Recenze prvních dojmů: KC Hilites Flex Era 3


KC Hilites je značka, která polechtá mou tisíciletou amygdalu. Je to ikonické, je to všude v pouštních závodech a je to in Zpět do budoucnosti. Doplňkové osvětlení jsem ale dlouho nepotřeboval. Žil jsem v Los Angeles nebo Chicagu a v metropolitních komplexech není ve hře moc nouze o nejlepší offroadová světla.

V těch místech už ale nebydlím. Bydlím v lese. No, bydlím na hoře kousek od Park City v Utahu. A na cestě domů z města ani odjinud nejsou žádné pouliční osvětlení ani podniky. Neexistují žádná vnější světla, která by osvětlovala naprostou tmu, která nastává, když žijete v lese. Víte, co je v té tmě? Zvířata. Spousta zvířat.

Za poslední tři roky, co tu žijeme, jsme měli mnoho skoroneúspěchů a jednu stranu šmátrala od dospělého. Ne, netrefil jsem to. Zasáhlo mě to. Ano, to je a Gilmorova děvčata odkaz, ale je to výstižné a v této situaci jsem byla Rory. Ale i s adaptivními světlomety našeho starého Volva a jasnými světly Ridgeline jen málo pronikne inkoustovou tmou kolem. To již neplatí díky světlům Flex Era 3 KC, která již zabránila srážce jelena na Hondě a Ridgeline.

Pojďme si tedy o těchto světlech povědět a pak se pustit do mých prvotních dojmů.

KC V domě

Flex Era 3s, součást nejnovější řady KC, jsou dokonalým malým příkopovým světlem pro Ridgeline naší rodiny, protože ze sady tří 40W Cree LED na jedno světlo vyzařují 3 672 lumenů při barevné teplotě 5 000 K a celková vzdálenost paprsku je 385 metrů. . Mají také krytí IP68, takže voda, bláto a prach nebudou problém.

Nemontují se přímo na náklaďák, takže jsem popadl sadu držáků příkopového světla J-Sport a pak jsem dimenzoval montážní otvor, aby se do něj vešel montážní šroub Flex Era 3. Trvalo možná pět minut, než se všechno srovnalo.

Zapojení bylo stejně snadné, protože KC vám pošle vše potřebné k jejich osvětlení. Sada obsahuje světla, kabeláž a ovládací spínač. Společnost KC mi také poslala sadu jantarových krytů, jiný rámeček pouzdra a doplňkové bodové čočky pro lepší přizpůsobivost.

Než jsem to všechno zapojil, prozkoumal jsem motorový prostor Ridgeline a jak ostatní zapojili osvětlení příslušenství. Zjistil jsem, že v motorovém prostoru je spousta místa, ale také spousta místa pro zapojení, aby vše zůstalo čerstvé z výroby. Potřeboval jsem jen nějaké stahovací pásky, které je udržely na místě na určitých místech, prostrčit dráty otvorem pro drát ve firewallu, který vede k přístrojové desce, a pak sundat spodní přístrojový panel. Vše trvalo dohromady asi 20 minut.

Také jsem vyměnil jedno tlačítko, které nikdy nepoužívám, tlačítko Honda Econ, za spínač světel KC. Je to doslova stejně velké pouzdro a vše, co jsem udělal, bylo nainstalovat zadní podložku, aby zapadla na místo s přístrojovou deskou. Vypadá doslova jako tovární, což miluji, a je zcela reverzibilní. Tlačítko Econ je schované za palubní deskou s dalším zipem.

Odtud vše, co musíte udělat, je připojit kladný pól k baterii a připojit zem. Snadno peasy.

Budiž světlo

Flex Era 3s jsem několik dní nemohl používat, kromě dne, kdy jsem je nainstaloval, abych jen nastavil správnou výšku a úhly. Jen jsem nemusel chodit v noci ven. Ale pak jsem to udělal a na cestě domů s Alli a dětmi v autě jsme jeli zpět k našemu horskému areálu, když se jelen rozhodně rozhodl přejít ulici.

Kvůli světlům jsem ale srnu viděl s dostatečným předstihem, když byla ještě pořádná vzdálenost od asfaltu. Pravděpodobně asi 20 yardů, což je asi místo, kde normálně zahajují útok, když přecházejí silnici. Ale díky tomu, jak jsem nastavil světla a jak integrovala svůj světelný výkon s nízkou, vysokou a jantarovou mlhou náklaďáku, měl jsem víc než dost času na to, abych jelena viděl, zpomalil a nechal ho projít.

Od té doby zachránili řadu dalších jelenů a jednoho mývala a jsou darem z nebes, když prší s jantarovými čočkami, protože moje oči se nenamáhají pod bílým světlem LED odrážejících se od kapiček vody. Když to píšu, začalo také sněžit, což by mělo mít ještě další schopnosti.

Co se mi opravdu líbí, je, kolik světla vypumpují. Teď to nejsou jako jiné KC, které jsou navrženy tak, aby vyvrhly co nejvíce světla pro Baja, Norra nebo Dakar. Spíš jsou pro situace jako já, spolu s trailovým běháním. Dostatek světla, které pomůže osvětlit tmu, aniž by bylo potřeba příliš mnoho proudu nebo dalšího příslušenství. Perfektní střední cesta pro silniční a terénní vozidla.

Přineste sníh

V době psaní tohoto článku vás systém KC Hilites Flex Era 3 2-light vyjde na skvělých 450 $. To není špatné vzhledem k legendární kvalitě KC a sadě, se kterou přichází. Budete si muset dodat vlastní montážní hardware, což mě stálo dalších 100 $. Vzhledem k tomu, co dostanete, a projekci, kterou tato světla nabízejí, to stále vypadá jako dobrá hodnota.

A jak jsem řekl výše, právě začíná sněžit. A stále vyrážím brzy ráno před východem slunce na lov. Ještě jsem tyto KC Hilites Flex Era 3s pořádně nevyužil. To se ale v následujících týdnech a měsících změní.

Ale jsem zvědavý, co si všichni myslíte a jaké máte otázky ohledně těchto světel? Ozvi se v komentářích níže a dej mi vědět, co dalšího chceš zodpovědět.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com