Na dalších modelech Ford Maverick se pracuje


Podle Ford Authority, Ford ve svých záznamech za Q3 2023 potvrdil, že se chystají „nová rozšíření jmenovek Bronco a Maverick“. Zatímco automobilka nerozšířila, co by to mohlo znamenat, Ford sám upustil od náznaků možné ST verze Mavericku. V současné době existují pouze tři výbavy Maverick spolu s volitelným off-roadovým paketem Tremor, bez speciálních verzí.

Ford považuje Maverick za jednu ze svých „ikon“, a to i s pouhými několika lety výroby. Je to pravděpodobně proto, že Maverick je tak mladý, že existuje tak málo verzí a na většině se pracuje. Zatímco případná verze ST by byla vynikajícím sportovním nákladním vozidlem, vzhledem k tomu, že Maverick je z velké části založen na Bronco Sport, který je z velké části založen na Focusu, strategie Fordu pro nákladní vozidla se již dávno obrátila na off-road.

Vzhledem k tomu, že Tremor je jedinou terénní verzí Mavericku, není jasné, zda se Ford rozšíří na Maverick Raptor. Ford samozřejmě možná ani nenaznačuje ST nebo Raptor, ale edici Heritage nebo nějakou jinou formu speciální výbavy. Co víme, jsou dvě věci: Objevily se zprávy o prototypu Mavericku, který byl testován v Michiganu, ao tom, že Ford má ochrannou známku „Maverick Lobo“, což by mohlo naznačovat jméno výkonného nákladního vozu. Lobo je mexický tržní název pro F-150.

Pokud jste čekali na žhavějšího Mavericka, buďte trpěliví. To mohl přicházet.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com