Final Gymkhana Video Kena Blocka vyjde v prosinci


2. ledna zahynula ikona automobilové kultury Ken Block po havárii sněžného skútru. Přineslo to předčasný konec života muže, který se za volantem podle všeho bavil víc než téměř kdokoli. Ale Block skutečně zamává do západu slunce až příští měsíc, kdy debutuje jeho poslední, dosud nevydaný film Gymkhana „Electrikhana Two“.

Film byl oznámen překvapivým upoutávkou zveřejněnou v úterý prostřednictvím kanálu YouTube společnosti Hoonigan. Block je zobrazen, jak řídí svůj účelově vyrobený Audi S1 ​​Hoonitron EV, převážně z uhlíkových vláken, plně elektrický pocta Sport Quattro S1 Pikes Peak. Vůz se poprvé objevil v jeho průkopnickém videu gymkhana z Las Vegas z roku 2022, které následovalo po sérii Fordů a znamenalo první položku, kde Block řídil EV. Nezůstane však jeho poslední, jak odhaluje překvapivý trailer.

Podrobnosti ve videu naznačují, že další (a poslední) díl se bude odehrávat v Mexiku, o čemž svědčí španělská dopravní značka ukazující na Cuernavacu. Může to být mrknutí a šťouchnutí do pouličních závodníků, kteří tvrdí, že natáčejí své závody „v Mexiku“, nebo je to možná Hooniganův způsob, jak sledovat mexický závodní humbuk řízený Forza Horizon 5.

V každém případě film evidentně obsahuje kaskadérské kousky, jako jsou drifty se zpětným vjezdem přes nerovnosti, držení skluzavky kolem velkého kruhového objezdu a druh jízdy po letištní ploše, o jakém jsme my ostatní mohli jen snít. K čemu všemu se Block dostane, se naplno ukáže, až někdy v prosinci vyjde jeho poslední hurááá. Možná to není finále série gymkhana, ve které fanoušci (nebo samotný Block) doufali, ale je to další příspěvek, který stejně nikdo nečekal. A spokojit se budeme muset s posmrtnou bonusovou skladbou, i když nám v ústech zanechá hořkosladkou pachuť.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com