Sledujte, jak se tato stará Toyota Land Cruiser promění v bruiser s tajným vzorem tanku


SEMA – velká výstava náhradních dílů pro auto, která ovládne Las Vegas kolem každého Halloweenu – má podobnou pověst jako město samotné. Veškerý styl nad hmotou; slapdash napodobeniny cool věcí běžících na vysoce viskózním hadím oleji. Nyní, když jsem na vlastní oči viděl SEMA, s potěšením mohu oznámit, že show je ve skutečnosti mnohem chladnější, než jsem očekával, a tato videa dokumentující sestavení FJ Bruiser od Toyoty ilustrují, kolik kreativity a složité výroby může být předvedeno.

Pokud znáte závody Ultra4 a The King Of The Hammers, hned poznáte základy tohoto sestavení: Obrovský motor, obrovské pneumatiky, pohon všech čtyř kol (to je moderní pouštní závodění, baby). Na rozdíl od starých vozidel ve stylu Baja, která jsou typicky delší kvůli stabilitě ve vysoké rychlosti, mají pohon zadních kol a mají o něco menší pneumatiky, vozidla ve stylu Ultra4 jsou vysoká a podřepná s větším důrazem na plazení se po kamenech.

Je to tak skvělý styl závodění, a přestože Toyota netvrdila, že by tento koncept FJ Bruisera někdy soutěžil v motoristickém sportu, zmiňuji to, protože Ultra4 byla velmi zjevně obrovskou inspirací pro tuto konstrukci. A je toho víc než 42palcové pneumatiky BF Goodrich Krawler T/A KX a 358 kubických palců V8. Závod King Of The Hammers zahrnuje odstřelování skalních stěn díky dobrému točivému momentu a vysokým kolům, ale také často vyžaduje naviják a vyproštění vozidla z absurdních míst. Dokonce i mimo to: Musíte se spoléhat sami na sebe, protože nemůžete spoléhat na to, že vaši konkurenti budou natolik milosrdní, že vám hodí vlečné lano.

Manažer týmu Motorsports Garage od Toyoty Marty Schwerter a hlavní zpracovatel tohoto projektu Brad Vetter přišli s obzvláště skvělým řešením pro sebezáchranu této věci: šlápnutím ve stylu tanku pod břichem náklaďáku, které by mohlo vozidlo odrazit ze skály nebo něčeho podobného. soustředit se na to.

Fungovalo by to skutečně někde tak drsně, jako je Johnson Valley, kde jsou auta Ultra4 tlačena? To je TBD čeká na testování v reálném světě, ale nápad a koncepční provedení v FJ Brusier jsou opravdu elegantní a zábavné. Klipy níže poskytují záběr na točící se běhoun, takže alespoň vidíme, že je poháněný a funkční – používá dráhu Camso, jako byste měli na sněžném stroji. Dávám Toyotě velkou zásluhu za to, že vynaložila prostředky na to, aby si dopřála toto vymýšlení. Je tak sladké vidět, s čím mohou inženýři přijít, když mají dovednosti, nástroje, čas a finance.

V dolní části tohoto příspěvku shodím své fotoalbum z výstavní plochy, ale nejprve se budete chtít podívat na tyto klipy o tom, jak vznikl FJ Brusier.

V tomto prvním klipu uvidíte dárcovský vůz, se kterým Toyota začala:

Potom tým mluví o výrobě rámu a běhounu nádrže (které označují jako „dopravní pás“, což je podle mě docela legrační … jak tomu neříkat „šlápnutí tanku?“):

Ve třetím videu můžete vidět kritický úkol vedení elektroinstalace a instalatérství, který je nutný k tomu, aby vůz skutečně fungoval:

Nakonec stavitelé mluví o posledních týdnech stavby FJ Bruisera ao práci, která se dělá „36 dní v řadě… 12 hodin dní“. Vetter naráží na skvělou věc: „Vyrábíme auto od základů. Není zde již vyrobená sestava brzdového pedálu, volant nebo odpružení je již namontované. Nic z toho není hotové. Takže tohle jako každý malý kousek, kterého se musíte dotknout nebo na něj položit ruce, abyste vytvořili plně funkční auto.“

Jedna věc, která tomuto videu kriticky chybí, je zvukový klip Brusierova 725 koňského motoru NASCAR Cup Car štěkajícího přes výfuk MagnaFlow. Naštěstí Jízda‚s Instagram vás pokryl:

Navzdory tomu, že tolik komentátorů na Instagramu si myslí, že zvuk v tom videu je falešný (proč bychom se to sakra obtěžovali udělat?), kteří ho pořídili mým vlastním iPhonem, mohu vás ujistit, že je skutečný! Důvodem, proč se „klapky“ na sání nepohybují, je to, že to ve skutečnosti nejsou klapky, ale pouze dekorativní kusy s pevnou polohou.

Nyní, když jste si užili uši, zde je několik fotek FJ Brusiera, které jsem pořídil pro vaše oči:

„Zmíněné vozidlo je prototypem speciálního projektu vozidla, upraveného díly a/nebo příslušenstvím, které Toyota nenabízí, což může vést ke ztrátě záruky na vozidlo, může mít negativní dopad na výkon a bezpečnost vozidla a nemusí být legální.“

Chápete, lidi? Pokud se pokoušíte uplatnit záruku na svou Toyotu FJ45 z roku 1966, raději se ujistěte, že v ní není motor NASCAR.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com