Austrálie se snaží zvětšit velikost národního parkovacího místa


Austrálie chce zvětšit velikost svého národního parkovacího místa a prodloužit jeho délku téměř o osm palců. Standards Australia, nevládní organizace, která vyvíjí normy pro měření a stavební normy, doporučuje zvýšení parkovacích míst kvůli nárůstu průměrné délky vozidel v Austrálii. New York Times. Ale je to chyba Ameriky?

Několik australských zpravodajských kanálů rychle obvinilo nárůst prodeje amerických pick-upů v Austrálii jako důvod tohoto nového nárůstu parkovacích míst. „Nejprve nás přinutili udělat Halloween, pak nás přinutili poslouchat Kid Rock,“ řekl Projekt v nedávném videu na Facebooku. „Američané se teď chystají po našich silnicích a pohlcují je svými odpornými, velkými starými náklaďáky.“

Americké pickupy se v Austrálii skutečně prodávají ve větším počtu než kdykoli předtím. V první polovině roku 2023 si 3 697 Australanů zakoupilo pickup Ram 1500. Auto Expert. Chevy Silverado a jeho HD varianta našly dohromady 1 568 australských domů. To všechno jsou rekordní prodeje amerických pickupů, takže na výše uvedených tvrzeních, že nákladní automobily vyrobené v USA zvyšují celkovou délku vozidel, je něco pravdy. Je to však jen kousíček pravdy.

Skutečnou pravdou je, že Ram 1500, nejprodávanější americký pick-up v plné velikosti v Austrálii, stěží prolomil žebříček první desítky prodejů australských nákladních vozidel za první polovinu roku 2023. Kompaktní pickupy, jako jsou Ford Ranger a Toyota Hilux , stále absolutně dominují australským silnicím, od ledna do června se prodalo 23 620 Rangers a 21 808 Hiluxů. Americké pickupy tedy přispěly pouze malým procentem k celkovému nárůstu délky vozidla.

Kromě toho jsou délky vozidel v celém odvětví výrazně větší, než byly, když byly australské velikosti parkovacích míst naposledy revidovány v roce 2004. Toyota Hilux z roku 2004 – která je trvale jedním z nejprodávanějších vozů Austrálie – byla dlouhá 186 palců. Současná Toyota Hilux 2023 je dlouhá 207 palců. Nejen, že se vozidla zvětšují, ale stále více zákazníků chce větší vozidla než kdykoli předtím. „V roce 2004, kdy jsme standard naposledy revidovali, bylo asi 13 % našeho národního vozového parku SUV. Nyní je to asi 40 %. Protože se naše auta změnila, musíme také zvážit naše parkoviště,“ řekl generální ředitel Standards Australia. z Engagement and Communications, Adam Stingemore.

Toto není výhradně australský nebo dokonce americký problém. Zatímco USA jsou největším trhem pro SUV, prodeje větších vozidel rostou po celém světě. Mohlo by být zábavné přiřadit nárůst velikosti vozidel Austrálie k USA, protože nikdo nedělá velké nákladní vozy jako Amerika, ale data to nepotvrzují. Auta se plošně zvětšují a podle toho se možná bude muset zvětšit i velikost parkovacích míst.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com