Cupra Tavascan 2024 – Exteriér, konfigurace, konkurentiCupra Tavascan je nejnovější elektrické SUV od Cupra, dceřiné společnosti Volkswagenu. Jde o první elektrické vozidlo, které společnost uvedla na trh, a má způsobit revoluci v odvětví elektromobilů. Tavascan je elegantní, moderní a stylové auto, které jistě zaujme. Cupra Tavascan 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

Cupra Tavascan je výrazné elektrické SUV s elegantním aerodynamickým designem. Vyznačuje se nízkým, širokým postojem se světelnou lištou po celé šířce a jedinečnou přední mřížkou. Jeho výrazné linie a svalnaté křivky z něj dělají poutavou jízdu. Tavascan je k dispozici v řadě barev, včetně zářivě oranžové, nápadně modré a elegantní černé. Jeho 20palcová litá kola mu dodávají agresivní vzhled a vyčnívají z davu. Tavascan je navržen tak, aby byl aerodynamický a účinný, s koeficientem odporu vzduchu 0,26. Jeho nízký postoj a široký rozvor mu dodávají sportovní, atletický vzhled. Cupra Tavascan 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

Cupra Tavascan je poháněna 77 kWh baterií a dvěma elektromotory. Má kombinovaný výkon 306 koní a dojezd až 310 mil na jedno nabití. Dokáže zrychlit z 0-60 mph za pouhých 6,5 sekundy. Tavascan je vybaven pokročilým systémem regenerativního brzdění, který zachycuje energii z brzdění a zpomalování, aby prodloužil jeho dojezd. Disponuje také nastavitelným systémem odpružení pro hladkou jízdu. Tavascan je vybaven pokročilým systémem pohonu všech kol pro lepší trakci a stabilitu za všech podmínek. Disponuje také nastavitelnými jízdními režimy pro přizpůsobený zážitek z jízdy. Cupra Tavascan 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér Tavascanu je navržen pro pohodlí a komfort. Nabízí prostornou a luxusní kabinu s koženými sedadly a panoramatickým střešním oknem. Obsahuje také 12palcový digitální přístrojový štít a 10palcový informační a zábavní systém. Tavascan je vybaven řadou pokročilých bezpečnostních a asistenčních funkcí pro řidiče, včetně adaptivního tempomatu, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a automatického nouzového brzdění. Je také vybaven 360stupňovým kamerovým systémem pro lepší viditelnost. Tavascan je vybaven pokročilým systémem klimatizace, který lze nastavit tak, aby vyhovoval vašim potřebám. Pro větší pohodlí je vybaven také bezdrátovou nabíjecí podložkou a bezdrátovým připojením k telefonu.

Cena

Cupra Tavascan začíná na 45 000 dolarech. Je k dispozici v řadě úrovní výbavy s cenami od 45 000 do 60 000 USD. Je také způsobilý pro federální a státní pobídky, které mohou náklady ještě dále snížit. Tavascan je také způsobilý pro řadu možností financování, včetně 0% RPSN po dobu až 72 měsíců. Je také způsobilý pro leasingové možnosti, přičemž platby začínají na 499 $ měsíčně. Tavascan má také nárok na řadu balíčků Cupra Care, které poskytují rozšířenou záruku a další služby a výhody. Tyto balíčky vám mohou pomoci ušetřit peníze a poskytnout vám klid.

Bezpečnost

Cupra Tavascan je navržen tak, aby byl bezpečný. Je vybaven řadou pokročilých bezpečnostních prvků, včetně adaptivního tempomatu, asistenta pro jízdu v pruzích a automatického nouzového brzdění. Je také vybaven 360stupňovým kamerovým systémem pro lepší viditelnost. Tavascan je také vybaven pokročilým systémem airbagů pro zvýšenou ochranu. Vyznačuje se také zesílenou konstrukcí karoserie a řadou aktivních bezpečnostních systémů pro lepší ochranu před nárazem. Tavascan je vybaven pokročilým systémem sledování řidiče, který dokáže detekovat ospalost a nepozornost Je také vybaven pokročilým systémem bezklíčového vstupu pro větší bezpečnost.

Barvy

Cupra Tavascan je k dispozici v řadě barev, včetně zářivě oranžové, nápadně modré a elegantní černé. Je k dispozici také v řadě dvoubarevných kombinací pro jedinečný vzhled. Tavascan je k dispozici také v řadě metalických barev, včetně stříbrné, bronzové a zlaté. Je k dispozici také v řadě matných barev, včetně bílé a šedé. Tavascan je k dispozici také v řadě barev speciální edice, včetně výrazné červené a výrazné žluté. Tyto barvy jsou k dispozici pouze po omezenou dobu, takže budete chtít jednat rychle, pokud si nějakou chcete vzít do ruky.

Výbava

Cupra Tavascan má dva elektromotory, jeden vpředu a jeden vzadu. Má dojezd až 310 mil a maximální rychlost 124 mph. Vůz je vybaven 77 kWh baterií a má rekuperační brzdový systém.

Rozměry

Tavascan měří 4 633 mm na délku, 1 878 mm na šířku a 1 602 mm na výšku. Má rozvor 2 831 mm a světlou výšku 165 mm. Vůz má pohotovostní hmotnost 2 475 kg a objem zavazadlového prostoru 500 litrů.

Konkurenti

Hlavními konkurenty Tavascanu jsou Tesla Model X a Jaguar I-Pace. Je cenově dostupnější než Model X a má větší dojezd než I-Pace. Tavascan má také modernější design než kterýkoli z jeho konkurentů.

Závěry

Cupra Tavascan je působivé elektrické SUV, které jistě zaujme. Je dobře vybavený, stylový a cenově dostupný, takže je skvělou volbou pro ty, kteří hledají elektromobil. Tavascan bude jistě hitem na trhu s elektromobily.
Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com