Nitro-poháněný mini traktor táhne Převezměte akci z dráhy na stůl


Soutěže v tahu spřežení jsou na venkově v Americe velkou záležitostí. Události se pohybují od skromných po masivní, protože někteří lidé provozují své každodenní ovladače poháněné Cummins, zatímco jiní staví specializované soupravy s šíleně obrovskými turby. Narychlo se to může prodražit, bez ohledu na to, do které kategorie spadáte. Ale naštěstí pro ty z nás, kteří by raději nevyhazovali desítky tisíc dolarů (nebo více) do koníčku, který polovinu času vede ke zlomu srdce, existuje alternativa: National Micro-Mini Tractor Pullers Association.

Je to skoro přesně tak, jak to zní. Nadšenci tahu spřežení se setkávají a provozují, co přinesli. V tomto kontextu přinášejí 1/16-ti nitro-vypalující DIY výtvory, které zapadají do jedné ze šesti různých tříd: Pro Stock Tractor, Super Stock Tractor, Pohon dvou kol, Pohon čtyř kol, Neomezený traktor a Semi Truck. . Žádný z nich neváží více než sedm liber, ale některé z nejošklivějších návazců mohou při přesunu táhnout až 100násobek své hmotnosti.

Toho je dosaženo pomocí promyšleného inženýrství, které byste obvykle našli v horní vrstvě soutěže v tahu v plné velikosti. A stejně jako pravidla a předpisy, které jsou pro tyto akce zavedeny, má NMMTPA svá vlastní kritéria, která musí tahouni splňovat. Člověk by si myslel, že se někteří chlapi pokusili ošidit cestu k pořádné kabelce, soudě podle toho, jak je konkrétní.

NMMTPA monitoruje nejen hmotnost, ale také parametry, jako je délka rozvoru, šířka pneumatiky a výška závěsu. Záznamy v kategorii Pro Stock Tractor jsou například omezeny na osmipalcový rozvor, maximální hmotnost tři nebo pět liber a zdvihový objem motoru 0,07 kubických palců. Dostaňte se však do třídy Unlimited Tractor a tyto stroje mohou vážit až šest liber, mít maximální délku 18 palců a šestipalcovou pneumatiku; neexistují žádné limity posunu.

Tažné pásy musí být také postaveny podle určitých standardů, stejně jako nákladní automobily a traktory. Dřevěná základna musí měřit dvě stopy na šířku a 16 stop na délku, což vám dává určitou představu o měřítku. Vyžaduje se také vrstva umakartu nebo utěsněný polyuretanový povrch.

Bez účasti na jedné z těchto akcí to vypadá, že komunita je skvělá. Nejen, že jsou nadšení pro tento koníček, ale také sdílejí zdroje mezi konkurenty, takže každý může stavět lepší stroje. Existuje online fórum, kde mohou lidé diskutovat o svých zařízeních a podobně, a když se podíváte na webové stránky, najdete dokonce síň slávy NMMTPA.

Tyto stahováky jsou téměř celé poškrábané. Naštěstí pro všechny nováčky existují videa s návody, která vás provedou určitými úkoly, jako je výroba pneumatik ze silikonu. Je úžasné, kolik toho jsou lidé ochotni sdílet, od technik DIY až po klíčová čísla dílů.

Výsledek celé této inovace můžete vidět zde. Motory běží tak rychle, že znějí jako odškrtnutý sršeň. To je skvělé!

NMMTPA schvaluje akce na výstavách hraček a farmářských slavnostech po celé zemi. Jsou dobře vidět, a protože se odehrávají na stole, mohou běžet po celý rok, uvnitř nebo venku. Účastí na jedné z těchto soutěží možná nezískáte všechny divadélka plného tahání saní, ale i tak jsou skvělou zábavou.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com