Německé mistrovství v jízdě vysokozdvižným vozíkem by mělo být olympijským sportem


V dnešní době můžete udělat mistrovský sport téměř z čehokoli, ale ten, který jsem nikdy nečekal, se nazývá Stapler Cup. Je to soutěž pro evropské – většinou německé – operátory vysokozdvižných vozíků. Všechno to jde dolů jako televizní herní show, s různými soutěžemi, cenami, pracemi. Když o tom přemýšlím, dává to smysl je takové mistrovství. Kdo by nerad viděl absolutní mistry svého řemesla dělat to, co umí nejlépe?

Stapler Cup byl nedávno všemi sociálními médii, ale existuje již od roku 1992. Skutečně začal nabírat na obrátkách v roce 2005 a kromě roku 2020 se koná každý rok od svého založení.

Jeho účelem je nejen předvést působivé výkony vysokozdvižného vozíku, ale také připomenout široké veřejnosti, jak životně důležitý je operátor vysokozdvižných vozíků. Jak pandemie rychle ukázala, nezbytní pracovníci jsou přesně takoví a společnost bez nich skutečně nemůže hladce fungovat. Pohár Stapler Cup má upozornit na nepostradatelnou povahu jejich obchodu.

Výzvy jsou rozmanité, ale většina z nich zahrnuje přemisťování různých nákladů – některé z nich křehké – do různých pozic při navigaci přes překážky. Dostat předměty tam, kam potřebují, často není jednoduché a vyžaduje vysoký stupeň přesnosti.

V jedné výzvě musí obsluha přejet těžkou houpačku a přitom nést velmi nejistě naskládaný náklad. Je opravdu působivé vidět, jak se to dělá správně, a mnoho operátorů to neumí správně. Napínavá hudba vedoucí ke splnění úkolu i zasloužený potlesk, který následuje, vyvrcholí scénou sportovního triumfu. Aby se momentální tlak ještě zvýšil, musí řidič zaparkovat své vozidlo a vyběhnout po rampě, aby zmáčkl velké červené tlačítko, aby dokončil jízdu. To není jen zábava; je to geniální.

Každý rok je po skončení soutěžních slavností korunován šampion. Mnoho vítězů pochází z Bavorska, kde je hodně německého těžkého průmyslu. Zajímá vás nedostatek Američanů? No, je tu mezinárodní část akce, ale zdá se, že nikdo ze Spojených států si titul nikdy nezískal. Kdo se tedy jako první z této strany rybníka zapíše do historie?

 


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com