Nová sada kompresoru Ford Mustang V8 vám poskytne 800 HP a záruku


Ford Performance právě oznámila modernizační sadu kompresoru pro Ford Mustang 2024, která údajně zvýší sériový V8 ze 480 koní na neuvěřitelných 800. Téměř každý Mustang sedmé generace s motorem V8 může být vybaven novým kompresorem, což znamená, že každý drift- šťastný majitel Mustangu bude mít brzy větší výkon než McLaren 750S.

Dotyčný kompresor je 3,0litrový dvoušroubový kompresor Whipple šesté generace a sada přichází s několika dalšími vylepšeními. Například také dostane nový nadrozměrný výměník tepla a vysokoprůtokové mezichladičové čerpadlo, rozdělovače paliva s vysokým průtokem, nové 92 mm těleso škrticí klapky, 120 mm duální systém sání vzduchu, nové vysokoprůtokové dvoupaprskové palivové vstřikovače, duální vysokoprůtokové palivové filtry a zábleskový nástroj Tomahawk V2. Sada funguje pro všechny 5,0litrové modely Mustang GT bez ohledu na převodovku. Nicméně to nefunguje s Mustang Dark Horse … zatím. Podle Forda se brzy objeví sada specifická pro Dark Horse.

Pokud si říkáte „Velký fuj, tuningové obchody přeplňovaly Mustangy odjakživa“, měli byste pravdu, ale Fordův kit má výhodu: záruku. Pokud je sada Ford Performance instalována u prodejce nebo v obchodě s certifikací ASE, je dodávána s tříletou zárukou 36 000 mil a je v souladu s normou CARB. Ford usnadňuje přeplňování vašeho Mustangu a získávání úrovně výkonu superauta.

Továrně podporované upgrady, jako je tento, nejsou nové, ale jedná se o jeden z nejextrémnějších výkonových nárazů z toho, co je v podstatě upgradem instalovaným prodejcem, jaký jsem kdy viděl. Sériový Mustang GT má sériový výkon 480 hp (486 s paketem Performance), což znamená, že tato nová sada bude téměř dvojnásobek toho. Zatím se nemluví o ceně ani o tom, kdy bude k dispozici, ale pro některé nadšence to bude jistě upgrade, který stojí za každý cent.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com