Toyota zvyšuje emise pro americké pracovníky, protože cíl UAW se přesouvá k výrobcům automobilů mimo unii


Všechny velké trojky detroitských automobilek uzavřely historické dohody s odborovým svazem United Auto Workers (UAW), zvýšily mzdy, poskytly mzdu za životní náklady a zlepšily důchodové výhody. Podobné dohody však nebudou uzavřeny s jinými výrobci automobilů, kteří vyrábějí auta v USA, protože jejich zaměstnanci nejsou odborově organizováni. Po stávce UAW a jejích následných nových smlouvách dává Toyota zaměstnancům ve svých továrnách platy, což vypadá jako nepříliš rafinovaný způsob, jak tyto dělníky požádat, aby se neorganizovali.

UAW již diskutuje o myšlence expandovat do dalších automobilek v USA, konkrétně do Tesly. Vlastně příběh z Bloomberg tento týden s odvoláním na jednotlivce obeznámeného s úsilím uvedl, že organizační výbor UAW je aktivní v továrně výrobce EV ve Fremontu „mluví se spolupracovníky o výhodách kolektivního vyjednávání“. A co víc, na řadě by mohly být Toyota, Volkswagen a další značky.

„Až se vrátíme k vyjednávacímu stolu v roce 2028, nebude to jen s velkou trojkou, ale s velkou pětkou nebo velkou šestkou,“ řekl v neděli prezident UAW Shawn Fain.

Podle prounijní publikace Labour NewsToyota zvýšila mzdy ve svých továrnách v Alabamě a Kentucky. Nová nejvyšší mzda v obou továrnách se údajně zvýšila o 2,94 USD na 34,80 USD pro výrobní zaměstnance a 3,70 až 43,20 USD pro kvalifikované řemeslníky. Jízda požádali společnost o další informace a pokud bychom získali další informace, aktualizujeme tento příběh.

Fain dal jasně najevo, že on a UAW chtějí organizovat práci mimo odbory po celých USA, přičemž nedávnou dohodu s Detroitem nazval „bodem obratu v třídní válce, která v této zemi zuří posledních 40 let“.

Toyota neřekla, zda má dohoda UAW něco společného s jejími mzdami. „Vážíme si našich zaměstnanců a jejich přínosů a dáváme to najevo tím, že nabízíme robustní kompenzační balíčky, které neustále přezkoumáváme, abychom zajistili, že zůstaneme konkurenceschopní v automobilovém průmyslu,“ řekl Chris Reynolds, výkonný viceprezident podnikových zdrojů společnosti Toyota Motor North America. za Axios.

Nebuďte však překvapeni, pokud další automobilky v USA po nedávných událostech zvýší mzdy, jako jsou Honda, Volkswagen a Tesla.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com