Audi Q5 2024 – Vzhled, výbava, konkurenti


Audi Q5 je luxusní SUV střední velikosti kombinující sílu, výkon a styl. Je to oblíbená volba pro řidiče, kteří chtějí vynikající zážitek z jízdy. Q5 nabízí řadu konfigurací, od 2,0litrového přeplňovaného motoru po 3,0litrový V6. Dodává se také s výběrem úrovní výbavy, včetně Prestige a S line. Vzhled rozměry Q5 jsou působivé, s délkou 4,66 metru a šířkou 1,89 metru. Má také světlou výšku 8,2 palce. Audi Q5 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

Audi Q5 má elegantní a moderní vzhled. Jeho exteriér se vyznačuje výraznou maskou chladiče, hranatými světlomety a tvarovanými liniemi karoserie. Jeho svalnatý postoj a široký rozvor mu dodávají atletický vzhled. Q5 je k dispozici v různých barvách, včetně bílé Ibis, černé Mythos a šedé Daytona. Jeho volitelná 20palcová litá kola dodávají jeho již tak stylovému designu sportovní nádech. Q5 je vyroben z vysoce pevných ocelových a hliníkových součástí, díky čemuž je lehký a pevný. Jeho aerodynamický design pomáhá snižovat hluk větru a zlepšuje spotřebu paliva. Audi Q5 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

Audi Q5 je poháněno 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem. Vyrábí 248 koní a 273 lb-ft točivého momentu. Je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Q5 nabízí také hybridní variantu. Pohání jej 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec a elektromotor. Vyrábí 362 koní a 369 lb-ft točivého momentu. Motor Q5 je schopen táhnout až 4400 liber. Má také působivou spotřebu paliva 24 mpg ve městě a 31 mpg na dálnici. Audi Q5 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér Audi Q5 je luxusní a prostorný. Je vybaven koženými sedadly, vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly a panoramatickým střešním oknem. Interiér je k dispozici v různých barvách, včetně černé, šedé a hnědé. Q5 má 12,3palcový virtuální displej kokpitu, který řidičům poskytuje přizpůsobitelný pohled na měřidla a informační a zábavní systém. Disponuje také dostupným head-up displejem, který řidičům umožňuje nespouštět oči z vozovky. Q5 je také vybavena nejnovějšími technologiemi, včetně Apple CarPlay a Android Auto. Má audio systém s 10 reproduktory a Wi-Fi hotspot. Má také dostupnou podložku pro bezdrátové nabíjení pro kompatibilní zařízení.

Cena

Audi Q5 má počáteční doporučenou cenu 43 300 $. Je k dispozici ve třech úrovních výbavy: Premium, Premium Plus a Prestige. Je také k dispozici s různými balíčky a možnostmi, které mohou výrazně zvýšit cenu. Q5 Hybrid má počáteční doporučenou cenu 53 800 $. Je k dispozici ve dvou úrovních výbavy: Premium Plus a Prestige. Je také k dispozici s různými balíčky a možnostmi, které mohou výrazně zvýšit cenu. Q5 je také k dispozici s řadou možností financování a leasingu. Audi nabízí řadu pobídek a speciálních nabídek, které mohou pomoci výrazně snížit náklady na Q5.

Bezpečnost

Audi Q5 je vybaveno řadou bezpečnostních prvků, včetně zpětné kamery, sledování mrtvého úhlu a adaptivního tempomatu. Má také dostupné funkce, jako je asistent udržování v jízdním pruhu a rozpoznávání dopravních značek. Q5 je také vybavena airbagy v celém vozidle a systémem předběžného snímání, který pomáhá detekovat potenciální kolize. Disponuje také aktivním bezpečnostním systémem, který může řidičům pomoci vyhnout se potenciálním kolizím. Q5 má působivé hodnocení nárazových testů od pojišťovacího institutu pro bezpečnost silničního provozu. Získal perfektní skóre ve všech kategoriích, včetně prevence čelního nárazu, prevence bočního nárazu a prevence převrácení.

Barvy

Audi Q5 je k dispozici v různých barvách, včetně bílé Ibis, černé Mythos a šedé Daytona. Je také k dispozici v různých metalických a perleťových barvách, jako je Glacier White, Tango Red a Manhattan Grey. Q5 je také k dispozici v různých dvoubarevných kombinacích barev, jako je černá a stříbrná, bílá a modrá a červená a černá. Q5 je také k dispozici v různých matných a lesklých povrchových úpravách. Q5 je také k dispozici s různými možnostmi kol, včetně 18palcových a 20palcových litých kol. Volitelná 20palcová kola dodávají jeho již tak stylovému designu sportovní nádech.

Výbava

Audi Q5 je k dispozici s různými možnostmi motoru a převodovky. Standardním motorem je 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec, který produkuje 248 koní a 273 liber-stop točivého momentu. Q5 také nabízí 3,0litrový motor V6, který produkuje 349 koní a 369 liber-stop točivého momentu. Oba motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou. Q5 je k dispozici ve dvou úrovních výbavy: Prestige a S line. Výbava Prestige zahrnuje elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru, vyhřívaná přední sedadla a panoramatické střešní okno.

Rozměry

Audi Q5 je 4,66 metru dlouhé, 1,89 metru široké a 1,66 metru vysoké. Má rozvor 2,82 metru a světlou výšku 8,2 palce. Q5 má pohotovostní hmotnost 4 400 liber a maximální tažnou kapacitu 4 400 liber. Má kapacitu palivové nádrže 18,5 galonů a objem nákladu 28,5 kubických stop. Q5 má poloměr otáčení 18,9 stop a maximální rychlost 130 mph. Má zrychlení z 0-60 mph za 6,1 sekundy a spotřebu paliva odhadovanou podle EPA 22 mpg město/27 mpg dálnici.

Konkurenti

Audi Q5 konkuruje řadě luxusních SUV střední velikosti, včetně BMW X3, Mercedes-Benz GLC a Lexus RX. Všechna tato vozidla nabízejí podobnou kombinaci výkonu, výkonu a stylu. BMW X3 je o něco menší než Q5, s délkou 4,45 metru a šířkou 1,88 metru. Má o něco nižší tažnou kapacitu 4 000 liber, ale o něco vyšší spotřebu paliva 23 mpg město/30 mpg dálnice. Mercedes-Benz GLC je o něco větší než Q5, s délkou 4,73 metru a šířkou 1,90 metru. Má mírně vyšší tažnou kapacitu 5 000 liber, ale mírně nižší spotřebu paliva 21 mpg město / 27 mpg dálnice.

Závěry

Audi Q5 je luxusní SUV střední velikosti, které nabízí výkon, výkon a styl. Má řadu konfigurací, od 2,0litrového přeplňovaného motoru po 3,0litrový V6. Má také působivé vnější rozměry, s délkou 4,66 metru a šířkou 1,89 metru. Q5 konkuruje řadě luxusních SUV střední velikosti, včetně BMW X3, Mercedes-Benz GLC a Lexus RX. Všechna tato vozidla nabízejí podobnou kombinaci výkonu, výkonu a stylu. Audi Q5 je skvělou volbou pro řidiče, kteří chtějí špičkový zážitek z jízdy. Nabízí řadu konfigurací, působivé vnější rozměry a konkurenceschopný výkon.

 

 

 

 

Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com, auta.cz, garaz.cz, autojournal.cz, whatcar.com