ŠÉF HROMU | ’59 Chevy ApacheJeden mocný Apache

DLOUHODOBÉ PROJEKTY JSOU DVOUSRANNÝM MEČEM. Mohou být jak relaxační, tak stresující, motivující i depresivní, v závislosti na tom, co se při stavbě děje správně nebo špatně a kolik peněz zbývá na jídlo a zaplacení účtů. Častěji se jedná o pečlivou rovnováhu, která se přiklání o něco více k potěšení než k bolesti, takže se smíříme s minimy, abychom se mohli vyhřívat ve výškách.

Chris Stafford zná tyto pocity až příliš dobře. Jako člen Severed Ties hledal svůj nejnovější projekt, když narazil na Chevy Apache z roku 59.

„Vždy se mi líbily náklaďáky Chevy 58-59, zvláště velké zadní okno Fleetsides,“ říká. „Měl jsem jeden předtím a vyměnil jsem ho za svůj ’66, který jsem postavil, ale vždycky jsem chtěl jiný.“

Když Chris zvedl svůj ’59, věděl, že s projektem bude mít spoustu problémů, ale byl si jistý, že celkový proces – a konečný produkt – bude stát za to. Jako štábní seržant v armádě a majitel Stafford’s Garage je Chris už zaneprázdněný chlap, takže první překážkou, na kterou narazil, byl čas nebo jeho nedostatek.

Naštěstí Chrisovi není stavba nákladních aut cizí, takže se mu podařilo projekt naplánovat tak, aby věci byly co nejefektivnější, a přitom se stále držel v rámci rozpočtu. Chris samozřejmě poněkud žertem přiznává, že tento rozpočet se skládal z „…mých celoživotních úspor a ještě nějakých!“

U CHRISE ’59 JE NA RYCHLÝ POHLED MNOHO K vidění, ALE POKUD SE PODÍVEJTE PODÍVEJTE SE BLÍZKO, JE TU MNOHO VÍCE. SKRYTÉ PŘÍSTUPOVÉ DVEŘE V POSTELI VYZNAČUJÍ PRÁŠKOVANÝ RÁM A HLINÍKOVÝ PALIVOVÝ ČLÁNEK, KTERÉ VŠECHNO SVÁŘENO V PRODEJNĚ POPEYE TYPU.

Základem Chevy je zcela zakázkový rám vyrobený Cody Stoute v Popeye’s Rod Shop, který využívá příčku předního zavěšení Long Shot Fabrication a vlastní kolejnice ohýbané trnem. Odpružení využívá vzduchové pružiny Firestone 2600 kolem dokola, s paralelním čtyřprvkovým a wattovým spojem vzadu, který udržuje 9palcovou zadní část Speedway pod kontrolou.

CPP získal souhlas pro většinu komponentů přední části, jako jsou stahovací vřetena a hřeben řízení Mustang II, a kotoučové brzdy společnosti byly namontovány všude kolem. Sledování a nastavování proudění vzduchu zajišťuje řídicí systém Air Lift 3H s duálními vzduchovými nádržemi Flo Airride Mfg a kompresory Viair 480C zajišťujícími potřebný tlak. Chrisovým dalším krokem bylo našroubovat předvalky 20×8,5 a 20×10 Raceline Desperado, které byly nacpány do pneumatik Toyo Proxes ST II, ​​aby získaly moderní vzhled.

JO, JSTE SI NEJDŘÍV PROHLÉDLI TY DRŽÁKY HALÍKŮ, ŽE? MY TAKÉ. LAVIČNÍ SEDADLO SNOWDEN BYLO POHODLNÉ A PRAKTICKÉ A ZATÍM PŘEDÁVALO KLASICKÉMU VZHLEDU.

Napájení probíhá prostřednictvím Gen III 6.0L LS, který byl instalován pomocí vlastních držáků v Popeye’s Rod Shop. Motor byl vylepšen o vyhlazené sací potrubí Corvette, keramikou potažené hlavice Sanderson a zakázkový 2,5palcový nerezový výfuk na bázi Flowmaster HP2.

Chris také vyčistil vzhled motoru červenou barvou RM Flame Red (která také pokrývá postavený 4L65E), nastavením řemene příslušenství Vintage Air Front Runner, adaptéry krytu ventilů All American Billet SBC a kryty rozdělovače paliva z garáže Big Willie’s. Zakázkový hliníkový palivový článek od Popeye’s se stará o to, aby dodal „go“ mocnému LS z 59. let.

Na druhé straně firewallu leží kůží potažená lavice od Snowden Custom Seats od LB Upholstery a Dakota Digital HDX měřidla poskytují Chrisovi nejnovější statistiky. Chris se rozhodl ponechat standardní volant, ale rozhodl se upgradovat sloupek na sloupek od Ididitu, který byl barevně sladěn se zbytkem akcentů RM Flame Red na kamionu.

A přestože karoserie není v současné době v žádném případě dokonalá, má zastrčené nárazníky, oholené kapsy na kůlech, vlastní firewall, zakázkový plech uvnitř postele se sadou dřevěných postelí Mar-K a dokonce i přístupové dvířka trikové postele vymyšlené Popeye Rod Shop. Alan Kirkfield z Kirkfield’s Auto Body sundal z náklaďáku původní povrchovou úpravu a poté nastříkal černý základní nátěr RM EP Series, aby Chrise držel, dokud se nedostane k lakování.

Chris má nyní na projektu dva roky a za tu dobu toho dokázal hodně. V plánu je dokončit náklaďák pro SEMA, což je jen záminka, kterou Chris hledal, aby se věci letos posunuly o něco rychleji. Mykals Custom Autobody v současné době pracuje na tom, aby byla karoserie nákladního vozu kompletně zabalena před SEMA. Nic jako křupání SEMA, aby se staly zázraky.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com


Zdroj: cktruckmag.com