KIA Niro 2024 – Vzhled, výbava, konkurenti – Novinky automobilového průmyslu


Kia Niro je hybridní crossover SUV, který kombinuje to nejlepší z obou světů – úsporu paliva a výkon. Toto ekologické vozidlo je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze za plyn a snížit svou uhlíkovou stopu. Má elegantní, stylový design, který vás otočí a budete na něj hrdí. Interiér je prostorný a pohodlný, se spoustou místa pro nohy a hlavu pro všechny cestující. Niro přichází s řadou funkcí, včetně 7palcového dotykového displeje, kompatibility Apple CarPlay a Android Auto a kamerového systému s prostorovým výhledem. KIA Niro 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

KIA Niro nabízí elegantní, moderní design exteriéru s výraznou mřížkou chladiče a elegantními světlomety. Jeho aerodynamický tvar a vyřezávané linie ho činí vyčnívat z davu. Niro má také řadu exteriérových prvků, včetně střešních ližin, chromovaných prvků a elektricky sklopných bočních zrcátek. Dodává se také s řadou možností kol, ze kterých si můžete vybrat. Vzhled modelu Niro je navržen tak, aby byl stylový i praktický, se spoustou úložného prostoru a nízkým těžištěm pro lepší manipulaci a stabilitu. KIA Niro 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

KIA Niro je poháněna 1,6litrovým 4válcovým motorem, který produkuje 104 koní a 109 lb-ft točivého momentu. Pro plynulé řazení je spárován s 6stupňovou automatickou převodovkou. Motor je navržen tak, aby byl účinný a šetrný k životnímu prostředí, se spotřebou paliva odhadovanou podle EPA až 50 mpg ve městě a až 46 mpg na dálnici. Niro je také vybaveno řadou pokročilých asistenčních funkcí řidiče včetně autonomního nouzového brzdění, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a adaptivního tempomatu. KIA Niro 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

KIA Niro se vyznačuje moderním pohodlným interiérem s dostatkem prostoru pro cestující i náklad. Je vybaven řadou funkcí včetně panoramatického střešního okna, vyhřívaných sedadel a 7palcového dotykového displeje. Niro také přichází s řadou pokročilých bezpečnostních funkcí včetně detekce mrtvého úhlu, zadního upozornění na křížový provoz a zpětné kamery. Dodává se také s řadou asistenčních funkcí řidiče, jako je asistent pro jízdu v jízdním pruhu a adaptivní tempomat. Interiér modelu Niro je navržen tak, aby byl pohodlný a praktický, se spoustou úložného prostoru a řadou praktických funkcí včetně bezdrátové nabíjecí podložky a elektricky ovládaných zadních výklopných dveří.

Cena

KIA Niro začíná na 23 490 dolarech za základní model a až na 29 490 dolarech za nejvyšší model. Je k dispozici v řadě úrovní výbavy, z nichž každá má řadu funkcí a možností. Niro také přichází s řadou volitelných paketů včetně balíčku Technology Package, který přidává řadu pokročilých asistenčních funkcí řidiče, jako je adaptivní tempomat a asistent pro jízdu v pruzích. Niro má také nárok na řadu pobídek a slev, včetně vojenské slevy KIA a slevy pro absolventy vysokých škol. Je také k dispozici s financováním KIA 0% RPSN po dobu až 72 měsíců.

Bezpečnost

KIA Niro přichází s řadou pokročilých bezpečnostních funkcí, které vám i vašim cestujícím pomohou udržet bezpečí. Je vybaven řadou asistenčních funkcí řidiče, jako je autonomní nouzové brzdění, asistent pro jízdu v jízdním pruhu a adaptivní tempomat. Niro je také vybaveno řadou prvků pasivní bezpečnosti, včetně pokročilého systému airbagů, bočních nosníků dveří a zadní kamery. Dodává se také s řadou aktivních bezpečnostních prvků, jako je detekce mrtvého úhlu a upozornění na příčný provoz zezadu. Niro je také dodáváno s 10letou zárukou na pohonné ústrojí/100 000 mil od KIA a zárukou 5 let/60 000 mil od nárazníku k nárazníku pro větší klid.

Barvy

KIA Niro je k dispozici v řadě barev, včetně Snow White Pearl, Sparkling Silver a Aurora Black Pearl. Dodává se také s řadou dvoubarevných možností, jako je Snow White Pearl a Aurora Black Pearl. Niro také přichází s řadou barevných možností interiéru, včetně černé, šedé a béžové. Dodává se také s řadou možností koženého a látkového čalounění pro větší pohodlí a styl. Niro je k dispozici také s řadou exteriérových a interiérových doplňků, včetně střešních nosičů, chromovaných akcentů a řady možností kol, ze kterých si můžete vybrat.

Výbava

Kia Niro se dodává ve třech úrovních výbavy – LX, EX a SX. Každá výbava má vlastní sadu funkcí, včetně 8palcového dotykového displeje, kožených sedadel a elektricky ovládaného střešního okna. Niro také přichází s řadou motorů, od 1,6litrového čtyřválce až po 1,8litrový hybrid. Všechny modely jsou vybaveny 6stupňovou automatickou převodovkou. Mezi bezpečnostní prvky patří asistent pro jízdu v jízdním pruhu, sledování mrtvého úhlu a autonomní nouzové brzdění.

Rozměry

Kia Niro je crossover SUV střední velikosti s celkovou délkou 176,4 palce a šířkou 71,3 palce. Má rozvor 106,3 palce a světlou výšku 6,3 palce. Niro má maximální kapacitu nákladu 54,5 palce. kubických stop a tažnou kapacitu 1 500 liber. Má spotřebu paliva až 50 mpg dohromady. Niro má také pohodlnou jízdu a plynulé ovládání díky přednímu zavěšení se vzpěrou MacPherson a víceprvkovému zadnímu zavěšení.

Konkurenti

Kia Niro konkuruje dalším hybridním crossoverům, jako je Toyota RAV4 Hybrid, Honda CR-V Hybrid a Hyundai Kona Hybrid. Soutěží také s Nissan Rogue Hybrid a Ford Escape Hybrid. Niro nabízí ve srovnání se svými konkurenty úspornější a ekologičtější variantu, stejně jako stylovější design a delší seznam funkcí. Má také pohodlnější jízdu a hladší ovládání díky pokročilému systému odpružení.

Závěry

Kia Niro je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze za plyn a snížit svou uhlíkovou stopu. Má stylový design, pohodlný interiér a dlouhý seznam funkcí. Má také skvělou spotřebu paliva a hladkou jízdu díky pokročilému systému odpružení. A má konkurenceschopnou cenu, což z něj dělá skvělou hodnotu. Kia Niro je perfektní hybridní crossover SUV pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a být šetrní k životnímu prostředí.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com, auta.cz, garaz.cz, autojournal.cz, whatcar.com