Dokonce i obrubníky na trati F1 v Las Vegas jsou moc vysoké


Nemůžete teď nikam jít, aniž byste nebyli zasaženi nějakým příběhem o příštím víkendu závodu Formule 1 v Las Vegas. Od generálního ředitele Liberty Media Grega Maffeie, který na všech finančních kanálech mluví o růstu F1, až po celebrity, které podporují VIP víkendové balíčky a cestovatelské blogy křičí, že ceny hotelů a vstupenek na závody klesají, Vegas F1 vládne éteru. Všechno je přehnané, přesně jak byste očekávali od miliardářského chlapeckého klubu, který navštíví Sin City – a to včetně obrubníků.

Vím, co si myslíte: „Závod ve Vegas je na hovno, je to totální podvod a je to rozmělnění sportu.“ V důsledku toho vás tyto palice, piky a diamanty na červenobílém obrubníku nemusí zajímat, ale i tak si myslím, že jsou docela úhledné. Závod ve Vegas nemusí být šálkem čaje pro každého, ale hej, nemám k němu žádné špatné pocity. Doufám, že to bude skvělá událost pro ty na zemi a ještě lepší závod v televizi – odkud to budu sledovat.

Zpátky k obrubníkům, nestává se často – nebo vůbec –, že bychom na této části trati viděli malované vzory. Jakékoli motivy nebo loga sponzorů se obvykle omezují na bariéry, trávu, zpevněné odtokové plochy nebo někdy jde pouze o digitální animace, které mohou vidět pouze televizní diváci. Tihle chlapi ne, tyto symboly hracích karet tak vypadají jako namalované na samotných obrubnících.

Internetem koluje několik obrázků, i když tento konkrétní s námi sdílel závodní jezdec Ryan Champion poté, co jej zveřejnil na svém účtu X. Soudě podle pozadí to vypadá, že zbývá ještě hodně práce na dokončení montáže areálu, než příští týden dorazí cirkus F1.

 


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com