Mercedes GLA 2024 – Vzhled, výbava, konkurentiMercedes GLA je luxusní crossover, který kombinuje pohodlí SUV se stylem a výkonem sedanu. Vyznačuje se elegantním, moderním designem, který vyčnívá z davu a je k dispozici v různých konfiguracích. GLA je skvělou volbou pro řidiče, kteří chtějí užitné vlastnosti SUV, aniž by museli obětovat styl nebo výkon. Mercedes GLA 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

Mercedes GLA je elegantní a stylový, s výraznou přední maskou chladiče a výraznými křivkami. Jeho exteriér je poutavý a moderní, s řadou velikostí kol na výběr. GLA je k dispozici v řadě barev, od klasické černé po zářivě červenou. Každá barva je navržena tak, aby vůz vynikl a byl výrazem. GLA je také navrženo pro aerodynamiku, s nízko posazenou linií střechy a tvarovanou karoserií. To pomáhá s účinností paliva a výkonem. Mercedes GLA 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

GLA je poháněn 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s výkonem 221 koní a točivým momentem 258 lb-ft. Je spojen se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou. Motor je navržen pro úsporu paliva, se systémem start/stop a režimem Eco. To pomáhá snížit emise a zlepšit spotřebu paliva. Motor je také výkonný, s dostatkem výkonu pro dálniční slučování a předjíždění. Na malé SUV je také překvapivě citlivý a svižný. Mercedes GLA 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér GLA je luxusní a pohodlný, s vysoce kvalitními materiály a moderním designem. Je tu spousta místa pro cestující i náklad a snadno se do něj nastupuje a vystupuje. GLA má také řadu technických funkcí, včetně 7palcového informačního a zábavního systému s Apple CarPlay a Android Auto. K dispozici je také řada asistenčních funkcí řidiče. GLA má také řadu komfortních prvků, včetně vyhřívaných a chlazených sedadel, panoramatického střešního okna a vyhřívaného volantu.

Cena

GLA začíná na 34 250 dolarech, což z něj dělá jedno z nejdostupnějších luxusních SUV na trhu. Je také k dispozici s řadou volitelných paketů, včetně řady AMG. GLA je také k dispozici s řadou leasingových a finančních obchodů, díky čemuž je ještě dostupnější. A vztahuje se na něj záruka 3 roky/36 000 mil od Mercedesu. GLA má také nárok na řadu pobídek, včetně federálních a státních daňových úlev. To může přispět k tomu, aby byl vůz ještě dostupnější.

Bezpečnost

GLA je jedním z nejbezpečnějších vozů na silnici s 5hvězdičkovým celkovým hodnocením bezpečnosti od NHTSA. Je také nabitý funkcemi pro podporu řidiče, včetně automatického nouzového brzdění. GLA má také řadu prvků pasivní bezpečnosti, včetně airbagů a zesílené konstrukce karoserie. To pomáhá chránit cestující v případě nehody. GLA má také řadu prvků aktivní bezpečnosti, včetně asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a sledování mrtvého úhlu. To pomáhá zajistit bezpečnost řidičů na silnici.

Barvy

GLA je k dispozici v řadě barev, od klasické černé po zářivě červenou. Každá barva je navržena tak, aby vůz vynikl a byl výrazem. GLA je také k dispozici v řadě dvoubarevných barevných kombinací, včetně černé a bílé a modré a stříbrné. Díky tomu je vůz ještě stylovější. GLA je také k dispozici v řadě kovových a perleťových povrchů, včetně černé a stříbrné. Díky tomu je vůz ještě poutavější.

Výbava

Mercedes GLA je k dispozici ve čtyřech různých konfiguracích. GLA 250 a GLA 250 4MATIC se dodávají s 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem. GLA 45 AMG a GLA 45 AMG 4MATIC se dodávají s 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s výkonem 375 koní. Bez ohledu na to, jakou konfiguraci si vyberete, můžete si být jisti, že budete mít vozidlo, které skvěle vypadá a ještě lépe funguje.

Rozměry

Mercedes GLA má délku 178,9 palce, šířku 71,0 palce a výšku 60,6 palce. Má rozvor 106,3 palce a pohotovostní hmotnost 3 460 liber pro GLA 250 a 3 890 liber pro GLA 45 AMG. GLA má maximální kapacitu nákladu 43,6 kubických stop, takže je ideální pro přepravu potravin nebo víkendový útěk.

Konkurenti

Mercedes GLA má několik konkurentů, včetně Audi Q3, BMW X1 a Lexus NX. Každé z těchto vozidel nabízí jinou sadu funkcí a výkonu, takže je důležité si před rozhodnutím udělat průzkum. GLA se od konkurence odlišuje luxusním interiérem, výkonným motorem a elegantním designem.

Závěry

Mercedes GLA je skvělou volbou pro řidiče, kteří chtějí luxusní crossover, který kombinuje pohodlí SUV se stylem a výkonem sedanu. Je k dispozici ve čtyřech různých konfiguracích, z nichž každá nabízí jedinečnou sadu funkcí a výkonu. Ať už hledáte vozidlo pro každodenní použití nebo víkendový útěk, GLA jistě předčí vaše očekávání.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com


Zdroj: caranddriver.com, auta.cz, garaz.cz, autojournal.cz, whatcar.com