Toto BMW 760Li s nafouklou střechou je obrněná limuzína vhodná pro padoucha Pixar


Auta ve filmech Pixar mají tak výrazný vzhled, že jsou v podstatě jediné, co dokážu vyvolat, když vidím cokoliv se zdviženou střechou. Je to roztomilá karikatura na něčem jako poštovní náklaďák, ale když jsem to viděl na obrněném BMW 760Li High Security z roku 2004, pozastavil jsem se. Nejen proto, že to vypadá jako já, když neschovám své čelo velikosti Delaware, ale protože by mě zajímalo, jaký kreslený padouch jede vzadu.

Tato limuzína vypadající jako Megamysl je jednou z továrně obrněných BMW řady 7 s kódem E67, nabízená k prodeji společností VPS Motors, konstruktérem a makléřem obrněných vozidel. Byly navrženy tak, aby splňovaly v té době nejvyšší evropský standard pro neprůstřelnost, B7, což znamená, že jsou odolné proti vysokorychlostním, pancéřovým nábojům z pušek podle Armormax. Abychom to uvedli na pravou míru, údajně 9mm odolný Tesla Cybertruck proti Parabellum by dosáhl pouze nejvyššího hodnocení B4. Tyto věci jsou více než neprůstřelné; jsou odolné proti útokům do té míry, kterou pochopíte pouze při čtení jejich seznamů funkcí.

To začíná několika vrstvami vrstvených oken s balistickým sklem, podložených polykarbonátem pro odolnost proti rozbití. Mohou se také částečně otevřít. Pokud není bezpečné je otevřít, vůz má na palubě nouzový systém čerstvého vzduchu, zatímco čelní sklo lze zevnitř záměrně vyhodit a použít jako východ. Má automatické potlačení požáru, odolná kola s pneumatikami Michelin PAX run-flat (jako na Bugatti Veyron) a alarm proti útoku. V zásadě si představte alarm tak hlasitý, že má odpuzovat lidi, kteří používají pouze hlasitost.

Jsem si jistý, že by to všechno bylo efektivnější, než by někdo (možná samotný VPS) zvedl střechu o 4,5 palce. E67 takhle nevypadají z továrny — evropský prodejce obrněných vozů ukazuje jeden s běžnou výškou střechy. Proč to bylo uděláno mě bije, protože nevím o mnoha hvězdách NBA, které žijí ve státech Perského zálivu, kde VPS zjevně doufá, že prodá toto auto.

Bez ohledu na integritu střechy VPS uznává, že pancéřované BMW vás může ochránit jen tolik. .30-06, jistě, ale JDAM? Ani nebudou vědět, že to bylo BMW, než vaši najatí šmejdi dosáhnou vašich atomizovaných ostatků. To může být nejlepší v závislosti na tom, co si myslíte o BMW z éry Chrise Banglea nebo o tom typu princů petromonarchie, kteří jezdí v autech, jako je tento.

První z nich lze samozřejmě oslovit prostým nákupem dalšího z mnoha podivných obrněných vozidel VPS. Postaví je z čehokoli, od super nataženého Porsche Cayenne po SUV GMW Tank 500 vyrobené v Číně. Zajímalo by mě, jestli by mi postavili obrněné dělo King Kong Cannon, kdybych se zeptal. Pak si znovu představte, že se snažíte překonat americké zvyky. Prohledal bych dutinu tak důkladně, že si mě nemohli nevšimnout jiný King Kong dělo. Víš, můj malý odlitek, který někde tajím, aby ho nikdo nenašel.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com