Audi bude od příštího roku platit další softwarové funkce


Audi, které je průkopníkem u modelů E-Tron a E-Tron Sportback, nabízí bezdrátové funkce prostřednictvím aplikace myAudi a přidává funkce jako automatické parkování nebo světelné animace zamykání a odemykání. Abychom si vypůjčili termín z herního světa, jsou to velké mikrotransakce, které od zákazníků získávají více peněz. Je to jako koňské brnění, ale pro vaše auto. Řekl to Oliver Hoffmann, zástupce představenstva Audi pro technický vývoj Autocar že další funkce „na vyžádání“ jako jsou tyto jsou na cestě.

„S naší další generací elektronické architektury přineseme více nabídek „fungovat na vyžádání“ a uvidíte, že rok od roku budeme do vozů přinášet nové funkce,“ řekl Hoffman deníku s tím, že jde o reakci na poptávku zákazníků. „Toto je a [big] krok. Domnívám se, že ze strany zákazníka existuje poptávka po zavedení nových funkcí do vozu, a to je pro nás zdroj zisku – ale tyto zdroje příjmů s tímto druhem funkcí nevidíme.“

Hoffmann údajně neřekl, které funkce přijdou, ale byl skálopevně přesvědčen, že placené funkce ke stažení budou „v budoucnu zcela normální“. Které vlastnosti přesně si může prohlédnout samotné Audi, které již na některých trzích vyplácí některé funkce klimatizace. Ostatní výrobci automobilů, od Hondy po Toyotu a Cadillac, by také mohli stanovit očekávání ohledně toho, co může Audi zpeněžit.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com