Vezmeme vás, kamkoli budete chtít


Budu k sobě a k vám, naši milí čtenáři, brutálně upřímný. Nejsem dost dobrý jezdec na to, jak divoká Honda Transalp XL750 2024 hází dolů. I v tom nejzdatnějším, co jsem kdy byl, a když nepočítám, že na motorkách jezdím 20 let, prostě nejsem.

Ale i poté, co jsem odešel pokořen poté, co jsem se snažil zůstat na chvostu Hondy Ryana Dudka, který závodil v nechvalně známém Erzbergrodeo tvrdém enduru a který vedl náš konvoj po PA Wilds Backcountry Discovery Route, jsem nadšený, že jsem mohl dokonce viset. s lidmi Ryanova kalibru díky schopnostem Transalpu.

Teď neříkám, že Honda uvedla na trh svůj zbrusu nový dobrodružný motocykl střední váhy, kam jezdí pouze Ryan, Pol Tarres, Manny Lettenbichler a 250ccm dirtbike, tedy tvrdé enduro traily Erzbergu nebo Rumunů. Ale mírné enduro stezky BDR měly kluzké kameny, spoustu vlhkého listí pokrývajícího tyto kameny, bludné kořenové systémy, svahy, poklesy a vše mezi tím. Přidejte dobrodružnou motorku o hmotnosti 459 liber s jezdci mnohem rychlejšími než já, kteří běhají tvrdá endura pro zábavu, a máte pekelný recept na dvoudenní jízdu s bílými klouby.

Navzdory dovednostem Ryana a dalších novinářských jezdců mě přední skupina rychlých motocyklistů dokázala ztratit pouze jednou nebo dvakrát – jen na minutu nebo dvě – během dvou dnů a několika set mil v terénu. drsnost. Tohle je motorka, která zvedá jezdce. Posouvá jejich schopnosti na maximum, i když jsou to 36letí spisovatelé, kteří už tak často nevycházejí z kanceláře.

Honda představila brilantní, levný, přetechnizovaný motocykl. Opravdu bych si přál, abych si to mohl zabalit do příručního zavazadla.

  Specifikace Honda Transalp XL750 2024
Základní cena 9 999 dolarů
Pohonné ústrojí Kapalinou chlazený řadový dvouválec o objemu 755 ccm | 6stupňový sekvenční manuál s Quickshift
Koňská síla 83 při 8500 ot./min
Točivý moment 55 lb-ft při 9 500 ot./min
Hmotnost 459 liber
Výška sedadla 33,7 palce
Rychlé převzetí Nový král střední váhy?
Skóre 9/10

Ráno prvního dne bylo mrazivé, protože v Pensylvánii byl říjen. Rtuť se pohybovala kolem 40 stupňů a rozhodnutí Hondy spárovat volitelné vyhřívané rukojeti s Transalpem bylo velmi oceněno. Pokud jezdíte na podzim nebo v zimě, pořiďte si je, jsou to spojky.

Začali jsme zlehka a vinuli jsme se dlážděnými cestami Pennsylvánie. Podzimní barvy byly velkolepé a zalévaly svět světlem proudícím přes zlaté listy, které se stále držely na stromech. Myslím, že to, co mě z brány překvapilo, byl paralelní dvouválcový motor Transalp o objemu 755 ccm. Na volnoběh tepe, v rychlosti drnčí a je neuvěřitelně průrazný, když šlápnete na plyn, abyste uvolnili 83 koňských sil motorky. Nepřipadá mi to jako u mnoha jiných produktů Honda, mimo motorky značky.

Měl také jízdní chování s nízkým točivým momentem díky převodu a zadnímu řetězovému kolu, po kterých jsem toužil při jízdě na CB1000R minulé léto. Jako takové to bylo úžasné, když jsme si s lehkostí probíjeli cestu krajinou. Nikdy jsem nechtěl více točivého momentu a mohl jsem ho dokonce držet na vyšším převodovém stupni, aniž bych se musel bát, že budu muset neustále podřazovat, jen abych se od někoho odtáhl. Ale příslib točivého motoru, konkrétně 55 lb-ft, je ten, který si lze skutečně užít pouze na hlíně, a to bylo brzy připraveno, když jsme odbočili z hlavní silnice a poprvé vstoupili do lesa.

Téměř okamžitě po dopadu na štěrk a hlínu byl Ryan a smečka tří rychlejších jezdců pryč. A hnal jsem se za nimi. Proplouvali jsme zlatým tunelem listů, stínů a světelných proudů a nechali ocas Transalpu klouzat z rohu do rohu. Většinu našeho ranního dovádění jsem držel motorku v režimu Sport – jedné ze čtyř neměnných předvoleb – který vám dává plný výkon, plné brzdění motorem, ale udržuje kontrolu trakce zadního kola zapnutou, ale před vypnutím na nejnižší nastavení, a ABS. na. Cítil jsem se extrémně pohodlně, dokonce i při našem zrychleném tempu. Tvrdá hlína a kluzký štěrk, tato věc sežere a stále vám umožní klouzat.

Volitelné dobrodružné kolíky, které se postavily přes hrstku delších a rychlejších sekcí, udělaly velký rozdíl v udržování mých bot O’Neal ADV. I když motorku odrazil bludný výmol zakrytý ranními stíny, nohy jsem držel pevně. Celkový komfort tohoto motocyklu také nelze přehánět, protože ať už sedíte nebo stojíte, jste v pohodlí díky vysokému sedadlu (33,7 palce) a pěknému čelnímu sklu, které odvádí vítr od hrudi, a to i pro moji šestku. -noha-čtyři rám. Řeknu, že kdybych si koupil Transalp, osobně bych otočil řídítka mírně nahoru, abych měl při stání trochu větší výšku. Ale nemají příliš nízké zásoby.

Jakmile se stezka proměnila ve skalku plnou mohutných bahnitých louží, ale na mříže jsem nemyslel. Říkal jsem si: „Potřebuji více tréninku,“ zatímco Honda si myslela „GO VROOOM!“

Jak rychlí jezdci jezdili stále rychleji, zpomalil jsem, abych běžel svůj vlastní závod. Mám děti, víš? Ale to mi dovolilo být trochu více přítomný a přemýšlet o celé dynamice motorky, spíše než se jen pohybovat, rýhovat a reagovat. A to, co představovalo, byla motorka, která se vůbec nezajímala o šílenství, které přede mnou leželo. Nahoru a dolů po skalnatých stezkách, posetých balvany o velikosti hlavy, blátem a listím, bylo všechno hladší než Exxon-Valdez.

Mnohokrát jsem si pomyslel: „Tahle motorka v pekle nemůže zůstat vzhůru.“ Ale stalo se. Udělali jsme. A to z velké části díky vynikajícímu podvozku, poněkud nastavitelnému odpružení Showa, pneumatikám Bridgestone Battle Adventure Trail AX41 a režimu Gravel od Honda – výkon druhého stupně ze čtyř, plné brzdění motorem, kontrola trakce tři z páté úrovně a offroad ABS — který pomohl snížit prokluz kol i v těch nejkluznějších podmínkách.

Nyní říkám „poněkud nastavitelné“ odpružení, protože předpětí je nastavitelné, ale nic jiného. Rád bych se změnil víc, jen abych všechno vytočil dál, zvlášť pro jezdce mé velikosti oproti někomu socha mé dcery. Na dno jsem se však dostal jen jednou nebo dvakrát, přičemž jsem využil celých zhruba osm palců jízdy od předních a zadních tlumičů, když jsem se dostal mimo provoz v jedné obzvlášť drsné skalce. Stejně jako jednou po přibití bahnité louže, která spolkla mě i kolo. Uprostřed stezky někdo zřejmě nainstaloval bazén. Boty mi pořád vysychají…

Trasa pak kolísala mezi úseky rychlejšími než peklo, které jsem zažil dříve během dne, a mírným enduro s velkými kameny, mnoha listím a spoustou bláta posetých stezkami. Poskytoval vynikající testovací prostředí pro inženýrství Honda. A přes to všechno nepropadlo ani jedno kolo. Měli jsme sice jednu vypuštěnou pneumatiku, ale vypadalo to spíše, jako by sklouzla z patky. Rychlá úprava a doplnění duše a jezdec byl zpět na silnici.

Jedna věc, která mě rozesmála, byl uživatelský režim motorky, který umožňuje jezdci zvolit úrovně výkonu, kontroly trakce, brzdění motorem a ABS. Moje osobní nastavení byl plný výkon, plné brzdění motorem a vypnutá kontrola trakce i ABS. To bylo ideální pro dlouhé, plynulé a rychlé úseky hlíny a štěrku – kluzké, kluzké – spolu s aktivitami na silnici. Údajně jsem nasadil jedno nebo dvě kolečka, když jsem nejprve přidal plyn.

Při používání v terénu si musíte dávat pozor, protože kohokoli za vámi uvalí, jako když kulomet stříká kulky na všechny strany. Ale myslím, že moje jediná výtka také přichází s uživatelským režimem, protože jakmile vypnete klíček, ztratíte svá nastavení. Přál bych si, přeji si, přeji si, Honda by hodila aktualizaci softwaru, která vám umožní zachovat vaše individuální předvolby i po vypnutí zapalování.

Naše dvoudenní dobrodružství jsme zakončili dlouhým úsekem dálnice a couráním. A zatímco motor vibruje v nižších otáčkách, při dálničních rychlostech se vyhladí a sníží celkové vibrace stroje, takže se cítí mnohem kultivovanější.

Díky tomu jsem věřil, že je to skutečně stroj na všechno, protože vás může zavést do vzdálených destinací à la Dlouhé kolo, zaútočte na zadní cesty s těmi nejlepšími nahými (za předpokladu, že vyměníte pneumatiky), nebo se vydejte na dlouhou plavbu křížem krážem s volitelnými sedlovými brašnami a čelním sklem s dlouhým dosahem. Vše v docela rozumném pohodlí, pokud si nezapomenete vzít sušáky na boty.

Je to hloupý-dobrý stroj.

Všichni jste na upozornění

Sada dobrodružných motocyklů střední váhy je složená paluba s modely KTM 890 Adventure, BMW 850 GS, Suzuki Vstrom, Yamaha Teneree 700, Triumph Tiger 900 Rally, Aprilia Touareg, Ducati DesertX a Husqvarna Norden 901. tyto motocykly nabízejí pekelné schopnosti, které někdy převyšují Transalp, žádný z nich nenabízí podobné schopnosti s cenovkou 9 999 $.

Budete muset utratit o pár dolarů více za věci, jako jsou dobrodružné kolíky, ochranné tyče a skluznice, ale stále se díváte na méně než 11 000 dolarů ze dveří. To je neuvěřitelně dobrá hodnota za peníze a za to, co dostáváte. Klidně bych viděl někoho, kdo veze tuhle motorku po světě – zavolej mi, jestli to chceš udělat, Hondo, protože jsem hra.

Nenazval bych Transalp novým měřítkem dobrodružného výkonu střední váhy. Není to úplně ono. K dispozici jsou vám šikovnější motocykly, jako je nová Ducati DesertX nebo KTM 890 Adventure R. Transalp R však se sadou dalších nastavitelných tlumičů vpředu a vzadu a aktualizací softwaru, která vám umožní zachovat vaše uživatelské nastavení, i když odbočíte z kola, mohl překonat své vyzyvatele. Jen říkám.

S ohledem na to všechno je Honda Transalp XL750 pro rok 2024 připravena přimět všechny ostatní OEM, aby přehodnotili své recepty. Nebo alespoň jejich ceny.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com