Vlastník Tesly Model Y přidává tlačítka na dotykovou obrazovku, je podpálený Tesla Fanboys


Je spravedlivé říci, že Tesla zahájila minimalistický výstřelek centrismu s dotykovou obrazovkou, který zaplavil automobilový průmysl. Ale příliv dotykové obrazovky se opět vyplavuje a někteří majitelé Tesly jedou na odliv. V jednom případě si čínský majitel Tesly Model Y na své auto nainstaloval panel s tlačítky a někteří z jejich kolegů majitelů Tesly tento mod našli. hluboce urážlivý.

Instalace byla zobrazena na videu z neznámé čínské platformy sociálních médií, které se mezitím rozšířilo na Twitter. Majitel Modelu Y v něm nainstaluje pod dotykovou obrazovku tlačítkový panel plug-and-play, který ovládá funkce, jako je klimatizace, zámky dveří a otevírání kufru. Kromě toho, že řidiči umožňuje ovládat tyto (a další funkce), aniž by spustil oči ze silnice, řada tlačítek se hodí k designu a barevnému schématu Tesly a vypadá, jako by mohla být nainstalována ve výrobě. Celkově vzato, win-win.

Někteří majitelé Tesly tak věci nevidí.

V komentářích, které reagují na tweet, většina zaujímá postoj „každému po svém“, přičemž někteří chválí přidaná tlačítka jako vylepšení. Ostatní však…

 • „Elon se nás snaží vytáhnout z doby kamenné a tenhle chlap kope a křičí, aby se vrátil do své jeskyně.“
 • „Nesnáším to, nikdy by to nebylo v mé M3“
 • „Nejužitečnější věc vůbec…“
 • „Skvělý doplněk pro boomery“
 • „Taky mi na iPhone plácne ostružinu?“
 • „Je podobný té ženě v USA, která se pokusila natankovat do své Tesly benzín na čerpací stanici.“
 • „Když si uvědomí, že poptávka byla jen FUD, aby akcie klesly, bude na mizině.“ (Poznámka autora: ???)
 • „Vypadá jako videorekordér z 20. století.“
 • „Někteří lidé mají prostě špatný vkus.“
 • „Příliš složité, havarovalo by to auto při hledání jednoho z těch malých tlačítek, která všechna vypadají stejně.“ (Poznámka autora: ironie)
 • „Dlouhodobě není potřeba. I kdybyste chtěli zkratky, nebudete je potřebovat. Auto bude vědět, co chcete, a udělá to za vás, včetně směrových/směrových světel“ (Poznámka autora: toto je nesprávné)
 • „Pla ne pls ne, jdeme obráceně“ [sic]
 • „Většina lidí je primitivní. Tesla udělala obrovský skok, aby se zbavila těchto posraných tlačítek. Ten chlap by měl přidat tlačítko start/stop a volič převodovky na pravé konzole.“

Samotný plakát je proti změně a hlásá „toto zařízení zcela porušuje účel minimalismu“. Minimalismus samozřejmě není „účel“ sám o sobě, ale estetika, forma, nikoli funkce. Tento majitel Modelu Y zlepšil fungování svého vozu, i když to bylo za subjektivní cenu toho, co někteří považují za kompromis ve stylu vozu. (Vítejte v diskuzi o úpravě auta na internetu, majitelé Tesly. Zaujměte prosím postoj k chráničům rozdělovačů v sekci komentářů.)

Faktem je, že dotykové obrazovky prostě nejsou dokonalou náhradou za tlačítka v autech a představa každého o tom, co vypadá dobře, neospravedlňuje funkční oběti. Některá auta mají formu natolik cool, že na funkci nezáleží, jako například Lamborghini Countach. Ale Tesla? Pokud je čím dál tím záhadnější Cybertruck, možná je čas vyřadit Elona z diskusí o designu.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com