Recenze prvních dojmů: Garmin Catalyst Track Timer


Zajíždění kol na dráze v jakékoli kapacitě je jednou z nejzábavnějších a nejvděčnějších aktivit, kterých se mohou automobiloví nadšenci zúčastnit. přilnavost (nebo dobře přes ni) ve velmi bezpečném a kontrolovaném prostředí bez hrozby Johnnyho Lawa, náhodných ostatních řidičů, obrubníků a tak dále.

Jako takové je to skvělé místo pro formování a dosahování cílů měřením časových kol a snahou ukrojit z nich co nejvíce sekund. Dobrým doplňkem k učení na trati je dobrý časovač na kolo a známý výrobce GPS zařízení Garmin nabízí takovou věc, která může být pro tuto práci jedna z nejlepších. Pozdravuj Catalyst.

Nedávno mi Garmin poslal svůj Catalyst Driving Performance Optimizer, abych jej využil na trati, získal solidní ovládání a pak podal zprávu se svými myšlenkami. Než však zapojím kabely a pošlu své drahé BMW 128i mými oblíbenými okruhy, pojďme si probrat mé počáteční myšlenky na tento komplexní systém.

Z nějakého důvodu přichází ve velké krabici

No, není to jako když dostanete něco od online prodejce a krabice je padesátkrát větší než jednotlivá položka, kterou jste si koupili. Ale pokud jde o elektriku, toto balení má určitou váhu a velikost, která se může zdát velká jen na obrazovku, která pomáhá při řízení výkonu.

Velikost balení je však způsobena tím, že uvnitř je kamera, která zaznamenává vaše kola, veškerá správná kabeláž pro kameru, napájecí kabel, držáky a další. Jo a ještě tištěný návod. Díkybohu.

To vše znamená, že chvíli trvá, než vše nastavíte. Ve skutečnosti bych plánoval nechat půl hodiny nebo více na trati, abych vše umístil. Nebo se o to postarejte den předem. Doufejme, že udělám to, co říkám, ne jako normálně na závodních dnech, což je na poslední chvíli uspěchat něco super. „Okamžité volání na rošt? Sakra, ještě musím zkontrolovat tlak v pneumatikách!“

Obzvláště úhledné je, že samotná jednotka je mini tablet a má podstatnou konstrukci, včetně hrubého pryžového krytu a pěkného zpevnění. Zdá se, že se může odhodit v tašce s vybavením nebo dokonce náhodně spadnout z výšky pasu a vyváznout bez zranění.

Tak k čemu to všechno je?

Myšlenkou Catalyist je, že vaše kola nejen natáčí, ale analyzuje a navrhuje způsoby, jak jet rychleji. To je založeno na mnoha faktorech, včetně měření GPS dat G-metrem a mnoha dalších vědeckých a fascinujících metod. Zůstaňte naladěni na další informace, až zveřejníme moji plnohodnotnou recenzi.

Ale tady je druhá část: Chová se jako trenér řidičů a mluví k vám. Neříká nic strašidelného a podobného HAL, ale spíše vyslovuje své návrhy, když jedete, jako „zkuste brzdit později tady v příštím kole“ a podobně. Elegantní!

Důkladně vzrušený

I když mám trochu zkušeností s Catalyst z mírné interakce během dne na trati a dříve jsem pracoval v maloobchodu s motoristickými sporty, je to už dlouho. Je velká šance, že za posledních pár let byly provedeny nějaké aktualizace, a já v podstatě začínám od začátku.

Jsem nadšený, když vidím, jak to všechno jde, zvláště poté, co jsem se dobře seznámil s APEX Pro Gen II Digital Driving Coach – mým současným preferovaným měřičem kol, protože s ním mám největší zkušenosti – a AiM Solo 2 a 2 DL. Překoná Garmin svou konkurenci, ospravedlní své nastavení a metodu učení, a ospravedlnit jeho výrazně vyšší cenu?

Ve skutečnosti část mého pokrytí této mystické tablety vítězství v čase na kolo zahrnuje srovnání několika podobných systémů, včetně APEX a AiM. Zůstaňte naladěni.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com