Nejlepší klíče na olejový filtr






I když existují lidé, kteří mají to štěstí, že nikdy nenarazí na olejový filtr, který nemohou uvolnit rukama, klíče na olejové filtry jsou stále nezbytnou součástí většiny sbírek nářadí pro kutily. Dokonce i ti, kteří plánují udělat minimum práce na svých vlastních autech, budou potřebovat jeden nebo dva poflakovat se po prodejně. Dobrou zprávou je, že se jedná o jednoduché nástroje, které jsou velmi snadno pochopitelné. Přesto jsem se ujistil, že jsem provedl patřičný průzkum, abych zajistil, že náš seznam doporučení a průvodce nákupem nabízí čtenářům dobré rady.

Celkově nejlepší: Standardní otočný klíč na olejový filtr Lisle

Klady

 • Funguje na několika vozidlech
 • Vnitřní vycpávky pásku nabízejí vynikající přilnavost
 • Kvalita předčí většinu přímé konkurence
 • Otočná hlava je skvělá pro použití ve stísněných prostorách

Nevýhody

 • Drahé na to, co to je
 • Velikost musí být dvakrát zkontrolována

Lisleův klíč na olejový filtr zaujímá první místo z několika důvodů. Stejně jako každý páskový klíč na olejové filtry se hodí pro řadu velikostí filtrů. Díky tomu je užitečný pro různá vozidla a může to být poslední klíč na olejový filtr, který si koupíte. Tento konkrétní design obsahuje texturované podložky v celém pásku, které nabízejí maximální přilnavost, čímž se odlišuje od většiny konkurence. Tento model má také otočnou rukojeť, která je skvělá pro práci ve stísněných prostorách. Dalším důvodem, proč vybrat tento model před ostatními, je, že kvalita nástrojů Lisle je lepší než u většiny levnějších modelů na trhu.

Cena je trochu šokující, protože je na tento typ nástroje dost vysoká. Také velikost je trochu mimo ve srovnání s jinými podobnými klíči na filtry. Je třeba věnovat zvláštní pozornost a ověřit, zda vybraný klíč odpovídá velikosti filtrů, se kterými hodláte pracovat.

Klady

 • Vytváří pozitivní usazení na filtru, aby se zabránilo sklouznutí
 • Může nabídnout větší pákový efekt než jiné typy klíčů
 • Cenově dostupné
 • Dostupné v různých velikostech

Nevýhody

 • Nízká životnost
 • Problémy s kontrolou kvality jsou běžné

Koncový klíč na olejové filtry CTA Tools je dobrou volbou, pokud chcete jen ten nejdostupnější klíč na olejový filtr. Tento koncový klíč se nasouvá přes konec olejových filtrů odpovídající velikosti a je poháněn jakýmkoli standardním 3/8palcovým nástrojem se čtvercovým pohonem. Pozitivní uložení a extra pákový efekt eliminují velkou část frustrace filtrů s prokluzujícím pásem. CTA má také k dispozici koncové kryty v různých velikostech, aby bylo zajištěno, že se perfektně hodí pro mnoho vozidel.

Hlavní nevýhodou, kterou je třeba si uvědomit, je to, jak je tento klíč křehký. Existuje několik zpráv o tom, že se tento nástroj rozbil, když byl konfrontován s tvrdohlavým filtrem. Mnoho zákazníků také hlásí, že obdrželi vadné klíče, což naznačuje, že problémy s kontrolou kvality jsou běžné.

Čestné uznání: Tekton 12palcové kleště na olejový filtr

Klady

 • Vhodné pro širokou škálu velikostí filtrů
 • Kvalita předčí přímou konkurenci
 • Dlouhé rukojeti zlepšují pákový efekt
 • Podporováno vždy zárukou Tekton

Nevýhody

 • Obtížné použití ve stísněných prostorách
 • Problémy s kontrolou kvality jsou běžné

Tuto sadu kleští na olejové filtry pro Tekton je těžké ignorovat, pokud klíč na olejový filtr vůbec nechcete. Obsluha je tak jednoduchá, jak jen může, a funguje prakticky s jakoukoli velikostí olejového filtru, se kterou se průměrný kutil setká. Díky 12palcovým rukojetím také nebude bojovat s těmito tvrdohlavými filtry. Jedná se o nástroj Tekton, což znamená, že kvalita je mnohem lepší než u většiny konkurentů v jeho cenovém rozpětí a je podporována vždy zárukou Tekton.

Bohužel to není skvělá volba pro stísněné prostory, což omezuje použití na klasiku a nákladní automobily nebo motory odstraněné z vozidla. Měl bych zdůraznit, že problémy s kontrolou kvality jsou poněkud běžné a měli byste při příjezdu zkontrolovat klouby těchto kleští, protože mnoho zákazníků hlásí problémy v této oblasti.

Klady

 • Pokrývá širokou škálu velikostí filtrů
 • Kvalita předčí velkou část přímé konkurence
 • Včetně úložného pouzdra
 • Konkurenční ceny

Nevýhody

 • Ve většině případů to za to nestojí
 • Některé přiložené klíče nejsou pro většinu domácích kutilů užitečné

Sada koncových klíčů OEMTools je ideální pro utahováky, kteří pracují na více vozidlech a nechtějí používat páskové klíče. Deset různých koncových klíčů nabízí slušné pokrytí aplikací, což se ukazuje jako užitečné pro kutily, profesionály nebo fandy, kteří pravidelně přecházejí z vozidla do vozidla. Sada je dodávána s úložným pouzdrem, které vám pomůže udržet vše úhledně uspořádané mezi jednotlivými úkoly. Konkurenční ceny jsou skvělé pro kutily a kvalita určitě předčí většinu přímé konkurence.

Pokud často nenakupujete a neprodáváte auta nebo neprovádíte výměnu oleje pro jiné lidi, než jste vy, tato sada se pravděpodobně nevyplatí. Je levnější koupit místo této sady klíče na filtry pro dvě nebo tři aplikace. Některé z uvedených velikostí prostě nejsou užitečné pro průměrného majitele vozu, což dále snižuje jeho hodnotu pro mnoho spotřebitelů.

Klady

 • Univerzální střih
 • Robustní konstrukce
 • Snadné použití
 • Dlouhá stopka nabízí dostatečný pákový efekt

Nevýhody

 • Obtížné použití ve stísněných prostorách
 • Chaotický
 • Ve skutečnosti to není klíč na olejový filtr

Někteří z vás křičeli na obrazovku o klíči na olejové filtry, jako je tento model od Klein Tools, od začátku tohoto nákupního průvodce. Tento univerzální klíč funguje tak, že jej jednoduše prostrčíte pouzdrem filtru a poté jej otočením rukojetí vyjmete. To, co jej dělá lepším než většina přímé konkurence, je další pákový efekt jeho sedmipalcového dříku, jeho robustní konstrukce a úderný uzávěr, který vám umožňuje použít kladivo k bezpečnému projetí filtru.

Jedinou nevýhodou tohoto klíče na olejové filtry je to, že to není vždy praktická volba ve stísněných prostorách. Je také důležité si uvědomit, že tento typ klíče na olejový filtr dělá během provozu docela nepořádek.

Náš verdikt ohledně klíčů na olejové filtry

Olejové filtry nejsou tak složité. Všechny klíčové body, které se chystám pokrýt, jsou všechny věci, které jste pravděpodobně již odvodili pouhým pohledem na výše uvedené návrhy. Nikdy však neuškodí získat co nejvíce informací o nástroji, který se zabývá jedním z nejdůležitějších systémů ve vašem autě. Níže uvedený průvodce nákupem vám pomůže zjistit, co musíte hledat u vašeho dalšího klíče na olejový filtr.

Typy klíčů na olejové filtry

Styl kapely

Páskové klíče na olejové filtry jsou nejběžnější a obecně jsou nejpraktičtější volbou pro majitele vozidel. Tento typ klíče má kovový pásek, který se navléká přes tělo filtru. Otočná rukojeť napíná pás, čímž zmenšuje velikost otvoru, dokud neuchopí filtr, což vám umožní jej uvolnit. To, co dělá tento typ klíče na olejové filtry skvělým pro většinu lidí, je cenová dostupnost a pokrytí široké škály velikostí olejových filtrů. Víceúčelové řemenové klíče, obvykle používané v instalatérství, jsou skvělou alternativou, která funguje podobným způsobem.

Koncový klíč

Klíče na koncovky olejového filtru připomínají spíše nástrčné klíče než klíče. Hodí se dokonce na ráčnu nebo jiný nástroj se čtvercovým pohonem, jako je zásuvka. Koncový uzávěr se nasune přes filtr s drážkami, aby odpovídal plochám na konci. Toto kladné uložení je velkým rozdílem, protože je méně pravděpodobné, že sklouznou a nezaberou mnoho místa pro práci jako páskové klíče na filtry. Okamžitě zjevnou nevýhodou je, že tento typ filtru nemůžete použít na více vozidlech, pokud nepoužívají podobné filtry. Je také důležité se ujistit, že klíč přesně pasuje k filtru. Mírný nesoulad v dimenzování může vést k tomu, že klíč klouže po plochách, spíše než aby se zasunul, což může způsobit problémy, se kterými si možná nebudete schopni poradit.

Kleště na olejový filtr

Kleště se také nekvalifikují jako klíče, ale to nám nikdy nezabránilo v jejich používání zaměnitelně v jakémkoli jiném nastavení. Sada kleští na olejový filtr se zakousne do pouzdra, zatímco uvolňujete filtr. Jsou jednoduché, efektivní a ideální pro aplikace se spoustou prostoru pro práci, jako jsou nákladní nebo klasická auta. Vzhledem k tomu, že většina moderních aut nemá kolem filtru dostatek prostoru, je pravděpodobně lepší přeskočit je úplně, pokud nemají rádi výzvu.

Cena klíče na olejový filtr

V závislosti na tom, kam jdete a od koho je kupujete, páskové klíče na olejové filtry a objímky olejových filtrů obvykle stojí kolem 5 až 15 $. Sady klíčů a kleště mohou vaše náklady vyšplhat až na 50 USD, ale jen zřídka jdou výše. Dokonce i speciální nástroj pro odstraňování zaseknutých filtrů, jako je Talon Bogert Aviation, se prodává za přibližně 50 dolarů.

Nejčastější dotazy

Máte otázky. Jízda má odpovědi.

Otázka: Mám k instalaci olejového filtru použít klíč na olejový filtr?

A: Ne. Většina vozidel vyžaduje pouze ruční utažení filtru. Měli byste si ověřit, že je to tak pro vaši aplikaci, ale pravděpodobně byste během instalace neměli používat klíč na olejový filtr.

Otázka: Co mohu použít k odstranění olejového filtru kromě klíče na olejový filtr?

A: Šroubovák je výchozí volbou pro mnoho lidí. Ve vazbě však můžete použít i duši cyklistického pláště.

Otázka: Kam mám umístit pásek klíče na olejový filtr na olejový filtr?

A: Pásek musí být co nejblíže k montážní přírubě. Pouzdro je vyrobeno z tenké vrstvy kovu, která se může snadno zhroutit působením síly. Část filtru, která se montuje na motor, je konstrukčně mnohem v pořádku.

Naše recenze jsou založeny na kombinaci praktického testování, odborného vstupu, hodnocení „moudrosti davu“ od skutečných kupujících a našich vlastních odborných znalostí. Vždy se snažíme nabízet originální a přesné průvodce, kteří vám pomohou najít ty nejlepší tipy.






Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com