Federálové varují drahokamy z ozdob na volantu se mohou stát šrapnely


Od roku 2021 vás varujeme před používáním ozdobných emblémů na volantu, protože se z nich v případě nárazu mohou stát šrapnely. Pokud si nepřejete, aby se vám do obličeje vložil poskvrněný znak Mercedesu jako padouch Sám doma, dávat si na volant cokoli hezkého je nerozumné. Neberte to ale jen od nás, jak souhlasí Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

NHTSA nedávno vydala varování pro spotřebitele, které varuje řidiče, kteří používají ozdoby na volantu, a tvrdí, že mohou při nehodě způsobit „významné zranění nebo smrt“. A oddělení výslovně nazývá kamínky, kterými si mnozí řidiči zdobí emblémy na volantu.

„Nejméně jeden řidič utrpěl vážné zranění, které mělo za následek ztrátu zraku na jedno oko, když se při havárii uvolnil z volantu emblém aftermarket zdobený kamínky a zasáhl řidiče do obličeje,“ stojí v prohlášení.

Dekorace jako kamínky nedrží nic víc než levná lepidla. Během havárie se airbagy nafouknou dostatečně výbušnou silou, aby snadno vymrštily tyto kamínky – nebo jakékoli jiné oslnění – a proměnily je ve šrapnel, jako nejstylovější tříštivý granát všech dob. A řidiči by neměli myslet jen na sebe, protože každému cestujícímu ve vozidle hrozí, že si odnese šperky na obličej. Skutečné emblémy, které výrobci automobilů připevňují na volanty, jsou trvalé, takže se při aktivaci airbagu nestanou nebezpečím. Nebo alespoň nejsou navržený na.

Jakékoli jiné úpravy volantu mohou také bránit správnému nafouknutí airbagu, nebo dokonce jeho úplnému rozvinutí, což by samozřejmě znamenalo mnohem nebezpečnější srážku. Takže prosím, nenechávejte jednu z těch nepříjemných přihrádek na notebook před volantem během dojíždění. A nezdobte si volant, pokud nechcete řídit s lesklým jílovým dolem v rukou. Vláda to řekla.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com