Podivná autokarová Alfa Romeo Giulia je jako italská Mitsuoka s 562 HP


Poslední stížnosti, které má většina lidí na Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, se týkají toho, jak vypadá a jezdí. Pokud to není rozbité, neopravujte to, říkají. To se ale nesmí dobře překládat do italštiny, protože italská společnost se rozhodla, že v obou ohledech ví lépe než Alfa Romeo, a přetvořila Giulii Q4 tak, aby vypadala… tento.

Karoserie této Alfy, postavená turínským výrobcem karoserií ErreErre Fuoriserie, je modelována podle modelu Giulia TI Super z roku 1963, což je vzácná homologační verze původní Giulie. Z některých úhlů je podobnost neskutečná: pohled zepředu je pro originál téměř mrtvý. Zezadu byste to mohli nazvat spíše a reinterpretace. Díky své čtyřoké palubní desce a inspiraci z poloviny století má volnou podobnost s Mitsuoka Orochi, přepracovanou Hondou NSX, která je někdy považována za nejošklivější auto všech dob. Karoserie této Alfy bude bezesporu minimálně stejně polarizační.

Vaše hodnocení této změněné Alfy by mohlo být zmírněno tím, že uslyšíte, co dalšího se udělalo pod její kůží – což je většinou uhlíková vlákna, podle Hlavy pístů. 2,9litrový V6 Q4, vybavený výfukem Capristo a přeladěným, nyní dává 562 koní podle Motor1 Itálieze skladových zásob 503 hp. Odpružení bylo upgradováno na nastavitelné tlumiče Bilstein a nejlepší ze všeho je, že tento příklad má údajně šestistupňový manuál.

Pokud je tato Alfa vaším šálkem čaje (nebo spíše panáka espressa), můžete se dostat do fronty na asi 33, které budou údajně vyrobeny. Budete však platit přes nos, protože údajně stojí ekvivalent 425 000 $ (včetně dárcovského vozu) a jejich stavba trvá šest měsíců. A je pravděpodobné, že se děti vykloní z oken školního autobusu a budou tomu říkat „Gi-ew-lia!“ Není to život pro každého, pokud vůbec někoho.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com