13. ročník Southeastern Truck Nationals Highlights


„Žádná auta a rozhodně žádné Fordy.“

když dojde na přehlídky nákladních vozidel na východním pobřeží specifické pro značku, napadá mě Southeastern Truck Nationals, který se koná každý rok začátkem července v Libanonu v Tennessee. Tato show je otevřena všem nákladním a SUV GM a, jak říká jejich webová stránka, „Žádná auta a rozhodně žádné Fordy.“ Jen malé šťouchnutí do „jiných“ kluků udržuje kamarádství zábavnou.

V podání US Mags byl letošní ročník již 13. ročníkem přehlídky. Konalo se na výstavišti Wilson County Fairgrounds ve dnech 7. až 8. července. Tato událost měla nejen obrovské výstavní pole, ale také velkou swapovou schůzku a velký kempingový areál plný tun obytných vozů. Co se týče výstavního pole, tak to s 1 690 registrovanými vozidly objelo celé výstaviště. Výstaviště je tak velké, že zaměstnanci výstavy nabízeli zapůjčení golfových vozíků, aby utlumili bolest nohou, kterou by někteří z nás starších návštěvníků zažili při show této velikosti.

Po výstavě bylo roztroušeno vše od starých, starožitných náklaďáků GM až po zcela nové upravené náklaďáky. Tuna C10 ze všech generací samozřejmě zaplnila všechna dostupná místa, která mohla. Při procházce po místě jste mohli získat spoustu nápadů pro svůj projekt díky tomu, kolik variant kamionů tam bylo. Letos k místu konání přibyla velká, silně klimatizovaná budova, kde byly na víkend připraveny některé z nejlepších kamionů. To, spolu s několika dalšími klimatizovanými budovami v celém areálu, umožnilo návštěvníkům přehlídky na chvíli uniknout vlhkému letnímu vzduchu Tennessee a poté pokračovat po zbytek dne.

Velkou součástí show byla obrovská oblast prodejců, která měla jména jako LMC, Raceline Billets, Brian’s Motorsports, Drop Em Wear, Slosh Tubs a Twin States Rod Shop, abychom jmenovali alespoň některé. Můžete si vyzvednout nějaké zboží od prodejce nebo si dokonce vzít sadu kol a vzít si domů. Proběhlo také několik tomboly, včetně jedné o motor na plnou bednu.

S tak velkou show byl samozřejmě naplánován další ročník akce. Bude to opět 12. – 13. července 2024 na výstavišti Wilson County Fairgrounds. Chcete-li sledovat podrobnosti o show, sledujte GMTruckShow.com a instagramovou stránku @southeasterntrucknats nebo stránku Southeastern Truck Nationals na Facebooku. Jakkoli je tato show velká a kolik celovečerních nákladních vozů jsme byli schopni natočit, bude to show, kterou si znovu nenecháme ujít – vy byste také neměli.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: cktruckmag.com