NISSAN HYPER FORCE, ELEKTRICKÝ ADRENALIN


 

Nissan představil Hyper Force pátý ze svých elektrických konceptů pro autosalon v Tokiu. Hyper Force je navržena pro závodní nadšence, kteří hledají adrenalin na trati, ale jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Jedná se o vysoce výkonný plně elektrický supercar, který nabízí potěšení z jízdy, pohodlí při každodenním používání a plný respekt k životnímu prostředí. Motor schopný vyvinout výkon až 1 000 kW je napájen polovodičovou baterií. Vysoký aerodynamický výkon, pohon všech kol e-4ORCE a struktura z vysoce pevných uhlíkových vláken zlepšují dynamické chování vozu v každé jízdní situaci, dokonce i na těch nejzakroucenějších silnicích.

Vnější design odráží sportovní charakter Hyper Force s liniemi, které jsou svalnaté i elegantní, a prvky, které připomínají vysoce výkonné vozy Nissan N – jako jsou přední a zadní světlomety. Exteriér byl navržen společně se závodním týmem NISMO. Přední kapota a zadní difuzor jsou navrženy tak, aby optimalizovaly proudění vzduchu za účelem vytvoření potřebného přítlaku a chlazení pohonné jednotky. Přední blatníky, přední blatníky a koncovky zadních blatníků mají jedinečnou aktivní funkci. Lehké karbonové ráfky mají design, který napomáhá aerodynamice a chlazení brzd.

Koncept má dva jízdní režimy „R“ (závodní) a „GT“ (velké cestování). Uživatelské rozhraní, vytvořené ve spolupráci s Polyphony Digital Inc., mění barvu a displej a je navrženo tak, aby poskytovalo řidiči všechny potřebné informace v reálném čase. V režimu R se kokpit rozsvítí červeně, panely palubní desky se rozšiřují směrem k sedadlům a čtyři obrazovky kolem volantu indikují přilnavost pneumatik a teplotu, tlak vzduchu, teplotu brzd, rozložení výkonu a další informace. V režimu GT se kokpit rozsvítí modře a obrazovky kolem volantu ustoupí a vzájemně se spojí. Přední sedadla řidiče a spolujezdce vybavená čtyřbodovými bezpečnostními pásy jsou vyrobena z uhlíkových vláken a jsou lehká a tuhá, což umožňuje pohodlnou jízdu i na dlouhé vzdálenosti.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: autodesignmagazine.com