Toyota FT-Se plánuje uvedení na trh v roce 2026 nebo později jako Porsche EV Rival


Výrobní plány FT-Se byly potvrzeny Uvnitř EV na parketu Japan Mobility Show, kde byl tento týden odhalen koncept. Zajímavé je, že jejich zpráva z první ruky o konceptu naznačuje, že je mnohem kompletnější než mnoho dalších návrhů Toyoty EV přítomných na akci. To proto, že Hideaki Iidi, projektový manažer GR Design Group a otec FT-Se, potvrdil, že koncept vstoupí do výroby po sedanu Lexus LF-ZC, se kterým sdílí svou baterii.

„Model Lexus uvedeme na trh v roce 2026 a tento pak později,“ řekla Iida. „Nemůžeme zaručit samotný rok, ale co nejdříve. Po roce 2026 vám mohu říci.“

To vše vás může napadnout, že FT-Se bude neautentickým pokračováním MR2 – je drahý, elektrický a může být rozbitý jako koncept FT-1, když se změnil na GR Supra. Ale Iida zdůraznila, že FT-Se nemá být součástí linie MR2 (nebo Supra) a uvedla: „Toto je zbrusu nový designový jazyk, který ukazuje, že se jedná o novou značku… ne tradiční.“

Pokud přesto chcete vidět FT-Se jako čtvrtou generaci MR2, E-W40, stále můžete. Má malý půdorys, krátký rozvor a střechu s vysokou bublinou charakteristické pro AW11 a SW20. Navíc já jako rezidentní majitel MR2 již navrhl způsob, jak by Toyota mohla vyrobit takové auto, aniž by urazila majitele MR2. (Pravděpodobně se stejně budou zlobit, ale nemohou si dovolit FT-Se, takže jejich dolary nebudou hlasovat.)

Už dávno jsem přijal, že MR2 je mrtvý a nikdy se nevrátí; ekonomika a automobilový trh by to prostě nepodpořily. Ale uvítám FT-Se s otevřenou náručí – i když to může být jen okrajové objetí, dokud se falešný manuál Toyoty neprokáže jako cenná inovace a ne jako plytký trik.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com