Nejlepší trakční rohože


Nejlepší trakční rohože: recenze a doporučení

Klady

 • snadné použití
 • lehká váha
 • Snadno se připevní na jakékoli terénní vozidlo

Nevýhody

 • Mohou se roztavit, pokud jsou ponechány na horkém slunci příliš dlouho
 • Drahý

Při přistávání nebo jízdě v terénu je moudré být připraven na chvíle, kdy se vám auto zasekne, protože se to stane. Nejlepší trakční rohože zajistí, že se vrátíte na silnici za kratší dobu. Společnost Maxsa Innovations se sídlem v Austrálii poskytuje na své dvě trakční rohože doživotní záruku, protože jsou vyrobeny tak, aby vydržely.

Trakční rohože se snadno používají, jsou lehké a lze je snadno převážet jakýmkoli čtyřkolovým vozidlem. Poskytují rychlé řešení, pokud vaše vozidlo uvízne. Vyznačují se zarážkami, které zaboří zuby do běhounu pneumatiky, aby zabránily sklouznutí pneumatik zpět do písku, sněhu nebo bláta.

Rohože jsou vyrobeny z UV stabilizovaného, ​​vyztuženého nylonu a mohou se ovinout kolem 33palcové pneumatiky, aniž by se zlomily. Jejich největší nevýhodou však je, že jsou drahé a mnoho lidí si je nebude moci dovolit. Hroty tají na slunci nebo když se na nich vaše pneumatiky točí příliš rychle.

Klady

 • Velmi univerzální
 • Prostorově úsporná skládací konstrukce
 • Odolná konstrukce pro lehká vozidla a automobily

Nevýhody

 • Nemusí odolat použití těžkých nákladních vozidel

Pokud hledáte efektivitu za skvělou cenu, podívejte se na skládací trakční rohože BASHIK. Jsou to jedny z nejdostupnějších trakčních rohoží na trhu a jsou dodávány v sadě po dvou. Trakční rohože jsou vyrobeny z houževnatého polypropylenu. Jejich běhouny jsou dostatečně pevné a stabilní, aby vydržely pravidelné používání v ledu, písku, sněhu a blátě.

Trakční koberce do pneumatik mají skládací konstrukci a lze je snadno uložit do kufru auta nebo pod sedadlo. Fungují se všemi typy vozidel a můžete je také umístit za kola, abyste zabránili prokluzování pneumatik. Zamilujete si, že se snadno čistí. Můžete je otřít vlhkým hadříkem nebo ostříkat hadicí.

Nicméně, jakkoli jsou tyto trakční rohože dobré, nepoužívejte je, pokud vlastníte nákladní nebo těžké auto; budou neúčinné. Plast použitý k jejich výrobě není nejvyšší kvality a při prvním použití se mohou rozbít.

Klady

 • Velmi skladný a nedělá nepořádek
 • snadné použití
 • Levný

Nevýhody

 • Zpočátku má nepříjemný chemický zápach

Sada trakčních rohoží by měla být součástí vaší výbavy, i když se jízdě v terénu oddáváte jen zřídka. Zajistí, že se dostanete z úzkých míst a rychle se vrátíte na silnici. Tyto rohože jsou vyrobeny tak, aby vydržely s použitím vysoce odolného polyvinylchloridu. Nabízí protiskluzovou dráhu pro pneumatiky vašeho vozidla v blátě, sněhu, ledu a písku. Pokud ale chcete, aby vám to k něčemu bylo, pořiďte si dvě jednotky místo jedné.

Když vaše auto uvízne uprostřed ničeho, jednoduše vložte trakční rohože mezi pneumatiky vašeho vozu a kluzký povrch a jeďte vpřed. Trakční rohož si můžete koupit s důvěrou, protože Snow Joe na ni nabízí dvouletou záruku. Podložka se sroluje pro rychlé skladování a je dodávána s taškou na přenášení.

Měli byste však vědět, že tato trakční rohož má velmi silný zápach. Vyvětrejte to, jakmile to dostanete. Může být také obtížné vložit pod pneumatiku, takže možná budete potřebovat další pomoc.

Náš verdikt o nejlepších trakčních rohožích

Výhody trakčních rohoží pro pneumatiky

 • Univerzální. Trakční rohože poskytují nouzovou trakci pro pneumatiky vašeho vozidla v písku, blátě, sněhu a ledu. Jsou ideální pro všechna vozidla s celoročními pneumatikami, letními pneumatikami a zimními pneumatikami. Pomohou vám vyhnout se potížím s lopatou, klouzáním, uklouznutím nebo přivoláním odtahového vozu v případě nouze.
 • Ideální pro nouzové situace. Když vaše vozidlo uvízne na kraji silnice, mohou být trakční rohože velmi užitečné ve chvíli, kdy to potřebujete. Jsou také skvělé, když kempujete, jedete v terénu, blátíte nebo vykonáváte činnost, která vyžaduje vozidlo.
 • Snadné použití. Trakční rohože na pneumatiky se velmi snadno používají. I když jste je nikdy předtím nepoužili, nebudete mít potíže s jejich prvním použitím. Jsou také lehké a zvládnou je lidé všech věkových kategorií.

Typy trakčních rohoží

Skládací

Tyto trakční rohože lze složit a zabírají méně místa než trakční rohože neskládací. K jejich sestavení nepotřebujete žádné nářadí a postavíte je během pár vteřin. Je však třeba poznamenat, že tyto trakční rohože jsou méně odolné než trakční rohože neskládací. Většina těchto rohoží má hladký povrch, který usnadňuje čištění.

Neskládací

Neskládací trakční rohože jsou obvykle určeny pro velká i malá vozidla. Rychle poskytují trakci potřebnou k odstranění vozidel z písku, bláta a sněhu a také nabízejí podporu plně naloženým vozidlům. Některé mají klenuté drážky, které pomáhají pneumatikám zůstat ve středu. Jejich hluboké protilehlé drážky drží pneumatiky a kluzký povrch, aby poskytovaly trakci potřebnou k tomu, aby se vůz mohl znovu pohybovat, aniž by došlo k poškození pneumatik.

Ceny trakčních rohoží

 • 10–100 USD: Většina těchto trakčních rohoží je ideální pro použití v terénu a poskytuje nouzovou trakci pro pneumatiky v písku, blátě, sněhu a ledu. Pomáhají předcházet prokluzu pneumatik v písku, sněhu nebo blátě.
 • 100–300 USD: Když si pořídíte trakční rohože této kategorie, zbavíte se tlačení a tažení auta (což je drahé). Rohože jsou lehké, odolné a obvykle vyrobené z vysoce odolného polypropylenového plastu, aby vydržely.

Klíčové vlastnosti

Materiál

Některé trakční rohože jsou průmyslové nylonové, zatímco jiné jsou vysoce kvalitní polypropylenový plast. Pozinkovaná ocel se objevuje u některých modelů s pryžovými běhouny, ale ty jsou obvykle vzácné kvůli zvýšeným nákladům. Trakční rohože vyrobené z nylonu nebo plastu jsou cenově dostupné a velmi snadno se používají. Ty vyrobené z oceli jsou však obvykle odolnější.

Délka

Nic není tak frustrující jako mít trakční rohože, které nejsou dostatečně dlouhé na to, aby se vaše vozidlo dostalo z díry. To však neznamená, že dostanete nejdelší dostupné rohože pro váš vůz. Ve skutečnosti velmi dlouhé trakční rohože nefungují dobře u vozů s pohonem předních kol. Může být také obtížné je umístit pod pneumatiky ve strmém úhlu.

Šířka

To je velmi důležitá vlastnost, protože určuje, jak užitečné budou trakční rohože. Abyste měli jistotu, že vyberete správné rohože, změřte nejprve šířku pneumatik. Trakční rohože pro pneumatiky se dodávají v různých šířkách. Šířka rohože by měla být širší než šířka pneumatiky. Pokud vlastníte velký nákladní automobil nebo auto, ujistěte se, že koberce, které dostanete, mají dostatečnou šířku, aby zvládly větší pneumatiky.

Úložný prostor

Je důležité pořídit si trakční rohože, které jsou dodávány s taškou nebo krabicí. To vám usnadní jejich uložení ve vozidle poté, co je použijete, aniž byste vozidlo ušpinili nebo naplnili blátem. Pokud se vám stane, že získáte trakční rohože, které nejsou dodávány s taškou, zvažte její nákup samostatně.

Další úvahy

 • Typ vašeho vozidla. Nákladní automobily jsou obvykle dále od země než osobní automobily. Pokud vlastníte auto, je pod ním méně prostoru pro práci. Krátké trakční rohože a skládací rohože jsou ideální pro osobní automobily, zatímco větší a silnější rohože jsou nejlepší pro nákladní automobily, protože zvládnou větší zatížení.
 • Instrukce. Pokud pokyny výrobce nejsou jasné, nebudete moci používat své trakční rohože, když je nejvíce potřebujete. Přečtěte si recenze a zjistěte, zda rohože, které plánujete koupit, mají jasné a podrobné pokyny. Kromě toho se snažte předem zvládnout techniku ​​trakční podložky, abyste mohli být připraveni, když to bude potřeba.

Tipy

 • Po odlepení možná nebudete mít nad vozidlem úplnou kontrolu. Proto byste se měli ujistit, že máte volnou cestu, abyste se vyhnuli kolizím, když vaše jízda nabere na síle.
 • Nezapomeňte na trakční podložce jet pomalu, abyste se vyhnuli opotřebení výstupků, zvláště pokud máte plastové podložky. Pod silným tlakem kolovrátku se plast může snadno ztenčit nebo roztavit.
 • Po použití rohože očistěte a uložte v úložném sáčku na chladném místě. Vyvarujte se jejich vystavení přímému UV záření, které může oslabit nebo roztavit hroty.
 • Trakční rohože nemusí být dostatečně pevné, aby vám pomohly dostat se z obrovského výmolu nebo překlenout mezeru na povrchu. V takovém případě zvažte nošení dřevěného prkna, které je potaženo otěruvzdorným materiálem.

Nejčastější dotazy

Otázka: Je sněhový řetěz lepší než trakční rohož?

A: Záleží na úrovni pohodlí nebo komfortu, které si přejete při jízdě. Pro optimální trakci během jízdy musíte předem nainstalovat sněhový řetěz, což znamená, že vaše jízda může být trochu drsná. Nabízí nejlepší trakci na sněhu a ledu, ale ve srovnání s trakčními rohožemi je to nákladné zařízení. Sněhový řetěz může také poškodit pneumatiky, pokud je nesprávně nainstalován.

Otázka: Měli byste použít trakční rohož s dřevěným prknem?

A: Pod trakční podložku není nutné instalovat dřevěné prkno. Většina trakčních rohoží je vyrobena z protiskluzového materiálu, který může pomoci vašim pneumatikám získat dynamiku vpřed bez dodatečného pákového efektu. Můžete to však zvážit, když je trakční rohož opotřebovaná a nefunguje vám. Jen nezapomeňte připevnit rohož na dřevěné prkno, abyste zajistili, že nesklouzne, když po ní pneumatiky klouzají.

Otázka: Bude stačit trakční rohož s jednou pneumatikou?

A: Jedna trakční podložka vám nebude k ničemu, pokud nebudete jezdit na motorce. Ostatní pneumatiky se budou stále točit na místě a rohož bude k ničemu. Pokuste se získat alespoň pár a oba umístěte buď na přední nebo zadní kola, v závislosti na směru, kterým chcete jet.

Naše recenze jsou založeny na kombinaci praktického testování, odborného vstupu, hodnocení „moudrosti davu“ od skutečných kupujících a našich vlastních odborných znalostí. Vždy se snažíme nabízet originální a přesné průvodce, kteří vám pomohou najít ty nejlepší tipy.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com