VW Tuner vyrábí Turbo VR6-Swapped Golf Rs s 550 HP


Dabéři, tohle musíte slyšet: Legendární tuner VW HPA Motorsports provádí extrémně omezenou sérii turbo VR6 vyměněných Mk7.5 VW Golf Rs. Vyrobeno bude pouze 50 vozů a společnost HPA využije své odborné znalosti a inženýrství, aby z nich udělala jedny z nejlepších golfů, které lze za peníze koupit.

Pro nerdy vepředu to není normální swap VR6. Namísto běžnějšího 3,2litrového VR6 z Mk5 Golf R32 nebo 3,6litrového VR6 z SUV VW dovezla společnost HPA několik beden 2,5litrových VR6 pro čínský trh, kód motoru DDKA. Podle Carbuzz, Společnost HPA si vybrala 2,5litrový motor, protože je lehčí než 3,6litrový a vyznačuje se vzácností, že je jediným motorem VR6 s přeplňováním z výroby. Je tedy již stavěn pro posílení, spíše než pro přirozeně nasávaný výkon.

HPA nazývá balíček VR550T, což znamená jeho 550 koňských sil na čerpací plyn, a říkají, že bude fungovat jako továrna. Požadavky na získání jednoho z 50 VR550T jsou specifické, ale ne nemožné. Za prvé, potřebujete Golf R 2018-2019. Za druhé, musí to být vůz s DSG. Díky této základní linii poskytuje HPA motoru DDKA větší turbo, agresivnější vačkové hřídele, vlastní hlavu s upravenými ventily a také vylepšení výfuku, sání, svodu, mezichladiče a paliva. Přímo řazená převodovka má také tužší spojkové sady, aby zvládla extra točivý moment.

Ale to, co skutečně dělá rozdíl, je software HPA. Do Golfu R integrují vše, jako by byl od samotného Volkswagenu, včetně toho, aby si sběrnice CAN pěkně pohrála s motorem a převodovkou. Dokonce i tovární protokoly ochrany motoru a převodovky zůstávají zachovány, takže vlastnictví VR550T je bezbolestné a snadné.

Jedinou bolestnou částí jsou náklady na konverzi 40 000 USD, které nezahrnují dárcovský Golf R. Ale za to, co dostáváte, je to jeden z nejúžasnějších a nejčistších swapů vůbec a pověst HPA znamená, že pokud říkají, že to funguje jako továrna , tím si můžete být naprosto jisti dělá. I když nechcete převést Golf R, HPA plánuje prodat VR550T jako přepravní motor, i když společnost zatím neuvedla cenu.

Neřeknu, že je to výhodná koupě, ale kdybych měl na útratu 80 000 dolarů, zvážil bych to. Nebo to možná mluví jen ten dabér ve mně.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com