Aktualizace pro iPhone 15 opraví vaše zařízení, pokud jej BMW rozbije


Před několika týdny si někteří majitelé BMW, kteří nedávno rozbalili svůj nablýskaný nový iPhone 15s, všimli zvláštního jevu. Telefony podporují bezdrátové nabíjení, ale používání podložky uvnitř jejich vozidel deaktivovalo čipy NFC zařízení, což způsobilo selhání bezkontaktních transakcí Apple Pay a digitálního klíče od auta. Majitelé doufali, že Apple a BMW by mohly problém vyřešit pomocí softwaru, a zdá se, že mají: iOS 17.1.1, právě vydaný, obnovuje služby NFC a zabraňuje dalším závadám při používání indukčního nabíjení „v určitých autech“, podle poznámek k opravě.

Toto je nejlepší možný výsledek, protože mnoho uživatelů se obávalo, že řada iPhone 15 – o které se říká, že je při zátěži nebo při nabíjení poměrně horká, zejména u výkonnějších modelů Pro – byla účinně smažena nabíjecím hardwarem BMW. „Bezdrátová nabíječka v mém G20 je v podstatě ohřívač trouby,“ komentoval jeden uživatel Redditu po prvních zprávách. řekl BMW Jízda že se 2. října „zabývala“ problémem a očividně je vše, co je potřeba k uvedení věcí do pořádku, aktualizace softwaru.

Bezdrátové nabíjení by vám samozřejmě nikdy nemělo zablokovat telefon, ale jedná se o poměrně neefektivní metodu odšťavňování, zejména v autech, kde instalované nabíjecí podložky nejsou tak schopné jako ty, které pro domácí použití prodávají Apple nebo kvalitní společnosti třetích stran. . Můj Ford Fiesta ST například podporuje CarPlay, ale starší bezdrátový CarPlay a nabíjení. Ne, že by to podpořilo oba, kdyby v té době byli venku; je to docela levné auto.

Kabel USB-to-Lightning odvádí perfektní práci při navazování spolehlivého spojení s autem a jeho rychlém nabíjení, a proto jsem vždy tak zklamaný, kdykoli mám příležitost vydat se plně bezdrátovou cestou se svým iPhone 14 Pro v lepší, novější vozidlo. Zatížení zdrojů CarPlay přes Bluetooth, stejně jako streamování zvuku nebo telefonních hovorů, spojené s pomalý povaha mnoha vestavěných automobilových bezdrátových nabíječek končí vybíjením baterie mého zařízení rychleji, než ji podložka dokáže doplnit. Je to prostě hrozný kompromis za zanedbatelné pohodlí. Navíc bezdrátové CarPlay má podle mých zkušeností tendenci zavádět zpoždění.

V každém případě, pokud máte některý z nejnovějších modelů iPhone a jezdíte v BMW nebo Toyotě GR Supra, potěší vás, že vaše auto a sluchátko budou opět pěkně hrát. Alespoň do té doby, než budoucí aktualizace rozbije něco jiného. Je to způsob technologie.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com