Toyota Supra GRMN zaměřená na trať zní, jako by měla manuál


Ve videu, které zveřejnil CarSpyMedia na YouTube je vidět maskovaná Toyota Supra, jak se toulá po Nürburgringu a jede pár kol na Nordschleife. Když pozorně posloucháte, jak se Supra plně naklání, existují dvě zřetelné informace o tom, že se jedná o manuální Supra: řazení a převodové poměry.

Lidé, kteří řídili manuální Supru, vědí, že má dlouhé převody a prototyp na videu řadí vždy jen jednou, a to i na dlouhých rovinkách. Ale to jedno přeřazení stačí k tomu, abyste slyšeli mírné nahození otáček od sešlápnutí spojkového pedálu s jistým nadšením, následné snížení otáček a opětovné sepnutí spojky. Také zde není žádné charakteristické ZF osmistupňové zapalování řezané prdění na řazení nahoru. Není pochyb – tato Supra je hůl.

Supru GRMN obklopuje spousta spekulací, především kolem jejího pohonného ústrojí. V současné době má Supra dvě možnosti pohonu: 2,0litrový přeplňovaný řadový řadový čtyřválec B48 o výkonu 255 koní a 3,0litrový přeplňovaný řadový šestiválec s výkonem 382 koní s názvem B58. Říká se, že Supra GRMN má motor S58 z BMW M3, který dává 473 koní (503 koní ve formě M3 Competition). Jinak se prototyp na videu snaží zakamuflovat nový palubní kryt, křídlo a přední nárazník s integrovanými kachnami.

Supra se v USA stala de facto králem traťových dnů a amatérských časových útoků. S některými základními mody je již ultrarychlá. Ale kdybyste vzali Supru a dali jí 100 koní navíc, byla by k nezastavení. Neboj se, Toyoto. Dejte nám GRMN.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com