarodičů a které vám přinášejí vzpomínky na jednodušší dobu. Někteří si možná vzpomenou na babiččin igelitový gauč s květinovým potiskem nebo si vzpomenou na některé podivné věci, které nasbíral během svých cest. Nezáleží příliš na tom, o jaký předmět jde, vždy se najde něco, na co rádi vzpomínáte nebo si přejete, abyste si to vzali domů a nechali si pro sebe. Naštěstí pro Joea byl kus jeho dědečka, který se mu podařilo ulovit, tento C-10 z roku 1963.

„Tento příběh je tak dobrý, jak jen může být.“ je vždy výjimečné, když sentimentální hodnota převyšuje hodnotu Bluebook. Minulý rok byl okamžikem, kdy se Joe rozhodl začít pracovat na starém Chevy.“

„Tento nákladní vůz je v rodině od roku ’63,“ říká Joe. „Můj děda ho tehdy koupil úplně nový a od té doby ho drží. Celé roky seděl pod přístřeškem pro auto v Tucumcari v Novém Mexiku. Tento příběh je tak dobrý, jak jen může být. Je vždy výjimečné, když sentimentální hodnota převyšuje hodnotu Bluebook. Minulý rok byl okamžikem, kdy se Joe rozhodl začít pracovat na starém Chevy. Nebyl si jistý, jak dlouho se vůz nechal péct na slunci, ale byl si jistý, že čas jednat je právě teď.

PŘEDNÍ ČÁST C-10 MÁ ORIGINÁLNÍ SKLADOVÉ KOMPONENTY, KONTRASNÍ DŮM Z KOLOR ZENITH ZLATÝ NA MŘÍŽCE A NÁRAZNÍKU MU DODÁVÁ KRÁLOVSKÝ VZHLED.

Přestože chtěl Joe otočit klíče na dědově náklaďáku sám, rozhodl se, že bude lepší svěřit práci odborníkům na restaurování a úpravy. Joe strávil většinu svého života v Novém Mexiku a chtěl jet s místním stavitelem, kterému by mohl věřit, ale měl naplánováno opustit město na delší dobu a času bylo málo. „Jsem u letectva a chystal jsem se nasadit do Japonska, když se mi konečně ozval James Torrez z Demented Customs v Hobbs v Novém Mexiku.“ Viděl jsem ho v televizi a zapůsobila na mě práce, kterou dělal na jiných zakázkových vozidlech. Měl jsem velké štěstí, že jsem ho našel včas.“

V průběhu let James pumpoval několik úžasných sestav pro velmi významné klienty. Většinu jeho klientely tvoří profesionální sportovci a významní lidé v jiných oborech, ale to, co James ví nejlépe, kromě přeměny běžných aut a nákladních aut na umělecká díla, je rodina. James pracuje po boku svých tří synů, Jaimeho, CJ a Paula, v obchodě a společně staví auta pro skutečné dělníky i pro tvrdé fotbalisty. „Vždycky jsem snil o tom, že budu řídit auto mého dědy, když jsem byl malý,“ říká Joe. „Byl to dobrý pocit začít s tím, co by brzy způsobilo, že se to konečně stalo po všech těch letech.“

KOLA RACELINE SCOUNDREL NABÍZÍ MODERNÍ TWIST NA KLASICKÉM PĚTIPARKOVÉM DESIGNU.

Náklaďák byl dodán do Demented Customs, kde si James rozmyslel práci. Vůz byl vzhledem ke svému stáří ve slušném stavu, a protože měl Joe zájem na jeho co největší modernizaci, velká část z něj bude rozstřílena a postavena od nuly. James a jeho chlapci jsou na práci jako je tato zvyklí a dobře pracují s napjatými termíny. „Když jsem byl v obchodě s Jamesem, zeptal jsem se ho na šance, že budu moci debutovat s náklaďákem na SEMA ’17, protože to byl také můj sen…“ přiznává Joe. „Zážitek z toho, že by to bylo na show, by bylo úžasné, ale kluci by měli na práci jen 11 týdnů, aby to stihli včas. Věděl jsem, že to zní, jako bych od nich chtěl hodně, ale za pokus to stálo.“

SEDADLA OD PROCAR NABÍZÍ JAK KOMFORT A STYL PRO NEZAPOMENUTELNÝ PLYŠOVÝ ZÁŽITEK Z ŘÍZENÍ.

James chápal, že tato stavba je pro Joea nanejvýš důležitá, a věděl, že má dost času na to, aby se uskutečnil debut SEMA, ale nebyl si jistý, jestli jsou nějaká volná místa, protože výstava zbývala necelé tři měsíce. Po několika telefonátech a odeslání několika e-mailů James zamkl hlavní prostor ve stánku Magnaflow. S rezervací rezervací bylo další nejtěžší částí naplánovat stálý přísun dílů, aby bylo možné udržet krok s pracovním postupem. Nebylo času nazbyt a každý den se musel počítat. James sehnal solidní plán a začal objednávat díly.

SPODNÍ STRANĚ NÁKLADNÍHO VOZIDLA BYLA VĚNOVÁNA STEJNĚ VELKÁ POZORNOST JAKO ČÁSTÍM, KTERÉ JSOU SNADNĚ VIDITELNÉ. KVALITNÍ PRODUKTY ODPRUŽENÍ SE VELKOU PODÍLOU NA VYNIKAJÍCÍ KVALITĚ JÍZDY VOZU.

Kluci chtěli udržet náklaďák aerodynamický, ale plný vlastních narážek, jinými slovy, působivě podhodnocený. Pro začátek se James rozhodl pro systém odpružení postavený na ovládacích ramenech TCI a nastavení zadních točivých ramen. S převleky Ridetech přihozenými do mixu byl krok C-10 nastaven tak, aby poskytoval větší hbitost ve vysokých krocích než kdykoli předtím. S velkým průměrem sochorů Raceline a dvoubarevným lakem od House of Kolor se ukázalo, že snaha držet krok s proměnou exteriéru náklaďáku je pro dementní posádku stále těžší. Kluci plánovali, že budou věci jednoduché, ale dalo spoustu práce, aby vůz tak vypadal. V kabině je nejvíce koncentrovaná oblast zvonků a píšťalek, protože je vyplněna pohodlnými a stylovými sedadly, hromadou audio zboží Kicker, příslušenstvím a lakovanými panely přístrojové desky a dveří. Největší vzrušení však může ukrývat motorový prostor s úhledně zasazeným motorem LS, který symbolizuje sen nového majitele kamionu, který si nepřál nic jiného, ​​než řídit kamion tak daleko, jak si pamatuje. Za těch 11 týdnů se toho stalo docela dost – to je jisté.

„Nemohl jsem uvěřit, že se těm klukům podařilo naplnit to, o čem jsem tak dlouho snil,“ říká Joe o výsledku kamionu. „James a jeho synové jsou talentovaní, o tom se nedá diskutovat, ale termín, proti kterému čelili, byl tak napjatý, jak jen mohl být, a přesto byli schopni vše dát do formy.“

Babiš by byl jistě hrdý na to, co se stalo s jeho starým šlehačem. Teď bude mít Joe co předat svým synům, až přijde čas. Možná je pro Chevy v daleké, vzdálené budoucnosti připravena další iterace, nebo možná bude zachována tak, jak vypadá nyní. Je příliš brzy na to hádat, ale Joe si bude jistě vážit náklaďáku, který teď má.

 

SPECIFIKACE VOZIDLA

 

MAJITEL

Joe Ortiz
1963 Chevy C-10
Hobbs, NM

MOTOR

PODVOZEK A ODPRUŽENÍ

 • Obchod: Demented Customs
 • TCI trubková ramena a přední příčka
 • Vřetena Wilwood
 • Ridetech coil-overs
 • Nastavení zadního momentového ramene TCI a zářezové výztuhy
 • Brzdy, posilovač a hlavní válec Wilwood
 • Currie Posi backend
 • Vlastní palivový článek z Rick’s Tanks

KOLA A PNEUMATIKY

TĚLO A LAK

 • Obchod: Demented Customs
 • House of Kolor Apple Red smíchaný s burgundskou a brandywinovou bonbónovou barvou se zlatou Zenith pro kabinu a příslušenství
 • Kapota, nárazník, mřížka chladiče a přední blatníky
 • Zadní rolovací pánev
 • Dřevěná postel LMC Truck
 • Rozšířené podběhy zadních kol, aby se vešly na kola 22×12 a zachovaly vzhled z výroby
 • Plynová výplň oholená
 • Okna Auto City Classic
 • Halo projektorové světlomety

INTERIÉR A STEREO

 • Obchod: Demented Customs
 • Vinylové sedačky Procar by Scat
 • Vlastní konzole
 • Lakovaná palubní deska
 • Volant z dřevěných vláken a sochorů
 • Suchý koberec LMC Truck
 • Dakota Digital zakázková jednorázová měřidla řady HDX
 • Leštěné rukojeti Lokar
 • Starý vzduch klimatizace a topení
 • Hlavní jednotka RetroSound od LMC Truck
 • Kicker řady 6.75 KS a subwoofery RT s mělkou montáží, zesilovače řady KX
 • Dynamat tlumič zvuku
 • Mezistátní baterie

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: cktruckmag.com