Renault R4 2024 – Vzhled, výbava, konkurentiRenault R4 je malý rodinný vůz vyráběný francouzskou automobilkou Renault v letech 1961 až 1992. Byl to první rodinný vůz s pohonem předních kol vyráběný Renaultem. R4 byl nabízen v široké škále karosářských provedení včetně sedanu, kupé , kabriolet a kombi. Renault R4 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

Renault R4 je malé, krabicovité auto klasického francouzského vzhledu. Jeho zaoblené hrany a svažující se střecha jej dávají vyniknout davu. Jeho design je jednoduchý a nadčasový. Vůz je vyroben s ocelovou karoserií a zesíleným ocelovým rámem, díky čemuž je pevný a odolný. Jeho přední maska ​​je ikonická a rozpoznatelná už z dálky. Vzhled je k dispozici v řadě barev, včetně bílé, černé a modré. Renault R4 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

Renault R4 pohání čtyřválcový motor o objemu 1,1 l. Produkuje skromných 55 koní, ale je spolehlivý a účinný. Motor je spřažen se 4stupňovou manuální převodovkou, která vozu zajišťuje plynulou a pohodlnou jízdu. Má také spotřebu paliva až 40 mpg. Motor je robustní a spolehlivá jednotka, která byla léty testována a osvědčena. Renault R4 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér Renaultu R4 je jednoduchý a funkční. Jeho sedadla jsou čalouněná látkou a palubní deska je přímočará a snadno se ovládá. Auto má slušné množství úložného prostoru včetně odkládací schránky a kufru. Jeho volant je nastavitelný pro pohodlnou polohu při řízení. Interiér je k dispozici v řadě barev, včetně šedé, béžové a červené.

Cena

Renault R4 je cenově dostupné auto, jehož ceny začínají kolem 15 000 $. Je to skvělá hodnota za peníze, nabízí spolehlivou a pohodlnou jízdu. Vůz se také poměrně snadno udržuje, díly a servis jsou dostupné u místních prodejců. Náklady na vlastnictví jsou ve srovnání s ostatními vozy této třídy nízké. Auto je skvělou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a cenově dostupné auto.

Bezpečnost

Renault R4 je bezpečný vůz se 4hvězdičkovým hodnocením bezpečnosti od Euro NCAP. Je vybaven řadou bezpečnostních prvků, včetně předních a bočních airbagů. Vůz má také zesílený ocelový rám a protiblokovací brzdy, což z něj činí bezpečnou a spolehlivou volbu pro řidiče. Má dobré hodnocení nárazových testů, takže je bezpečnou volbou. Vůz je také vybaven imobilizérem a alarmem, což z něj činí bezpečnou volbu pro řidiče.

Barvy

Renault R4 je k dispozici v řadě barev, včetně bílé, černé, modré, šedé, béžové a červené. Každá barva má svůj vlastní jedinečný vzhled a dojem. Vůz je k dispozici také v řadě dvoubarevných kombinací barev. , což mu dodává jedinečný a poutavý vzhled. Vůz lze také přizpůsobit řadou doplňků. Klasický francouzský styl a řada barev z něj činí nadčasovou a stylovou variantu.

Výbava

R4 byl poháněn řadou řadových čtyřválcových motorů o objemu od 845 do 1 289 ccm. Motory byly spojeny buď se čtyřstupňovou manuální nebo třístupňovou automatickou převodovkou. Vůz byl nabízen s pohonem předních kol, nezávislým zavěšením a kotoučovými brzdami.

Rozměry

R4 měřil 3 500 mm (137,8 palce) na délku, 1 550 mm (61 palců) na šířku a 1 400 mm (55 palců) na výšku. Měl rozvor 2 200 mm (86,6 palce) a pohotovostní hmotnost 790–1 000 kg (1 743–2 205 lb). To mělo kapacitu palivové nádrže 40 l (11 US gal; 9 imp gal).

Konkurenti

V segmentu malých rodinných vozů R4 soupeřila s Fiatem 128, Volkswagenem Polo a Opelem Kadett. To bylo také prodáváno ve Spojených státech jako Renault Le Car od roku 1976 do roku 1983. R4 se také prodával ve Spojeném království jako Renault 5 od roku 1976 do roku 1984.

Závěry

Renault R4 byl populární a úspěšný vůz, kterého se po celém světě prodalo přes 8 milionů kusů. Byl chválen pro svou spolehlivost, palivovou účinnost a cenovou dostupnost. R4 byl revoluční vůz, který pomohl vydláždit cestu modernímu malému rodinnému vozu.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com


Zdroj: caranddriver.com, auta.cz, garaz.cz, autojournal.cz, whatcar.com