Mini Truck Trends | Lekce historie o stylech od minulosti po současnostMILUJTE JE, NEBO JE NENÁVIDĚJTE (VŠAK VÁŽNĚ, JAK JE NĚKDO MŮŽE NENÁVIDĚT?), minináklaďáky budou vždy hlavními pilíři na stránkách této publikace a také na výstavách po celém světě. Důvod? Jsou prostě zatraceně cool na to, aby se nedaly přizpůsobit. Jak se na ně díváme, tyto kompaktní nákladní vozy jsou dokonalými prázdnými deskami pro přizpůsobení, aby se mohli vyřádit. V průběhu let jsme viděli, jak styly a trendy přicházejí a odcházejí. Některé retro-inspirované vzhledy zaznamenaly v posledních letech velký návrat, což dokazuje, že mini-truckin‘ ve skutečnosti není mrtvý.

V průběhu desetiletí nastavily některé docela vlivné trendy mini-nákladních vozů laťku standardů pro nadcházející roky. Některé styly na druhou stranu v sobě nesou podobný pocit, který získáte při procházení starých fotografií, na kterých je váš účes ze střední školy – možná trochu krkolomné, ale nakonec vše dobré. Některé trendy, jako jsou hlasité, složité barvy/barevná schémata, se skutečně vracejí, ale možná jste neviděli oživení Truxarossy, za které jste se celá ta léta modlili. Promiňte, chlapi. Ale upřímně řečeno, věk je vypovídajícím faktorem pro oživení určitých stylů. Hej, kluci ze staré školy vykopávají jízdu ze staré školy a není na tom nic špatného. Zdá se však, že i mladší dav dokáže ocenit náklaďáky, kterými se jejich otcové proháněli.

Na mini náklaďácích je skvělé, že samotný žánr je o sebevyjádření a vždy tomu tak bylo. Jak jinak byste mohli vysvětlit některé věci, které personalizátorům v minulosti prošly? Tyto „miniaturní“ snímače byly zkonstruovány tak, aby tvrdě pracovaly, byly navrženy pro přepravu a vyrobeny tak, aby sloužily jako nástroj pro ty, kteří potřebují užitečné zatížení v přibližně poloviční velikosti a nákladech než plnohodnotné nákladní vozidlo. A co jsme s nimi udělali? Rozřezal je, upustil na zem a v některých případech z nich postavil exponáty hodné muzea.

Z velké části jsou mininákladní vozy, které jsou výrazně pozměněny, vyrobeny tak, aby bylo potěšením vytvořit vozidlo na míru pro jízdu po městě a předvádění se na akcích s dalšími podobně smýšlejícími upravovateli. Každý z nich má skromný začátek a umění, které následuje, je stejně výrazné a jedinečné jako individuální stavitel – to je to, co dělá tuto komunitu tak vzrušující ke studiu.

S hlubokými kořeny ve výrobě a stavbě od základů není svět zakázkových mini náklaďáků tím, za co ho mohou ostatní vnější skupiny vnímat. V průběhu let se zdálo, že při pohledu na tyto věci došlo k určitému oddělení od ostatních segmentů automobilových nadšenců. Spousta práce je věnována úpravám a vytváření jednorázových závěsných systémů za účelem klepání na chodník. Někdy to nemusí stačit pro tradicionalistické stavitele hot rodů, aby to rozpoznali, ale určitě se najde pár lidí z našeho davu, kterým se dostane blahopřejného podání ruky nebo něčeho z druhé strany. Ale to je opravdu mimo mísu.

Jde o to, že cokoli začalo celou tuto „věc“ s mini-náklaďákem, jakékoli síly to udržely tak dlouho a jaké faktory to uvidí do budoucna, musí být založeno na komunitě. Od automobilek moc pomoci nepřichází – na tolik se můžete spolehnout. Budoucnost oživení mini-trucků (pokud je to vůbec to správné slovní spojení) ponesou na svých bedrech ti, kteří je v té či oné podobě aktivně budují, bez ohledu na značku a model.

Takže tady jsou LUV, S-10 a Blazery, Rangery, Datsuny, Nissany, Mazdy, ‚Yoty a dokonce i Dodges – nepřestávejte je roztáčet všemi nezbytnými prostředky. Zde platí staré rčení o tom, že víte, kde jste byli, abyste mohli pokračovat vpřed, a aniž by to znělo jako totální míza, začali jsme uvažovat o některých stylech a trendech, které přišly, odešly, zůstaly kolem nebo se vrátily. z minulosti. Rozhodně to stojí za rozhovor.

Jakým trendům jste se v minulosti věnovali a které byste si přáli, aby se vrátily? V okruhu mini-nákladních vozů se toho vždy děje tolik, takže je to zajímavý kanál, na který byste měli zůstat naladěni.

STYLY LAKOVÁNÍ

Jeden trend, který lze klasifikovat jako stylový „mini-truck“, lze snadno vidět na laku. Jeden z hlavních nákladních vozů tohoto vydání, Nissan 720 Joshe Ellise z roku 1985 „The Look That Kills“, je ukázkovým příkladem vysoce složitého a stylizovaného lakování. To, co dělá tento vůz tak jedinečně přitažlivým, je to, že lakování není novým dílem, které se snaží zachytit ducha starých časů – ve skutečnosti je to časová kapsle z tohoto období. Kluci zodpovědní za lak jsou dvě jména, která by většina oddaných vyznavačů custom trucků měla znát. Kyle „K-Daddy“ Gann a Dion Guiliano z Kal Koncepts si udělali jméno díky svým typickým zabijáckým stylům laku, které obstály ve zkoušce času. Nissan není jen další dokončená stavba nákladního vozu – je to skutečně kus historie, který byl zachován a pečlivě upraven, aby mohl konkurovat moderním stylům a postupům.

Dalším skvělým příkladem tohoto stylu je stavba Toyoty Charlese Armstronga, „Stroj času“. Je toho mnohem víc než jen o jeho barvě, o které se dá diskutovat, protože byla opravdu tak daleko před svou dobou, ale její kombinace grafiky a barev je to, co obvykle nasbíralo ocenění „nejlepší z“ na každé show, do které se dostala. Díky Williamu Freemanovi za fotku vraha.

AU NATURALE

Stodola-najít farmu styl je skvělý vzhled, který opravdu nebyl něco, co bylo tak široce přijal, jako tomu bylo v posledních dnech. Je to opravdu dobrý vzhled, zejména na snímače bez ohledu na jejich velikost. Ať už je patina autentická nebo imitovaná, na dokonale rezavém povrchu je prostě něco přirozeně přitažlivého. Někdy v okolí není lepší malíř než stará matka příroda.

DOBA LEHNUTÍ

Ložisko náklaďáku se jen stěží používá k převážení stavebních materiálů, zejména na výstavním okruhu. Od hydraulických sklápěcích a „tanečních“ lůžek to byla jen další oblast, kde bylo možné získat body od rozhodčích. Tyto typy úprav si vypůjčují inspiraci ze scény lowriderů, protože nejen předvádějí schopnost libovolně skloubit zadní část náklaďáku, ale také jako způsob, jak předvést vysoce detailní práci podvozku, která by často zůstala neviditelná pod postelí, která je přišroubována. .

Nezapomeňte na karavany s průrazy, abyste skutečně využili veškerý dostupný prostor. Čím více audio zboží se stylizovanou prezentací, tím lépe.

SOUPRAVY NA TĚLO

Teď se vrátím k celé věci s Truxarossou. I když nejsou šálkem kávy pro každého, představují popularitu body kitů a spoilerů, které přidávaly rychlé „remixy“ k jakékoli značce a modelu kamionu, na který byly přišroubovány. Tento trend je obzvláště nepravděpodobné, že by došlo k velkému oživení, ale je třeba si ho všimnout, když uvažujeme o metodách stylingu mini-nákladních vozů z minulosti.

FACELIFT

Výměna přední části byla běžným jevem mezi mini náklaďáky. Vzhledem k tomu, že tolik značek a modelů je do jisté míry zaměnitelných s velmi proveditelnými úpravami, není od věci vyměnit přední klip Envoy za S-10 nebo Blazer. Upgrade na novější frontendy v rámci stejného modelu je jednoduchý úkol a skvělý způsob, jak věci trochu změnit. Kreativnější konverze jsou odvážné kroky, protože je snazší odhalit přidání řekněme mřížky Hummer na přední část Hardbody. Některé z nejnepravděpodobnějších kombinací se mohou dobře spárovat, pokud jsou provedeny správným způsobem.

VNITŘNÍ KRÁSA

Klasický vnitřní prostor kabiny by se obecně skládal z velkého množství tvídu, a to z dobrého důvodu – je odolný, poměrně levný a nevypadá vůbec špatně.

Chytré výměny přístrojové desky, kůží potažené lavicové sezení na míru a jednorázová konzolová řešení umožňují to nejlepší v jedinečném stylu a umístění spínačů, měřidel a audio zařízení. Lakované panely mají dlouhou cestu, ať už je to na přístrojové desce, na dveřích nebo kdekoli jinde mezi tím.

MODERNÍ STYLY

I když od začátku vždy existovaly vylepšené konstrukce mininákladních vozidel, existuje třída z nich, která je postavena podle správných specifikací streetových prutů. Znáte je – čisté, elegantní, neposkvrněné zvenku i zevnitř, s nejnovějšími a nejlepšími součástmi od zboží pro airride a prémiových koleček až po luxusní interiér. Počítejte s tím, že nákladní vozy této třídy mají také působivé úpravy motoru, možná dokonce smrtící výměnu motoru.

Úroveň přitažlivosti je u tohoto zjednodušeného, ​​tlumeného stylu mnohem vyšší – očekávejte obdiv od ostatních minitruckerů, stavitelů hot rodů a fotbalových maminek.

VÍCE JE…VÍCE?

Tady se bavíme o kolech. Tandemové zadní nápravy a pak nějaké – člověče, jaký koncept. Shock and awes je název hry s tímto trendem. Opět není příliš bezpečné vidět, jak se tento vrátí, ale když se podívám zpět, bylo několik kamionů, které tento vzhled úspěšně zvládly.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com


Zdroj: cktruckmag.com