Tato funkční sada motoru 44cc V8 je skutečný malý blok


Mini věci jsou nejlepší věci. Dobře, ano, všichni milujeme obrovský V8 a skutečné auto, se kterým se dá řídit, ale myslím, že každý mladý nadšenec snil o tom, že vloží miniaturní motor do miniaturního auta, aby se z něj stala hračka ultrarychlá raketová loď. Se sadou miniaturního motoru V8 Cison jsou tyto sny nyní možné.

V poslední době došlo k explozi mini motorů, kdy lidé vyrábějí vše od klasických V12 až po neuvěřitelně složité motory X, V-twin a hvězdicové motory. Na výběr jsou desítky sad V8, všechny s různou složitostí. Některé jsou s plochou hlavou, jiné jsou horní ventily a existují dokonce sady se složitým nastavením vačkového hřídele nahoře, které jsou snem pro mechanicky nakloněné. Ale motor Cison je navržen tak, aby vypadal jako malý blok Chevy V8 a měl obrovský výkon. Přesněji 4,8 koní.

Specifikace mini motoru jsou složité, s pěti hlavními ložisky, čtyřmi ložisky vačkového hřídele, válci opracovanými s přesností 0,0001 palce a dvouvrstvým zubovým vodním čerpadlem. I když je navržen primárně jako stolní umění, běží na benzín, spíše než na těkavější kapalinu, jako to dělají jiné mini motory. Cison také říká, že motor je kompatibilní s RC auty, kde by výkon 4,8 koní ušel neuvěřitelně dlouhou cestu. Určitá komplikace je v tom, že je chlazený vodou, což by přidalo na hmotnosti, a elektromotory s podobnou cenou mají větší výkon. Ale je to všechno o cool faktoru.

Za 2 099 dolarů to rozhodně není levné a ani moc užitečné. Ale je to další extrémně skvělý model mini motoru a s dodávanými hlavičkami to zní dobře. Žijte své dětské sny, lidi.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com