Renault Alaskan 2024 – Vzhled, výbava, konkurenti – Katalog známých aut


Renault Alaskan je všestranný pick-up, který nabízí jedinečnou kombinaci síly, výkonu a stylu. Toto vozidlo střední velikosti bylo navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám komerčních i rekreačních řidičů. Alaskan nabízí širokou škálu funkcí, včetně pokročilého systému 4WD a řady účinných motorů. Renault Alaskan 2024 – všechny vlastnosti tohoto vozu v našem článku.

Vzhled

Renault Alaskan je odolný a spolehlivý pick-up určený pro jízdu v terénu. Má svalnatý exteriér s výraznou mřížkou chladiče a výraznými liniemi. Jeho rám je vyroben z vysoce pevné oceli pro maximální odolnost. Alaskan je vybaven 18palcovými litými koly a vysokou světlou výškou pro nejtěžší terén. Má také robustní skluzovou desku a tažnou tyč pro tažení těžkých nákladů. Alaskan je k dispozici v řadě barev, včetně Glacier White, Obsidian Black a Flame Red. Renault Alaskan 2024 – všechny informace o tomto voze zde!

Motor

Renault Alaskan je poháněn 2,3litrovým turbodieselovým motorem, který produkuje 160 koní a 380 Nm točivého momentu. Pro plynulé řazení je spojen se 7stupňovou automatickou převodovkou. Alaskan je vybaven systémem 4WD pro přidanou trakci a stabilitu. Má také systém kontroly sjezdu z kopce pro větší jistotu při jízdě na strmých svazích. Alaskan má spotřebu paliva 8,3 l/100 km a tažnou kapacitu 3,5 tuny. Renault Alaskan 2024 – níže najdete všechny konkurenty tohoto modelu auta.

Interiér

Interiér Renaultu Alaskan je pohodlný a prostorný. Pro větší pohodlí je vybaven koženým čalouněním a vyhřívanými sedadly. Má také 7palcový dotykový informační a zábavní systém s Apple CarPlay a Android Auto. Alaskan je vybaven 12V zásuvkou a USB porty pro nabíjení zařízení. Pro větší pohodlí má také couvací kameru a parkovací senzory. Alaskan je vybaven řadou bezpečnostních prvků, včetně šesti airbagů a protiblokovacích brzd.

Cena

Renault Alaskan stojí od 47 990 dolarů. Je k dispozici v řadě úrovní výbavy, včetně základního ST, středního SL a nejvyššího SLX. Alaskan je k dispozici také s řadou volitelných doplňků, včetně střešního okna a tažného zařízení. Má také záruku 5 let/neomezené kilometry pro větší klid. Alaskan je jedním z nejdostupnějších pick-upů na trhu a nabízí skvělou hodnotu za peníze.

Bezpečnost

Renault Alaskan je vybaven řadou bezpečnostních prvků, které vám a vašim cestujícím pomohou udržet bezpečnost. Je vybaven šesti airbagy, protiblokovacími brzdami a elektronickým řízením stability. Alaskan je také vybaven couvací kamerou a parkovacími senzory pro větší pohodlí. Má také systém kontroly sjezdu z kopce pro větší jistotu při jízdě na strmých svazích. Alaskan je jedním z nejbezpečnějších pick-upů na trhu a nabízí klid při řízení.

Barvy

Renault Alaskan je k dispozici v řadě barev, včetně Glacier White, Obsidian Black a Flame Red. Má také řadu dvoubarevných kombinací barev pro jedinečnější vzhled. Alaskan je k dispozici také s řadou volitelných doplňků, včetně střešního okna a tažného zařízení. Má také záruku 5 let/neomezené kilometry pro větší klid. Alaskan je k dispozici v řadě barev, aby vyhovoval každému vkusu, což z něj dělá jeden z nejstylovějších pick-upů na trhu.

Výbava

Alaskan lze nakonfigurovat s řadou stylů karoserie, včetně jednoduché kabiny, dvojité kabiny a kabiny pro posádku. Vozidlo je k dispozici s řadou motorů, včetně dieselových a benzínových variant. Alaskan také přichází s řadou bezpečnostních prvků, jako jsou airbagy, ABS a ESP.

Rozměry

Aljašský má délku 5,3 metru a šířku 1,9 metru. Má maximální užitečné zatížení 1,2 tuny a tažnou kapacitu 2,5 tuny. Vozidlo má světlou výšku 220 mm a průměr otáčení 11,7 metru.

Konkurenti

Alaskan má řadu konkurentů, včetně Fordu Ranger a Toyoty Hilux. Ranger má větší užitečné zatížení a tažnou kapacitu než Alaskan, ale je dražší. Hilux je cenově dostupnější než Alaskan, ale má menší užitečné zatížení a tažnou kapacitu.

Závěry

Renault Alaskan je skvělou volbou pro ty, kteří hledají pickup střední velikosti. Nabízí kombinaci síly, výkonu a stylu, stejně jako řadu funkcí a bezpečnostních systémů. Alaskan má řadu konkurentů, ale vyniká atraktivní cenou a řadou konfigurací.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com, auta.cz, garaz.cz, autojournal.cz, whatcar.com