Recenze prvních dojmů: Jump Starter VTOMAN X7


Pamatujete si, když zdánlivě všechny přenosné startéry měly velikost krabice na nářadí? Mnohem raději bych se zabýval propojovacími kabely a spoléhal na laskavost cizích lidí, než abych sebou tahal jednu z těch velkých praštěných věcí.

Věci se za posledních pár let docela změnily. Nyní existují zařízení, která mohou konkurovat síle těchto masivních balení, která se vejdou do dlaně. A to opravdu není žádné překvapení. Všechny elektrické nástroje se s pokrokem technologií zmenšují a jsou výkonnější.

Přesto starší, větší motory, na které jsem zvyklý, mají tendenci tlačit menší agregáty na jejich limity. Většina z nich má fungovat se stále oblíbenějšími čtyřválcovými motory současnosti. Najít něco, co by vdechlo život mému 7,2litrovému kusu Ameriky obecně znamená utratit malé jmění, pokud se snažím vyhnout zmíněnému hromotlukovi, který by zabíral drahocenný prostor v kufru.

Naštěstí se věci stále mění. VTOMAN nedávno oslovil, zda bych neměl zájem otestovat jeho X7 Jump-Starter na recenzi. Podle lidí, kteří za ním stojí, je z relativně malého balení docela dobrý a má maloobchodní cenu 229 $. Zdá se, že se perfektně hodí pro lidi, jako jsem já, tak jsem využil příležitosti a vyzkoušel to. Ale než se pustíme do úplné recenze, pojďme si projít moje počáteční myšlenky.

VTOMAN

VTOMAN je společnost, která vyrábí akumulátorové elektrické nářadí, elektrárny a startéry. Obchod založila v roce 2011 a od té doby vytvořila docela působivou řadu produktů. Stejně jako mnoho dalších společností, které přemýšlejí o budoucnosti, které hýbou trhem, klade zvláštní důraz na poskytování ekologických řešení a solární nabíjení jejích produktů je velkou součástí portfolia.

X7 je jak přenosný startovací startér, tak vzduchový kompresor. Když vezmeme v úvahu všechny okolnosti, jedná se o relativně kompaktní jednotku. Měří 9 palců na délku a 5 palců na šířku, s hloubkou 2 palce. V porovnání s NOCO GB40, který jsem posledních pár let zneužíval, je to monstrum. Nicméně jsem ochoten s tím žít, vzhledem k tomu, co všechno dokáže.

Když už jsme u toho, je to docela statná malá elektrárna. Je navržen tak, aby poskytoval 4 250 špičkových zesilovačů s kapacitou 99,2 Wh. Jo, to je pro mě taky latina. Ale vím, že se říká, že dokáže nastartovat až na 10litrový benzínový nebo naftový motor, což je pro většinu z nás víc než dost.

Vzduchový kompresor 160 PSI je vybaven tak, aby poskytoval údaje v PSI, KPA a BAR, a popis tvrdí, že dokáže naplnit pneumatiku za dvě minuty. Údaje se zobrazují na 5,1palcovém LCD s jednoduchým ovládacím systémem níže. Je také vybaven 400-lumenovou LED svítilnou, což je docela standardní pro tyto startéry. Je také vybaven portem USB-A a 15-A, což mu umožňuje fungovat také jako power banka. Opět docela standardní funkce pro něco takového a je to velmi ceněné.

Je to moc ve svůj prospěch

Neumím lhát. Zpočátku jsem byl k této věci trochu skeptický. Kdybych to nepotřeboval použít téměř okamžitě, byl bych z toho stále trochu pochybný.

Po svém příjezdu se můj Dodge Charger z roku 1969 stal obětí poruchy motoru stěračů, která mě nechala šťourat, dokud jsem nevybil baterii. Použil jsem startovací startér X7 a mohu říci, že je to rozhodně úkol odpálit velké motory. Je ještě příliš brzy na to, abych změřil jeho výkon jako celek, ale každopádně je to jen první dojmy. Jen jsem chtěl potvrdit, že jeho nároky se v tuto chvíli zdají být legitimní.

Některé věci vidím jako problematické. Totiž krátká propojka vede. Jsem také trochu skeptický ke vzduchovému kompresoru a budu tvrzení testovat. Bude úžasné mít v balení této velikosti něco, co skutečně funguje tak dobře, jak se tvrdí, ale musím to vyzkoušet, než řeknu víc.

Nezapomeňte napsat komentář a dejte mi vědět své názory na přenosný startér X7. Dejte mi vědět, pokud máte nějaké dotazy nebo jakékoli testy, které byste rádi provedli, a zůstaňte naladěni na mou hloubkovou recenzi.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com