Proč takhle vypadá Pikes Peak Ford F-150 Lightning SuperTruck?Ford tento víkend přiveze na Pikes Peak shrbenou, poškozenou verzi elektrického F-150 Lightning. Jmenuje se SuperTruck a navazuje na loňský SuperVan 4.2, a i když jsem si jistý, že jde o technologicky působivou stavebnici, mám jen jednu otázku: Proč to proboha tak vypadá?

Možná jsem to jen já, ale na této příšernosti je něco téměř znepokojivého, zvláště ve tváři. Bez úst, zatemněné světlomety (což jsou oči auta) a svislé průduchy sestupující z těchto světlometů způsobují, že to vypadá jako F-150 Lightning, který byl geneticky modifikován proti své vůli a plakal něco jiného než slzy. . Hororové představení. Odstraňte jasné barvy v livreji a nálepkách sponzorů a vypadá to jako něco Šílený Max darebák by řídil. Upřímně řečeno, vypadá to docela děsivě.

Brutální pohled stranou, F-150 Lightning SuperTruck údajně generuje 6 000 liber přítlaku při 150 mph – máte viděl větší křídlo na náklaďáku? – a jeho elektromotory byly „optimalizovány pro špičkový výkon“. Konkrétně tři šestifázové motory STARD UHP produkují více než 1400 koní. Karbon-keramické brzdy, stejně jako Pirelli P Zeros omotané kolem hořčíkových kovaných kol a vlastní systém odpružení na palubě udržují SuperTruck na rovné a úzké.

Ford F-150 Lightning SuperTruck pojede na Pikes Peak Romain Dumas, který bude mít za cíl překonat rekord SuperVan 4.2, který vyjel do kopce za 8:47,682.

Máte tip nebo dotaz na autora? Můžete ho kontaktovat zde: chris.tsui@thedrive.com


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com


Zdroj: caranddriver.com