Skutečný vrak Lamborghini Countach od Wolfa z Wall Street je na prodej


V aukci pořádané společností Bonhams je ikonický vůz uveden do ostrého reliéfu se sadou neuvěřitelných fotografií. Je těžké vidět, jak moc je Countach ve filmu rozbitý, ale režisér Martin Scorsese toho chudáka udělal řadu. V rozhovoru s Jízda začátkem tohoto roku majitel původního vozu vyprávěl, že Scorsese nechal Countach rozbít typickými metodami, ale nebyl spokojen. Jak praví legenda, pro přesvědčivější vzhled narazil do jiných předmětů.

Scéna, ve které Countach vystupuje, je samozřejmě jednou z nejikoničtějších ve filmu. Jordan Belfort, kterého hraje Leonardo DiCaprio, se snaží jet zpět domů a přitom naplno pociťuje účinky quaaludes. Scéna se odehrává tak, že se DiCaprio plazí k Lamborghini, sotva se zvedne na sedadlo řidiče, zázračně zařadí rychlost a jede jednu míli domů. Během té míle se auto zničí.

Vůz byl od dokončení filmu perfektně zachovalý ve stavu, jak ho vidíte. Každý důlek a škrábanec je jako dělaný Scorseseho posádkou a je to jedno z nejikoničtějších filmových aut všech dob, přestože je to rozbité Lambo. Přichází dokonce s několika kusy memorabilií z filmu, včetně režisérského křesla a šindelů podepsaných DiCapriem, Scorsesem a Margot Robbie, stejně jako svetr pro posádku a kostým Jordana Belforta. Žádné quaalude zahrnuty.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com