TOYOTA PŘEDSTAVUJE ČTYŘI KONCEPČNÍ AUTA NA TOKYO AUTOSALON


Toyota na autosalonu v Tokiu představila čtyři elektromobily, z nichž každý zkoumá jiný segment trhu. FT-3e je koncept nové generace, který obohatí každodenní život zákazníků o nové zážitky z jízdy a personalizované služby založené na inovativních technologiích. Model má vnější design, který kombinuje pokročilý styl a estetiku, přičemž linie a povrchy tvořící karoserii jsou co nejjednodušší. Digitální displeje běžící od spodní strany karoserie k horním dveřím poskytují informace včetně nabití baterie, teploty na palubě a kvality vzduchu v interiéru, když se řidič blíží k vozu.

FT-Se

FT-Se představuje sportovní vůz ve věku uhlíkové neutrality a zahrnuje zkušenosti získané týmem Gazoo Racing k vytváření stále lepších vozů prostřednictvím motoristického sportu. Široké a nízké proporce spolu s elegantní, špičkovou siluetou snižují aerodynamický odpor, zatímco kokpit nové generace nabízí intuitivní ovládání a pohlcující zážitek z jízdy. Nízkoprofilová palubní deska zajišťuje vysokou viditelnost a nově navržené polstrování kolen chrání tělo před bočním zrychlením při jízdě.

Land Cruiser Se

Nabízí výkon charakterizovaný vysokým točivým momentem typickým pro elektromobily v kombinaci s elegantním a vytříbeným designem. Toyota rozšiřuje přitažlivost značky Land Cruiser o třířadé sedmimístné SUV, které splňuje různorodé potřeby řidičů po celém světě. Monokokový podvozek také nabízí ovladatelnost, citlivost a bezpečnost při zdolávání nerovného terénu.

EPU

Japonský výrobce vstupuje do světa elektrických snímačů střední velikosti s vysoce pevným, praktickým a přitom elegantním monokokovým podvozkem. S délkou něco málo přes 5 metrů a karoserií s dvojitou kabinou má monokoková konstrukce EPU také všestranný nákladový prostor vhodný pro širokou škálu použití. Zadní část kabiny se kombinuje s podlahou zavazadlového prostoru, aby vyhovovala různým uživatelským preferencím a podporovala širokou škálu životních stylů mobility, včetně outdoorových aktivit.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: autodesignmagazine.com