BMW 6 Series 2024 – Vzhled, výbava, konkurenti – Novinky automobilového průmyslu


BMW řady 6 je luxusní sportovní kupé navržené tak, aby poskytovalo vzrušující zážitek z jízdy. Vyznačuje se elegantním exteriérem a výkonným motorem. Řada 6 má k dispozici několik konfigurací, které řidičům umožňují přizpůsobit jízdu jejich přesným specifikacím. Řada 6 je dokonalou kombinací stylu a výkonu a nabízí jedinečný zážitek pro milovníky luxusních vozů. BMW 6 Series 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

BMW řady 6 je elegantní a stylový vůz s nízko posazeným profilem, dlouhým rozvorem a širokým postojem. Jeho exteriér se vyznačuje aerodynamickým designem, charakteristickou ledvinovou mřížkou chladiče a LED světlomety a zadními světly. Má také střešní okno, elektricky sklopná boční zrcátka a 19palcová kola. BMW 6 Series 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

BMW řady 6 je poháněno dvěma turbodmychadly přeplňovanými 3,0litrovým řadovým šestiválcovým motorem, který produkuje výkon 335 koní a točivý moment 330 lb-ft. Je spojen s 8stupňovou automatickou převodovkou a dokáže zrychlit z 0-60 mph za 5,3 sekundy. BMW 6 Series 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér BMW řady 6 je luxusní a pohodlný. Je vybaven koženým čalouněním, 12,3palcovým dotykovým informačním systémem, audiosystémem Harman Kardon s 16 reproduktory a head-up displejem. Má také vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, vyhřívaný volant a bezdrátové nabíjení.

Cena

BMW řady 6 má počáteční cenu 83 500 $ za základní model. Vyšší úrovně výbavy stojí více, nejvyšší M6 Gran Coupe stojí 112 500 dolarů.

Bezpečnost

BMW řady 6 přichází s řadou bezpečnostních prvků, včetně varování před čelní srážkou, automatického nouzového brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu a adaptivního tempomatu. Má také zadní kameru a parkovací senzory.

Barvy

BMW řady 6 je k dispozici v různých barvách, včetně alpské bílé, černé safírové metalízy, karbonově černé metalízy a minerální bílé metalízy. Má také různé barvy speciální edice, jako je Long Beach Blue Metallic a Mineral Grey Metallic.

Výbava

BMW řady 6 přichází s řadou možností, ze kterých si můžete vybrat, včetně velikosti motoru, typu převodovky a obložení interiéru. Řada 6 je k dispozici v benzínových i naftových motorech a nabízí řidičům řadu výkonnostních možností. Řada 6 také nabízí řadu prvků interiéru, jako jsou vyhřívaná sedadla, klimatizace a prémiový zvukový systém.

Rozměry

BMW řady 6 je velké kupé s délkou 4 895 mm a šířkou 2 039 mm. Řada 6 je také poměrně vysoká, na výšku má 1 379 mm a má rozvor 2 851 mm. Řada 6 má celkovou hmotnost 1 935 kg, což z ní činí výkonné a robustní vozidlo.

Konkurenti

BMW řady 6 má několik konkurentů v segmentu luxusních sportovních kupé, jako je kupé Mercedes-Benz třídy S. Řada 6 také čelí konkurenci ze strany Audi A7, která nabízí cenově dostupnější variantu pro kupce luxusních vozů. Řada 6 je také proti Porsche 911, které je známé svými vynikajícími výkonnostními schopnostmi.

Závěry

BMW řady 6 je luxusní sportovní kupé, které řidičům nabízí jedinečnou kombinaci stylu a výkonu. Řada 6 má k dispozici několik konfigurací, které řidičům umožňují přizpůsobit jízdu jejich přesným specifikacím. BMW řady 6 je skvělou volbou pro milovníky luxusních vozů, kteří hledají výkonnou a stylovou jízdu.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com, auta.cz, garaz.cz, autojournal.cz, whatcar.com