GM říká, že bez Andrettiho nevstoupí do F1


V příběhu se všemi správnými ingrediencemi pro bombovou sérii Netflix je nový vývoj v cestě Andrettiho a Cadillacu na startovní rošt Formule 1. Řekl to prezident General Motors Mark Reuss Associated Press Středa, že výrobní gigant spolupracuje s Andretti Global a s nikým jiným.

„GM je odhodláno spolupracovat s Andrettim na závodech ve F1,“ řekl Reuss AP. „Spolupráce mezi Andretti-Cadillacem spojuje dvě jedinečné entity postavené pro závodění, obě s dlouhou tradicí úspěchu v motoristickém sportu po celém světě.

Toto prohlášení přichází po týdnech AP reportérka Jenna Fryer prozradila, že F1 zašla tak daleko, že požádala GM o partnerství s někým jiným než s Andrettim. GM nikdy nepotvrdilo, zda se to skutečně stalo, ale řekl mluvčí Jízda že „vznik tohoto výrazně amerického týmu je důležitým momentem hrdosti pro všechny naše zaměstnance a fanoušky“ a že GM se „těší na spolupráci se všemi zainteresovanými stranami F1, aby se co nejdříve připojili na startovní rošt s Andrettim“.

Nyní Fryer hlásí, že manažeři GM – pravděpodobně sám Reuss a severoamerický prezident Rory Harvey – se příští víkend zúčastní úvodní Velké ceny Las Vegas F1 s nadějí, že znovu rozdmýchají oheň s majitelem F1 Liberty Media. To je obzvláště důležité vzhledem k tomu, že generální ředitel F1 Stefano Domenicali údajně představuje Michaela Andrettiho a ignoruje jeho hovory a zprávy.

Šéfové F1 opakovaně říkali, že jejich opozice vůči Andrettiho nabídce není nic osobního a čistě obchodního, i když fakta vykreslují zcela odlišný obrázek – obraz, kdy největší evropské závodní týmy spojují své síly, aby Andrettisovi zabránili. Tuto nevraživost dále podporují komentáře, jako je tento nedávný od šéfa týmu Williams Jamese Vowlese, kde otevřeně přivítal GM v F1. Andretti? Ne tak moc.

„Williams je proti přidání 11. týmu a velmi silně proti němu,“ řekl Vowles minulý měsíc. Fanoušci závodu. „Vítám GM s otevřenou náručí a Williams vítá GM s otevřenou náručí a doufám, že s nimi navážu vztah, pokud by věci nevyšly. Jsou neuvěřitelnou entitou, která podle mě udělá tento sport lepším.“

 


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com