Porsche Macan 2024 – Exteriér, konfigurace, konkurentiPorsche Macan je kompaktní luxusní SUV, které na silnici přináší směs výkonu, obratnosti a stylu. Je navrženo tak, aby poskytovalo vzrušující zážitek z jízdy s řadou výkonných motorů a elegantním sportovním exteriérem. Macan je skvělá volba pro řidiče, kteří chtějí luxusní vozidlo, které vyčnívá z davu. Porsche Macan 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

Vzhled Porsche Macan je elegantní a sportovní. Vyznačuje se nízkým, širokým postojem a svalnatými křivkami. Přední část se vyznačuje velkým přívodem vzduchu a ostrými světlomety. Zadní část nabízí aerodynamický spoiler a duální výfuk. Macan je k dispozici v 10 barvách exteriéru, včetně černé metalízy Jet, bílé a šedé metalízy Volcano. Volitelná 21palcová kola a paket SportDesign dodávají exteriéru vozidla extra šmrnc. Macan má také volitelnou panoramatickou střechu, která propouští přirozené světlo, a elektricky ovládané zadní dveře pro snadný přístup do nákladového prostoru. Porsche Macan 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

Porsche Macan je poháněno 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s výkonem 248 koní a točivým momentem 273 lb-ft. Dodává se se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Macan také nabízí volitelný 3,0litrový přeplňovaný motor V6, který produkuje 348 koňských sil a točivý moment 354 lb-ft. Dodává se také se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Macan má působivý čas z 0-60 mph za pouhých 5,3 sekundy a maximální rychlost 156 mph. Porsche Macan 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér Porsche Macan je luxusní a pohodlný. Je vybaven koženým čalouněním, vyhřívanými a ventilovanými sedadly a elektricky nastavitelným sedadlem řidiče ve 14 směrech. Macan má také 12,3palcový dotykový informační a zábavní systém s Apple CarPlay a Android Auto. Má audio systém s 10 reproduktory a volitelný systém prostorového zvuku Burmester. Macan má také volitelnou 4zónovou klimatizaci a panoramatické střešní okno pro pohodlný zážitek z jízdy.

Cena

Porsche Macan má vyvolávací cenu 50 900 dolarů. Macan S má vyvolávací cenu 58 600 USD a Macan Turbo má vyvolávací cenu 77 200 USD. Macan má také řadu volitelných balíčků a funkcí, které mohou zvýšit cenu. Nejdražším modelem Macan je Macan Turbo s paketem Performance Package, který má vyvolávací cenu 93 100 dolarů. Macan je drahé vozidlo, ale nabízí luxusní interiér, výkonný motor a sportovní exteriér, díky kterým za tu cenu stojí.

Bezpečnost

Porsche Macan je standardně vybaveno řadou bezpečnostních prvků, včetně airbagů, kontroly stability a zpětné kamery. Macan má také volitelný paket asistence řidiče, který zahrnuje adaptivní tempomat, asistenta pro udržení v jízdním pruhu, sledování mrtvého úhlu a upozornění na příčný provoz zezadu. Macan má také volitelnou funkci Night Vision Assist, která pomáhá řidiči vidět ve tmě, a volitelný systém Park Assist, který pomáhá s paralelním a kolmým parkováním.

Barvy

Porsche Macan je k dispozici v 10 barvách exteriéru, včetně černé metalízy Jet, bílé a šedé metalízy Volcano. Má také volitelné dvoubarevné barevné schéma. Macan má také volitelný barevný balíček interiéru, který zahrnuje různé barvy koženého čalounění, včetně černé, koňakové a grafitové modré. Macan má také volitelný balíček vnitřního obložení, který obsahuje různé ozdobné prvky ze dřeva, hliníku a uhlíkových vláken pro přizpůsobení interiéru vozidla.

Výbava

Macan je k dispozici v několika výbavách, s možnostmi pro benzínové i naftové motory. Nabízí také řadu funkcí, včetně adaptivního tempomatu, panoramatického střešního okna a špičkového informačního a zábavního systému. Macan také nabízí řadu možností přizpůsobení, takže si řidiči mohou vytvořit vozidlo, které dokonale vyhovuje jejich potřebám.

Rozměry

Macan je 4 697 mm dlouhý, 1 923 mm široký a 1 624 mm vysoký, s rozvorem 2 807 mm. Má světlou výšku 181 mm a objem zavazadlového prostoru 500 litrů se sklopenými zadními sedadly. Macan je skvělou volbou pro řidiče, kteří potřebují kompaktní SUV, které nabízí dostatek prostoru a úložných možností.

Konkurenti

Mezi hlavní konkurenty Macanu patří Audi Q5, BMW X3 a Mercedes-Benz GLC. Tato vozidla nabízejí podobné vlastnosti a výkon, ale Macan vyniká svým elegantním stylem a výkonnými motory. Macan také nabízí různé možnosti přizpůsobení, takže řidiči si mohou vytvořit vozidlo, které je skutečně jedinečné.

Závěry

Porsche Macan je skvělou volbou pro řidiče, kteří chtějí luxusní SUV s dostatkem výkonu a stylu. Nabízí řadu funkcí, včetně výkonných motorů, elegantního exteriéru a řady možností přizpůsobení. Macan je skvělou volbou pro řidiče, kteří chtějí vozidlo, které vyčnívá z davu.
Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com