Rocky Talkie uvádí na trh 5W rádio GSMR pro milovníky backcountry


Rocky Talkie, výrobce obousměrných backcountry rádií se sídlem v Coloradu, pravděpodobně znají ti dobrodružnější z vás. Pokud to ještě není jméno na vašem radaru, ale rádi prozkoumáváte přírodu při přistávání, jízdě v terénu, jízdě v terénu a podobně, pokračujte ve čtení. Společnost měla nejvýkonnější obousměrné rádio GSMR, které spadá pod předpisy FCC bez nutnosti licence v Rocky Talkie 2-Watt Radio.

Ale 8. listopadu značka vydává Rocky Talkie 5-Watt Radio, které se zdá být novým špičkovým obousměrným backcountry rádiem ve své třídě.

Rocky Talkie vzal již osvědčený design a pustil se do zlepšování téměř ve všech měřitelných způsobech, aby vyhověl stále se zvyšujícím požadavkům cestovatelů v backcountry a suchozemců.

„Strávili jsme roky systematickým navrhováním a testováním plně vodotěsného rádia GMRS, které inspiruje novou úroveň důvěry v komunikaci v backcountry,“ komentoval Bryce Jones, CEO a spoluzakladatel Rocky Talkie. „Jsme nadšeni, že jsme do naší sestavy přidali 5W rádio a umožnili dobrodruhům posouvat své limity ještě dále v backcountry.“ Jones pokračoval.

Budete potřebovat licenci k provozování 5wattového rádia, které bylo navrženo a testováno v Colorado Rockies a má maximální dosah 35 mil. Ale rozsah backcountry v reálném světě klesá na přibližně 2-8 mil v závislosti na terénu.

Výkonnější rádio také neznamená, že budete trpět sníženou výdrží baterie, a to díky použití specializované 1 800 mAh baterie odolné proti chladu. Nová baterie dává tomuto modelu špičkovou 4-6denní životnost baterie, a to i při teplotách až -20 stupňů Fahrenheita.

Aby bylo 5Watt rádio Rockie Talkie v bezpečí při procházení nejdrsnějším terénem, ​​jaký můžete najít, je integrovaná ocelová spona s rotací o 360 stupňů a záložní vodítko na ochranu před pády. Pokud to však upustíte, nezoufejte. Tento model má vodoodpudivý design a má krytí IP67, což znamená, že vydrží až jeden metr ponoření do vody.

A jeho gumové polstrování a nerozbitná LED obrazovka by měly odolat spoustě tvrdých úderů.

Součástí prodeje je předinstalovaná 3palcová anténa a vyměnitelná 7,5palcová anténa a 9,1oz rádio lze použít jako opakovač GMRS. To je ještě užitečnější vzhledem k tomu, že dvoukanálová funkce umožňuje uživatelům současně sledovat soukromé skupinové a veřejné komunitní kanály, což by mělo být užitečné zejména v oblastech s vysokým provozem.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com