Nová Honda Prelude škádlena jako elegantní elektrické sportovní kupé


Hlaste na poplach, lidé: Honda Prelude je zpět. Honda včera večer šokovala automobilový svět, když na Tokyo Mobility Show s překvapením odhalila koncept Prelude Concept. Nové Prelude figuruje jako dvoudveřový bateriový elektrický nástupce dávno zaniklého kupé. Podrobnosti jsou vzácné, protože Honda stále drží vše kromě existence vozu pod pokličkou, ale víme, že bude elektrický a že vypadá přesně tak, jak moderní předehra by měl Koukni se.

Prezident Hondy Toshihiro Mibe, na obrázku nahoře pózující s konceptem, neprozradil konkrétní podrobnosti o vozidle, ale popsal ho jako nový sportovní vůz a doslovnou předehru pro budoucí modely elektrických nadšenců. „Abychom mohli nabídnout ‚radost z jízdy‘, kterou dokáže realizovat pouze Honda, usilovně postupujeme ve vývoji,“ řekl Mibe ve svých poznámkách na výstavě, „proto mějte na tento model vysoká očekávání.“

Vzhledem k tomu, že Honda neuvedla žádné specifikace pohonné jednotky, baterie nebo podvozku, není jasné, zda je Prelude Concept navržen pro architekturu Ultium BEV od GM. Zatímco Honda původně uzavřela smlouvu s GM na použití technologie Ultium pro budoucí elektromobily – a její nové SUV Prologue vychází z Ultia – nedávno také oznámila, že zrušila plány s americkou automobilkou na společný vývoj nové platformy pro malé, cenově dostupné elektrické. auta. S ohledem na to se zdá pravděpodobné, že Prelude představuje zcela interní projekt.

Vypadá to taky fantasticky. Proporce konceptu jsou téměř dokonalé, jeho přední část je ostrá a nízká, světlomety jsou hladké a splývají s mřížkou chladiče a má zábavný malý spoiler. A co je nejdůležitější, Prelude vypadá jako proveditelný sportovní vůz a ne jako designová studie EV s nulovým ohledem na použití v reálném světě. Kupé se v této fázi jeví jako vhodné pro výrobu, jako by se mohlo začít prodávat zítra. To je povzbudivé znamení, že Honda je dostatečně daleko ve vývoji, že projekt nezruší.

Vzhledem k tomu, stejně jako k prosbě Mibe, aby „stále vysoká očekávání“, bych řekl, že je bezpečné být opatrným optimistou, že během několika příštích let uvidíme na silnicích elektrický sportovní vůz Prelude. Podpora Hondy za práci na udržení malých, cenově dostupných sportovních vozů při životě ve věku EV.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com