Tentokrát se opravdu pokusil nechat to být


NOVÉ PROJEKTY MAJÍ NĚKDY ZÁBAVNÝ ZPŮSOB MATERIALIZACE. Pro Matta Smithe myšlenka na další projekt vznikla po nešťastné nehodě při fotografování jeho předchozího kamionu pro Street Trucks, Chevy S-10 známého jako REDDWUD.

Krátký příběh je, že došlo k nehodě s plynovým pedálem, která do značné míry zničila jeho show truck. Výhodou bylo, že většina fotografií již byla pořízena, takže jsme mohli funkci spustit. Na nepříliš světlé straně byl REDDWUD ve špatném stavu a vyžadoval by velkou přestavbu, která by trvala šest měsíců. Nejen to, ale také Matt dostal výprask.

TENTO NÁKLADNÍ VOZÍK MŮŽETE POZNAT Z PŘÍBĚHU V PLNÉ FUNKCI Z ZAČÁTKU ROKU 2018. TENTO NÁKLADNÍ VOZÍK BYL PŘÍSLUŠNĚ JMENOVÁN REDDWUD.

Se spoustou času a peněz vynaložených na vytvoření verze 2.0 Matt do značné míry ztratil zájem o práci na dvojitém projektu tažného prasete se čtvercovým tělem, který si předtím koupil, aby mohl S-10 táhnout na výstavy. Realita byla taková, že se Matt netěšil na to, že utrácí ještě více času a peněz za další, a tak se to vzalo natrvalo do pozadí.

Na výstavě Made of Steel v Doveru na Floridě se Matt s REDDWUD setkal s Brianem Harmonem, který dvojitě vlastnil pěkně zlý „pytlíkový“ Chevy C3500 z roku 1997.

„Zatímco jsme si povídali, [Brian] zmínil, že je na prodej,“ vzpomínal Matt. „Moc jsem o tom nepřemýšlel, protože už jsem měl v domě duální, i když jsem neměl na to, abych na tom skutečně pracoval.“

VYHLAZENÁ, LAKOVANÁ A PROUŽKOVANÁ ČÁRKA A GRANTOVÝ VOLANT SEDÍ PŘED DIGITÁLNÍM ZAŘÍZENÍM DAKOTA

Jakmile se však Matt vrátil domů, nemohl přestat myslet na Brianův náklaďák, a navíc mu Mattova žena Vicky řekla, že by pro něj měl jít!

JASON HAYMAKER OD AIRBRUSH TOHLE UDĚLAL SVÉ, PŘIDAL PODROBNOSTI O DŘEVĚNÉM ZRNĚNÍ TAKÉ JAKO NÁSTĚNNÝ NÁTĚR NA KRYT TONNEAU.

„Takže jsem vystopoval Briana a zařídil to,“ řekl Matt. „Udělali jsme si se synem den a šli jsme si to koupit!“

S novým tažným prasetem nyní na příjezdové cestě mohl Matt konečně pustit hranaté tělo a prodat ho někomu, kdo mu konečně dá lásku, kterou si zaslouží.

Měli bychom zmínit, že Matt slíbil své ženě, že se s jeho nováčkem nebude pohrávat po dobu nejméně jednoho roku, a je mu ke cti, že svůj slib dokázal dodržet. Ve skutečnosti, až když o 14 měsíců později omylem udělal důlek pod pravé zadní světlo, konečně našel záminku, aby si začal náklaďák více přivlastňovat.

Matt už byl daleko před hrou, protože Brian už to sbalil a rozložil na vyfrézované 22palcové Alcoa, díky čemuž byl v podstatě chladnější než většina nákladních aut na silnici. Nyní je Matt řemeslným malířem, takže odstranění toho důlku pro něj bylo přirozené, stejně jako touha položit tunu barvy navíc.

DALŠÍM ÚŽASNÝM DOTYKEM JE ZAKÁZKOVÝ NÁTĚR S ODPOVĚDNÝM NÁTĚREM, KTERÝ VYDĚLALA SPOLEČNOST DALLAS MAYNARD OF FULL PENETRATION WELDING V OCALE, FLORIDA

Vzhledem k tomu, že jeho plánem bylo odtáhnout REDDWUD, který má téma woodgrain, Matt usoudil, že bude následovat duál. Začal nanesením čerstvého černého základu, který koupil od svého kámoše Carla Stuarta, poté olepil boky a přidal grafiku. Jason Haymaker z Airbrush This pak přišel udělat svou věc, přidal detaily kresby dřeva ke zbytku grafiky a také vytvořil nástěnnou malbu na krytu tonneau. Dalším úžasným dojmem byl vlastní lakovaný kryt zářezu, který vymyslel Dallas Maynard z Full Penetration Welding, který je odnímatelný pro snadný přístup k zadní nápravě.

JELIKOŽ JEHO PLÁN BYLO TAHNOUT REDDWUDA, KTERÝ MÁ TÉMA DŘEVNÍHO Zrna, MATT UVĚDOMIL, ŽE BUDE NÁSLEDOVAT OBLEK S DUALLY

U zbytku náklaďáku se Matt zaměřil na detaily, které osvěžily zbytek exteriéru, jako jsou žárovky LED světlometů Morumo ve svěžích čirých/černých pouzdrech. Interiér také prošel určitým vylepšením, s vyhlazenou, lakovanou a proužkovanou přístrojovou deskou a volantem Grant, který se nachází před sdruženým přístrojem Dakota Digital.

OVLÁDACÍ PRVKY OD AVS DÁVAJÍ MATTOVI SCHOPNOST ROZLOŽIT HO NA FRÉZOVANÉ 22palcové ALCOAS, KDYKOLI CHCE.

Matt s dualy zdaleka nekončí a plánuje ještě více upravit interiér. Když víme, jak divoký je jeho druhý náklaďák, nebyli bychom překvapeni, kdyby se Matt nakonec rozhodl, že potřebuje pro své tažné prase tažné prase!


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: cktruckmag.com